WIADOMOŚCI

Art Walk z nagrodą w konkursie Best of Year

Mateusz Zawiślak  PR - bezpłatny materiał PR | 15.12.2016, przeczytano 406 razy
ilustracjastrzałka
Art Walk z nagrodą w konkursie Best of Year

Plenerowa galeria Art Walk na placu Europejskim została nagrodzona w międzynarodowym konkursie Best of Year Awards organizowanym przez prestiżowy magazyn Interior Design.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/art-walk-z-nagroda-w-konkursie-best-of-year,30848,artykul.html

To już kolejne wyróżnienie dla przestrzeni publicznej stworzonej przez Ghelamco Poland – twórcy kompleksu Warsaw Spire i placu Europejskiego. Autorem zwycięskiego projektu jest polski projektant Przemysław Mac Stopa z pracowni Massive Design.

Futurystyczna architektura i oryginalne rozwiązania projektowe kulturalno-wystawowej przestrzeni Art Walk na placu Europejskim w Warszawie zostały docenione również za oceanem. Autor projektu, światowej renomy polski architekt Przemysław Mac Stopa z pracowni Massive Design, otrzymał zwycięską nagrodę w międzynarodowym konkursie Best of Year 2016 w kategorii Outdoor Space. Gala konkursowa odbyła się 1 grudnia w Nowym Jorku.

Międzynarodowy konkurs Best of Year Awards organizowany jest przez prestiżowy amerykański magazyn Interior Design, jeden z czołowych tytułów designerskich na świecie. Co roku, od 11 lat, jego organizatorzy nagradzają najlepsze na świecie projekty w kategoriach wzornictwa, architektury i przestrzeni publicznych. Nagroda w tym konkursie uznawana jest za miarę doskonałości w dziedzinie designu.

Art Walk to nowoczesna przestrzeń wystawowa zaprojektowana specjalnie z myślą o kulturze i sztuce. Plenerowa galeria funkcjonuje w północnej części placu Europejskiego – przestrzeni publicznej stworzonej przez inwestora Warsaw Spire, firmę Ghelamco Poland, na obszarze dawniej zamkniętego, poprzemysłowego kwartału ulic na warszawskiej Woli. Dzięki niej zarówno pracownicy okolicznych biurowców, jak i mieszkańcy Warszawy mogą o każdej porze obcować ze sztuką tworzoną przez polskich artystów i designerów.

Zespół projektowy Massive Design pod kierunkiem Przemysława Mac Stopy jest również autorem m.in. projektów lobby wieżowca i siedziby Ghelamco Poland w największym i najwyższym w Polsce kompleksie biurowym – Warsaw Spire, a także futurystycznego pawilonu Gazebo z restauracją Genesis, który powstaje w południowej części placu Europejskiego.

Nagroda w konkursie Best of Year to kolejna z wielu prestiżowych nagród, które Przemysław Mac Stopa i Massive Design zdobyli w ostatnich latach. Pracownia może się poszczycić ponad pięćdziesięcioma nagrodami, m.in. w międzynarodowych konkursach Red Dot, Good Design, Best of Year, Hip Design oraz German Design Awards.

Źródło: Ghelamco Poland

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

R E K L A M A

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
 
wtorek 21.11.2017, 131 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2017 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone