logo
WIADOMOŚCI

Art Walk z nagrodą w konkursie Best of Year

Mateusz Zawiślak  PR 15.12.2016, przeczytano 418 razy
ilustracjastrzałka
Art Walk z nagrodą w konkursie Best of Year

Plenerowa galeria Art Walk na placu Europejskim została nagrodzona w międzynarodowym konkursie Best of Year Awards organizowanym przez prestiżowy magazyn Interior Design.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/art-walk-z-nagroda-w-konkursie-best-of-year,30848,artykul.html

To już kolejne wyróżnienie dla przestrzeni publicznej stworzonej przez Ghelamco Poland – twórcy kompleksu Warsaw Spire i placu Europejskiego. Autorem zwycięskiego projektu jest polski projektant Przemysław Mac Stopa z pracowni Massive Design.

Futurystyczna architektura i oryginalne rozwiązania projektowe kulturalno-wystawowej przestrzeni Art Walk na placu Europejskim w Warszawie zostały docenione również za oceanem. Autor projektu, światowej renomy polski architekt Przemysław Mac Stopa z pracowni Massive Design, otrzymał zwycięską nagrodę w międzynarodowym konkursie Best of Year 2016 w kategorii Outdoor Space. Gala konkursowa odbyła się 1 grudnia w Nowym Jorku.

Międzynarodowy konkurs Best of Year Awards organizowany jest przez prestiżowy amerykański magazyn Interior Design, jeden z czołowych tytułów designerskich na świecie. Co roku, od 11 lat, jego organizatorzy nagradzają najlepsze na świecie projekty w kategoriach wzornictwa, architektury i przestrzeni publicznych. Nagroda w tym konkursie uznawana jest za miarę doskonałości w dziedzinie designu.

Art Walk to nowoczesna przestrzeń wystawowa zaprojektowana specjalnie z myślą o kulturze i sztuce. Plenerowa galeria funkcjonuje w północnej części placu Europejskiego – przestrzeni publicznej stworzonej przez inwestora Warsaw Spire, firmę Ghelamco Poland, na obszarze dawniej zamkniętego, poprzemysłowego kwartału ulic na warszawskiej Woli. Dzięki niej zarówno pracownicy okolicznych biurowców, jak i mieszkańcy Warszawy mogą o każdej porze obcować ze sztuką tworzoną przez polskich artystów i designerów.

Zespół projektowy Massive Design pod kierunkiem Przemysława Mac Stopy jest również autorem m.in. projektów lobby wieżowca i siedziby Ghelamco Poland w największym i najwyższym w Polsce kompleksie biurowym – Warsaw Spire, a także futurystycznego pawilonu Gazebo z restauracją Genesis, który powstaje w południowej części placu Europejskiego.

Nagroda w konkursie Best of Year to kolejna z wielu prestiżowych nagród, które Przemysław Mac Stopa i Massive Design zdobyli w ostatnich latach. Pracownia może się poszczycić ponad pięćdziesięcioma nagrodami, m.in. w międzynarodowych konkursach Red Dot, Good Design, Best of Year, Hip Design oraz German Design Awards.

Źródło: Ghelamco Poland

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

54. edycja Standout. Ambiente 2018
Tradycyjnie już po największych targach w Polsce i Europie portal Exspace.pl organizuje StandOUT. - plebiscyt na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. W ramach pięćdziesiątej czwartej edycji StandOUT. Ambiente 2018 architekci współpracujący z portalem Exspace.pl nominowali 31 projektów, które mają szansę na zdobycie prest...
Konkurs na logo Wielkopolska Bike
Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłasza Konkurs na opracowanie logo „Wielkopolska BIKE”. Celem konkursu jest wybór najlepszej koncepcji logo regionalnego systemu szlaków rowerowych pn. Wielkopolska BIKE oraz wyłonienie wykonawcy systemu identyfikacji wizualnej.
Roland DG Global SE Awards 2018: Polacy odpadli w półfilane
Dwaj specjaliści z serwisu firmy ALPHASET na Słowacji - Michal Peniaško i Vincent Votruba - reprezentować będą nasz region podczas kwietniowego finału konkursu dla serwisantów Global SE Awards 2018. W półfinale Polskę reprezentowali Łukasz Maliszewski (Igepa Polska) oraz Łukasz Zgórski (Polkos).
Gdynia przyzna granty na działania w przestrzeni miejskiej
Trwa nabór ofert w konkursie na wdrażanie dobrych praktyk projektowych, organizowanym przez PPNT Gdynia – Centrum Designu. O dotację mogą obiegać się organizacje pożytku publicznego działające w obszarze wzornictwa i rewitalizacji.
Nowe kategorie, punktacja i przewodniczący jury KTR
Czy można iść do przodu, mając trzy nogi? Nawet trzeba. Dlatego teraz w konkursie KTR są trzy kategorie główne, w których można zgłaszać swoje prace. Communication, Craft i Design.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone