logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Art Moves 2018: Podsumowanie festiwalu sztuki na billboardach

   01.11.2018, przeczytano 456 razy
ilustracjastrzałka
Interaktywny billboard

Tegoroczny festiwal Art Moves odbywał się pod hasłem „Kto rządzi naszym życiem: my sami, inni ludzie czy algorytmy?”. W tym roku zaprosiliśmy międzynarodowych, uznanych artystów, młodych twórców oraz międzynarodową publiczność do wspólnej refleksji nad tym, kto faktycznie sprawuje władze nad naszym życiem, czy dostrzegamy subtelne manipulacje i czy umiemy i chcemy się im przeciwstawiać?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/art-moves-2018%3A-podsumowanie-festiwalu-sztuki-na-billboardach,379985,artykul.html

Na konkurs organizowany w ramach festiwalu wpłynęło ponad 1000 prac, nadesłanych przez 562 artystów z 76 krajów świata. Otrzymaliśmy prace z Ukrainy, USA, Tajwanu, Filipin, Rosji, Kuby, Wielkiej Brytanii, Iranu i wielu innych! Międzynarodowe jury wyróżniło 10 prac, które zostały pokazane na bilbordach, usytuowanych na Pl. Rapackiego w Toruniu, byli to: Ying-Hsiu, Chen i Hsiang-Ying, Chen z Tajwanu, Felipe Jácome z Ekwadoru, Łukasz Mesjasz z Polski, Serra Unal z Włoch, Katarzyna Łyszkowska z Polski, Mabi „SELF” Lusala z Czech, Oksana Fedun z Ukrainy, Cristian Brinza z Mołdawii, Adam Bejnarowicz z Polska, Katherine R. Paz i Erick Ginard z Kuby oraz Wojciech Mazur z Polski. Główną nagrodę otrzymały artystki z Tajwanu Ying-Hsiu, Chen i Hsiang-Ying, Chen.

ilustracjastrzałka

Ying-Hsiu, Chen i Hsiang-Ying, Chen, Tajwan, Darmowe wifi / Wolna wola

Prace zarówno uznanych twórców: Lakweny Maciver z Wielkiej Brytanii, SpY’a z Hiszpanii, Morley’a z USA, WRDBNR’a z Hiszpanii, Anthoniego Burrilla z Wielkiej Brytanii oraz Galerii Rusz w składzie Joanna Górska i Rafał Góralski, jak i debiutantów można było oglądać przez cały wrzesień na citylightach i ekranach LED, rozmieszczonych w różnych punktach Torunia.

Artyści odpowiadając na konkursowe hasło wskazywali na zagrożenia jakie niesie ze sobą współczesny świat. Zwyciężczynie konkursu przypomniały nam stare powiedzenie „Nie ma nic za darmo”. Okazuje się bowiem, że za to, co pozornie darmowe, czyli wifi, możemy zapłacić bardzo wysoką cenę. Przytłoczeni fake newsami i wylizolowani w bańkach informacyjnych, przestajemy odróżniać życie od kłamstwa, co wspaniale uchwycił w swojej pracy Cristian Brinza z Mołdawii.

ilustracjastrzałka

Cristian Brinza, Mołdawia, Żyć / Kłamać

Na szczęście twórcy nie pozostawili nas czarną wizją społeczeństw i jednostek kontrolowanych z zewnątrz. W swoich pracach podpowiadają jak znaleźć antidotum na ciemną stronę cyfrowego świata. Między innymi wskazali, że pora zacząć używać własnego rozumu i zadawać więcej pytań!

Rafał Góralski (Galeria Rusz) / Polska

Anthony Burrill / Wielka Brytania

Nie tylko artyści mierzyli się z festiwalowym hasłem – do tworzenia włączyli się również nasi widzowie – w ramach Art Moves Workshop odbyły się warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej, były również dostępne specjalne, interaktywne bilbordy, dzięki którym odbiorcy mogli aktywnie włączać się w festiwalowe działania. W tym roku zapytaliśmy ich o to co znaczy dla nich osobiście kierować własnym życiem.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w festiwalowe działania i zapraszamy za rok!

Festiwal objęty był patronatem medialnym Signs.pl.

Źródło: Festiwal Art Moves

artmovesfestival.org

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gala „Zaprojektowane po ludzku”
Uroczystą galą w Warszawie redakcja Gazety Wyborczej podsumowała w sobotę 13 kwietnia akcję "Zaprojektowane po ludzku", której partnerem była Amica. Od października 2018 roku promowano ideę designu uwzględniającego potrzeby, zachowania i oczekiwania użytkowników, organizowano warsztaty edukacyjne. Na zakończenie pierwszej edycji wręczono wyróżnionym przez kapitułę...
Konkurs Benq: do wygrania monitor PD2720U i nagroda pieniężna
Dajemy Ci kolejną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w projektowaniu graficznym i wygrania niesamowitych nagród. Tym razem celem jest stworzenie wygaszaczy ekranu dla naszych nowych monitorów PD DesignVue PD2720U, a nagrodą dla zwycięzcy będzie monitor PD2720U oraz 3000 EURO! Dodatkowo zwycięskie projekty będziemy prezentować również na naszej stronie internetowej, a...
Young Design 2019: Zgłoszenia do końca maja
Do 31 maja 2019 przyjmowane są zgłoszenia na konkurs YOUNG DESIGN organizowany przez IWP. Do wygrania 20 000 zł.
Agencja GREY Group Poland została najbardziej nagrodzoną polską agencją w tegorocznej edycji konkursu Innovation 2019 organizowanego przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. Agencja Grey zdobyła w generalnej klasyfikacji 42 punkty, wyprzedzając kolejną agencję aż o 18!
Zwycięzcy II edycji konkursu Design by Śliwka Nałęczowska
Druga edycja Design by Śliwka Nałęczowska zakończyła się ogromnym sukcesem. Na konkurs nadesłano rekordową liczbę prac - ponad 2000 kreatywnych projektów nadruku na opakowanie pralin. Dwunastu laureatów odebrało nagrody podczas konferencji połączonej z wernisażem prac 15 kwietnia br.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764