logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Api Group uruchamia w zakładach w Livingston praktyki dla chemików

  PR 10.07.2019, przeczytano 246 razy
ilustracjastrzałka

API Group, brytyjski producent specjalistycznych podłoży – folii, laminatów i materiałów holograficznych, poinformowała o utworzeniu dwóch stanowisk pracy w swoich zakładach w Livinston (Wielka Brytania), skierowanych do inżynierów chemików zainteresowanych odbyciem praktyk zawodowych w środowisku produkcyjnym. Krok ten wpisuje się w strategię firmy, zakładającą m.in. odkrywanie i promowanie młodych talentów wśród osób zaangażowanych w szeroko rozumiany przemysł przetwórczy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/api-group-uruchamia-w-zakladach-w-livingston-praktyki-dla-chemikow,383190,artykul.html

W tym celu API Group nawiązała współpracę z jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych uczelni wyższych w Wielkiej Brytanii – Uniwersytetem w Edynburgu. Z myślą o studentach 5. roku jednego z realizowanych tu kierunków – inżynierii chemicznej  - firma uruchomi dwa stanowiska pracy w jej zakładach w szkockim Livingston. Praktyki potrwają pół roku, tak by nie kolidowały z tokiem studiów obu osób, będących w okresie poprzedzającym uzyskanie przez nich tytułu magistra inżyniera.

Jak informuje API, studenci będą musieli zmierzyć się z wdrożeniem wiedzy akademickiej w prawdziwym środowisku produkcyjnym, pracując w departamentach inżynierii oraz doskonalenia działalności operacyjnej. Poza zgłębianiem tajników związanych z funkcjonowaniem obu tych obszarów, praktykanci zostaną zapoznani z kompleksowymi informacjami na temat biznesu API. Jak podkreśla firma, będą mieli tym samym sposobność pracować i w pewien sposób współtworzyć dorobek przedsiębiorstwa o bogatych tradycjach rynkowych.

Mówi Sean Harley, dyrektor operacyjny zakładów w Livingston:

- To bardzo ważne, że jako globalna organizacja inwestujemy w rozwijanie i doskonalenie kompetencji młodych, lokalnych talentów, którzy w przyszłości będą współtworzyć szkocki przemysł. Cieszymy się jednocześnie ze współpracy z Uniwersytetem w Edynburgu, gdyż wspieramy tym samym rozwój karier nowego pokolenia liderów. Z niecierpliwością czekamy na uruchomienie programu praktyk wewnętrznych i na wytypowanych z myślą o nim studentach uczelni z Edynburga.

Brian French, menedżer ds. doskonałości operacyjnej, dodaje:

- Program praktyk wewnętrznych to znakomita okazja dla API, by zapewnić studentom możliwość obcowania z prawdziwym środowiskiem produkcyjnym, w którym realizowane są istotne projekty biznesowe. Będzie to zatem doświadczenie obopólne: zarówno dla naszej firmy, jak też dla obojga studentów, będących u progu karier zawodowych. Jestem przekonany, że będzie to korzystny dla obu stron i satysfakcjonujący je projekt.

Jak podkreśla API, jednym z założeń firmy jest stałe samodoskonalenie, zgodnie z wytycznymi określonymi w Steel Business System. Program wewnętrznych praktyk jest zatem kompatybilny z biznesowymi celami zakładów w Livingston, właśnie dzięki zastosowaniu metodologii wspierającej program doskonalenia. Praktyki wpisują się także w misję określoną w programie SteelGROW, który zakłada wyławianie talentów biznesowych i ich „szlifowanie” podczas pracy w realnym środowisku produkcyjnym, także dzięki bezpośrednim kontaktom z zatrudnionymi w nim osobami.

Źródło: API Folie Polska Sp. z o.o.

www.apigroup.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Katalog „123... polskie plakaty, które warto znać” na papierze Antalis
W czerwcu br. Warszawa gościła European Design Festival. Interesującym elementem imprezy była zorganizowana przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) w Wilanowie wystawa plakatów, otwierająca wydarzenie. Towarzyszyła jej publikacja – katalog plakatów – wydrukowana na papierze sprzedawanym przez Antalis.
Oki Europe: nowy pakiet oprogramowania Sendys Explorer
OKI Europe Ltd ogłosiła uruchomienie nowego pakietu oprogramowania SENDYS Explorer. Kompletne oprogramowanie, dostępne wyłącznie dla OKI, pozwala użytkownikom z dowolnej branży i organizacji na pełniejsze wykorzystanie możliwości drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych OKI. Od firm po handel detaliczny, organizacje opieki zdrowotnej i inne przedsiębiorstwa – wszyscy użytkownicy...
Urządzenie sztancujące Optima-K 106 w firmie RD
Wchodząca w skład Technopol Group drukarnia offsetowa RD Sp. z o.o. z Krotoszyna stała się pierwszym polskim użytkownikiem w pełni zautomatyzowanego urządzenia sztancującego Optima-K 106 marki Koenig & Bauer Iberica. Maszyna, pracująca tu od kilkunastu miesięcy, znacząco – jak podkreśla Rafał Czwojdziński, właściciel przedsiębiorstwa – zwiększyła jego potencjał...
Drukarnia Printma z nową foliarką Matrix
Drukarnia Printma to drukarnia cyfrowa z 15-letnim doświadczeniem w branży poligraficznej. Obecnie działa pod nową marką i w nowej lokalizacji, będąc kontynuacją Drukarni Bema Graphics s.c. W ostatnim czasie park maszynowy poszerzył się o foliarkę z dociskiem pneumatycznym MATRIX 530P angielskiego producenta VIVID LAMINATING. Urządzenie dostarczył i wdrożył wyłączny polski...
Wizytówki w technologii Multiloft dostępne w Chroma.pl
Wizytówki nadal stanowią istotny element budowania marki i renomy firmy. Mimo rozwoju komunikacji elektronicznej to one są potwierdzeniem osobistej relacji i zaproszeniem do komunikacji biznesowej. Dlatego ważny jest ich design i jakość wykonania. Można je podkreślić za pomocą technologii Multiloft, dostępnej w drukarni internetowej Chroma.pl.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764