logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Api na targach Packaging Innovations 2019

  PR 10.09.2019, przeczytano 356 razy
ilustracjastrzałka

Po raz kolejny API Group będzie wystawcą londyńskiej edycji targów Packaging Innovations, organizowanych w dniach 11-12 września br. Najważniejszą premierą, prezentowaną na stoisku firmy (nr A34), będzie kolejna edycja specjalnego wydawnictwa dedykowanego najnowszym trendom w branży opakowań i etykiet luksusowych – API Trends Folio, uwzględniającego okres od jesieni/zimy 2020 do wiosny/lata 2021. Tradycyjnie już znajdą się w nim cztery obszary tematyczne, będące – zdaniem twórców publikacji – kluczowymi w kontekście projektowania i tworzenia opakowań przez najbliższe 24 miesiące.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/api-na-targach-packaging-innovations-2019,383905,artykul.html

- Wydawnictwo API Trends Folio liczy sobie już pięć lat – mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska .– W tym czasie zyskało status ważnego przewodnika po świecie opakowań i etykiet luksusowych. Jego kolejne edycje cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem osób zaangażowanych w cały proces tworzenia różnorodnych rozwiązań opakowaniowych: projektantów, grafików, przedstawicieli agencji reklamowych, drukarń czy wreszcie właścicieli marek. Dla nich Trends Folio stało się prawdziwym „skarbem”, zawierającym nie tylko liczne wzorce i motywy graficzne, ale też studia przypadku z wdrożeń zrealizowanych przy udziale naszych specjalistów, odpowiedzialnych za powstanie tego wydawnictwa.

API Trends Folio jest owocem pracy zespołu międzynarodowych specjalistów i ekspertów technicznych API, których zadaniem było wskazanie najważniejszych trendów w obszarze kreacji opakowań oraz możliwości zastosowania przy ich produkcji folii, laminatów i rozwiązań holograficznych, oferowanych przez brytyjskiego producenta. Wszystko po to, by wzmacniać przekaz markowych produktów na rynku, z uwzględnieniem pojawiających się na nim zmian, zwiększając atrakcyjność opakowań w kontekście coraz większej konkurencji na półkach sklepowych.

Targi Packaging Innovations 2019 będą zatem miejscem świętowania przez API piątej rocznicy pojawienia się Trends Folio na rynku oraz zaprezentowania kolejnej edycji wydawnictwa. Z tej okazji podczas targów firma zaprasza na swoje stoisko na specjalną, urodzinową „Szampańską Godzinę”, podczas której – poza poczęstunkiem w postaci lampki szampana – właściciele marek i projektanci opakowań będą mogli wysłuchać prezentacji Davida Petersa, Creative Development Managera w API Group. Kieruje on zespołem ds. kreacji, odpowiedzialnym m.in. za powstanie Trends Folio, a jego wystąpienia będą miały ścisły związek z zawartością najnowszej edycji tego wydawnictwa. Jak podkreśla firma, w tym roku zostało ono zaprojektowane w zupełnie nowej formule, by w jeszcze większym stopniu inspirować rynek, bazując na sukcesie odniesionym przez tę publikację w minionych pięciu latach.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani faktem, że najnowsza wersja Trends Folio zadebiutuje na targach Packaging Innovations London. Jest to idealne miejsce do spotkań z właścicielami marek i projektantami opakowań, pozwalające na zaprezentowaniem nam, w jaki sposób możemy wspierać klientów w tworzeniu rozwiązań opakowaniowych, mających rzeczywisty wpływ na zwiększenie sprzedaży detalicznej ich produktów – mówi David Peters.

Swoje miejsce na stoisku API Group znajdą także najnowsze folie metalizowane do hot stampingu, wprowadzone niedawno do jej oferty – serie CB i UB. Pierwsza z nich to materiał, który opcjonalnie można zadrukowywać (otwierając tym samym nowe możliwości przed projektantami opakowań), oferujący wysoki połysk i refleks świetlny. Z kolei seria UB (również oferująca wysoki połysk) jest dedykowana trudniejszym - – jak zapewnia producent –  w obróbce podłożom porowatym i wsiąkliwym, znajdującym często zastosowanie przy produkcji etykiet na wino i wyroby alkoholowe.

- Osoby, którym nie będą mogły dotrzeć do Londynu, z pewnością zainteresuje informacja, że zarówno z najnowszymi foliami z naszej oferty, jak też z ostatnim wydaniem Trends Folio, będzie można zapoznać się już kilkanaście dni później, podczas targów Labelexpo Europe odbywających się w Brukseli. Tam również będziemy z własnym stoiskiem, na którym znajdą się liczne próbki opakowań i etykiet wykonanych z udziałem podłoży marki API. Zapraszamy zatem serdecznie na obie imprezy targowe, jak również – do kontaktu z naszym lokalnym, polskim oddziałem – podsumowuje Katarzyna Kozińska.

Źródło: API Folie Polska Sp. z o.o.

www.apigroup.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w...
Rynek książki w czasie pandemii – spadek liczby premier
Dla pisarzy i księgarni stacjonarnych nastały trudne czasy, pandemia COVID-19 uderzyła w większość gałęzi gospodarki, w tym także w rynek książki. W efekcie pojawia się mniej nowości oraz odwołane zostały spotkania z autorami.
Avargraf: maszyny Schmedt do oprawy twardej w drukarni cyfrowej
Avargraf jest jednym z dostawców maszyn i urządzeń introligatorskich, działającym od wielu lat na rynku polskim, a od 2001 roku -dealerem niemieckiej firmy Schmedt GmbH & Co. KG, specjalizującej się w produkcji maszyn do oprawy twardej dla małych i średnich nakładów. Oprócz nowych urządzeń, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem polskich drukarń, Avargraf oferuje...
CBŚP zlikwidowało nielegalną drukarnię
Policjanci CBŚP zlikwidowali nielegalną drukarnię, zabezpieczając urządzenia służące do drukowania podrobionych dokumentów, matryce, pieczęcie oraz sfałszowane dokumenty. Do sprawy zatrzymano 10 osób i jedną doprowadzono z AŚ. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie, gdzie przedstawiono podejrzanym łącznie 186 zarzutów fałszowania...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764