logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Api Group uruchamia w zakładach w Livingston praktyki dla chemików

  PR 10.07.2019, przeczytano 284 razy
ilustracjastrzałka

API Group, brytyjski producent specjalistycznych podłoży – folii, laminatów i materiałów holograficznych, poinformowała o utworzeniu dwóch stanowisk pracy w swoich zakładach w Livinston (Wielka Brytania), skierowanych do inżynierów chemików zainteresowanych odbyciem praktyk zawodowych w środowisku produkcyjnym. Krok ten wpisuje się w strategię firmy, zakładającą m.in. odkrywanie i promowanie młodych talentów wśród osób zaangażowanych w szeroko rozumiany przemysł przetwórczy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/api-group-uruchamia-w-zakladach-w-livingston-praktyki-dla-chemikow,383190,artykul.html

W tym celu API Group nawiązała współpracę z jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych uczelni wyższych w Wielkiej Brytanii – Uniwersytetem w Edynburgu. Z myślą o studentach 5. roku jednego z realizowanych tu kierunków – inżynierii chemicznej  - firma uruchomi dwa stanowiska pracy w jej zakładach w szkockim Livingston. Praktyki potrwają pół roku, tak by nie kolidowały z tokiem studiów obu osób, będących w okresie poprzedzającym uzyskanie przez nich tytułu magistra inżyniera.

Jak informuje API, studenci będą musieli zmierzyć się z wdrożeniem wiedzy akademickiej w prawdziwym środowisku produkcyjnym, pracując w departamentach inżynierii oraz doskonalenia działalności operacyjnej. Poza zgłębianiem tajników związanych z funkcjonowaniem obu tych obszarów, praktykanci zostaną zapoznani z kompleksowymi informacjami na temat biznesu API. Jak podkreśla firma, będą mieli tym samym sposobność pracować i w pewien sposób współtworzyć dorobek przedsiębiorstwa o bogatych tradycjach rynkowych.

Mówi Sean Harley, dyrektor operacyjny zakładów w Livingston:

- To bardzo ważne, że jako globalna organizacja inwestujemy w rozwijanie i doskonalenie kompetencji młodych, lokalnych talentów, którzy w przyszłości będą współtworzyć szkocki przemysł. Cieszymy się jednocześnie ze współpracy z Uniwersytetem w Edynburgu, gdyż wspieramy tym samym rozwój karier nowego pokolenia liderów. Z niecierpliwością czekamy na uruchomienie programu praktyk wewnętrznych i na wytypowanych z myślą o nim studentach uczelni z Edynburga.

Brian French, menedżer ds. doskonałości operacyjnej, dodaje:

- Program praktyk wewnętrznych to znakomita okazja dla API, by zapewnić studentom możliwość obcowania z prawdziwym środowiskiem produkcyjnym, w którym realizowane są istotne projekty biznesowe. Będzie to zatem doświadczenie obopólne: zarówno dla naszej firmy, jak też dla obojga studentów, będących u progu karier zawodowych. Jestem przekonany, że będzie to korzystny dla obu stron i satysfakcjonujący je projekt.

Jak podkreśla API, jednym z założeń firmy jest stałe samodoskonalenie, zgodnie z wytycznymi określonymi w Steel Business System. Program wewnętrznych praktyk jest zatem kompatybilny z biznesowymi celami zakładów w Livingston, właśnie dzięki zastosowaniu metodologii wspierającej program doskonalenia. Praktyki wpisują się także w misję określoną w programie SteelGROW, który zakłada wyławianie talentów biznesowych i ich „szlifowanie” podczas pracy w realnym środowisku produkcyjnym, także dzięki bezpośrednim kontaktom z zatrudnionymi w nim osobami.

Źródło: API Folie Polska Sp. z o.o.

www.apigroup.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dla nowych kadr w poligrafii – współpraca Canon i Politechniki Warszawskiej
Z raportu pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” wydanego przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga we współpracy z KPMG oraz Uniwersytetem Warszawskim wynika, że w naszym kraju liczba pracowników sektora poligraficznego przekroczyła 50 tysięcy osób. Pod tym względem ustępujemy już tylko największym gospodarkom Europy.
Sun Chemical poinformował o współpracy nawiązanej z CGS Publishing Technologies International GmbH – globalnym liderem w  dziedzinie zarządzania barwą, cyfrowego proofingu i specjalistycznych mediów. Jej efektem jest – jak zapewniają obie firmy – przełomowe, unikalne i innowacyjne rozwiązanie do cyfrowego proofingu na dekorowanych (zadrukowywanych) podłożach metalowych,...
20 lat Kodak Prinergy i premiera Prinergy VME + Managed Services
W dniach 29-31 października br. w Berlinie odbyła się 13. konferencja Graphic Users Association (GUA) – organizacji zrzeszającej użytkowników rozwiązań firmy Kodak. Spotkanie było okazją do świętowania 20-lecia obecności na rynku systemu workflow Prinergy. W tym roku pojawiła się jego nowa wersja – Prinergy VME + Managed Services, bazująca na technologii „chmury” i...
Sun Chemical o przyszłości farb dla wąskiej wstęgi
Firma Sun Chemical była po raz kolejny jednym ze współorganizatorów konferencji z cyklu „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Jej 14. już edycja odbywała się w dniach 24-25 października w Krynicy Zdroju. Podczas wydarzenia z prezentacją, dotycząca przyszłości farb dla produkcji wąskowstęgowej, wystąpił Mark Walkling – Product...
Rapida 106 w Tosho Printing
W firmie Tosho Printing w miejscowości Kawagoe pod Tokio od czterech lat pracują dwie maszyny typu Rapida 106. Na jednej z nich, pięciokolorowej maszynie z suszeniem typu LED-UV, został w ostatnim czasie ustanowiony rekord ilości zmian zleceń produkcyjnych wykonanych podczas jednej zmiany. W ciągu 11,5 godziny maszyna wyprodukowała 130 zleceń o średnim nakładzie 270 arkuszy. Oznacza...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764