logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Artemis KM 3224 - nowy 3-metrowy „twardziel”

  PR 26.06.2014, przeczytano 3322 razy
ilustracjastrzałka

Twardo-solwentowy Artemis 3224 to szybki ploter wyposażony w osiem 1024-dyszowych głowic Konica-Minolta. Dzięki podwójnej liczbie dysz – jest 60% bardziej wydajny od swojego poprzednika – modelu 3200.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/artemis-km-3224---nowy-3-metrowy-twardziel,22027,artykul.html

Producentowi plotera Artemis KM 3224, po sukcesie sztandarowego modelu Artemis KM 3200, przyświecała myśl przyspieszenia pracy, udoskonalenia konstrukcji pod druk 24/7 (z którym 3200 i tak sobie nieźle radzi – ponad 150 instalacji w Polsce) i jednocześnie zachowania niskiej ceny urządzenia. Na rynku polskim istotnym czynnikiem decydującym o zakupie urządzenia jest szybki zwrot z inwestycji.

Nowy model cechuję się udoskonaloną konstrukcją, wbudowana stacją roboczą i co najważniejsze, 8 głowicami Konica-Minolta o podwójnej (1024) ilości dysz. Wielkość kropli atramentu, generowanej przez głowicę wynosi 42 pl. Jest to wystarczająca jakość do produkcji banerów reklamowych, billboardów, plakatów, grafiki podświetlanej, znaków informacyjnych, grafiki wystawienniczej i innych grafik pełnokolorowych na materiałach powlekanych i niepowlekanych o szerokości do 3200 mm.

Za prawidłowe prowadzenie mediów odpowiada ciężki system rolowy (odwijająco-nawijający) utrzymujący stałe naprężenie zarówno z tyłu jak i z przodu maszyny.

Artemis KM 3224 osiąga prędkość do 160 m2/h w rozdzielczości 180 x 720 dpi (2 pasy). W  rozdzielczości 240 x 1440 dpi (4 pasy) ploter drukuje z rzeczywistą prędkością do 60 m2/h. Warto zaznaczyć, że producent wyeliminował efekty siania i nierównych krawędzi, często występujące w konkurencyjnych, ekonomicznych maszynach.

Ploter został wyposażony w zaawansowane systemy ochrony głowic przed zaschnięciem lub zniszczeniem. W modelu Artemis KM 3200 dzięki temu, żadna głowica w zainstalowanych 150 ploterach w Polsce nie wymagała wymiany. Nie bez znaczenia ma też jakość i długowieczność głowic Konica-Minolta. Wiele podzespołów pochodzi od japońskich i amerykańskich producentów.

KM 3224 podobnie jak 3200 wyposażony został w prosty i niezawodny system czyszczenia głowic oparty na zasadzie podciśnieniowego zasysania atramentu. Czyszczenie głowic odbywa się zarówno z poziomu plotera jak i oprogramowania sterującego. Łatwy dostęp do tej funkcji umożliwia czyszczenie wszystkich głowic jednocześnie lub tylko jednej konkretnej sekcji kolorystycznej, co dodatkowo minimalizuje straty atramentu.

Urządzenie wyposażone zostało w stół suszący posiadający trzy niezależnie sterowane strefy grzejne: grzałkę wstępną, utrwalającą i grzałka susząca. Zewnętrzna sekcja wentylatorów dosuszających zamontowana jest na froncie maszyny. System ten zapewnia prawidłowe schnięcie tuszu nawet w szybkich trybach druku. Nowy Artemis drukuje twardym solwentem, czyli niedrogim atramentem o wysokiej odporności na czynniki mechaniczne i pogodowe.

Ploter został wyposażony w amerykańskie oprogramowanie Sai – PhotoPRINT 6.

Źródło: Atrium

www.artemisprinters.eu

Dodatkowe informacje:

Polskim dystrybutorem ploterów Artemis jest Atrium Centrum Ploterowe.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

PhotoPRINT 6 ???

Najnowsze w tym dziale

Aleksandra Siewierska awansowała na stanowisko Head of Client’s Operations w agencji K2 Create
Aleksandra Siwierska awansowała w ramach struktury K2 Create na stanowisko Head of Client’s Operations, a do zakresu jej nowych obowiązków należy zarządzanie 10-osobowym zespołem dedykowanym do działań dla platformy Netflix w obszarze komunikacji marki w mediach społecznościowych (obsługa klienta, zarządzanie projektami, strategia, kreacja). Aleksandra Siewierska...
Merservice zadba o widoczność farb i produktów Śnieżka w sieciach PSB i Bricomarche
Spółka MerService, specjalizująca się we wsparciu sprzedaży, świadczy usługi merchandisigowe produktów opatrzonych znakiem towarowym Śnieżka Trade of Colours w wybranych punktach sprzedaży.
Praca managera influencera: IMOK Future of Skills #4
Jak wygląda świat influencer marketingu od kuchni i czym zajmuje się manager influencera? Na te pytania znajdziesz odpowiedź podczas IMOK Future of Skills #4 -Influencer marketing - trendy, wyzwania i specyfika pracy managera influencera. Dowiesz się, jak współpracować z twórcami internetowymi, czym zajmuje się manager influencera i dlaczego warto nim zostać?
Należące do grupy marketingowej Good One agencje Good One PR, Social Lama oraz SeoFly poprowadzą kompleksową obsługę komunikacyjną platformy Getaway, pełniącej funkcję inteligentnego kreatora podróży “szytych na miarę”. Zakres współpracy obejmuje PR korporacyjny i produktowy, działania w mediach społecznościowych, a także realizację kampanii SEO i...
Awanse w grupie Dentsu Polska
Mateusz Sikorski oraz Aleksander Łukomski awansują w strukturach dentsu Polska. Obaj objęli stanowisko Client Partnerów w pionie Creative i pokierują zespołami odpowiedzialnymi za obsługę kluczowych klientów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764