logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Chespa Packaging Design: Do zgarnięcia 40 tys. zł  PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

ilustracja

Firma Chespa zaprasza do udziału w 4 edycji Konkursu Chespa Packaging Design.  W tym roku oprócz organizatora, zadania projektowe przygotowali także partnerzy konkursu, firmy: Zott (Cremore), McBride (Yplon) i Cedo (Paclan) fundujący dodatkowe nagrody.

  PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

12. Z chwilą otrzymania przez Organizatora zgłoszenia, Organizator nieodpłatnie nabywa:
I. prawo własności materiałów wykorzystanych do stworzenia projektu i modelu (prototypu) opakowania, stanowią cych przedmiot danego zgłoszenia, które w związku z tym nie podlegają zwrotowi osobie zgłaszającej udział w Konkursie, oraz
II. licencję niewyłączną na okres dwóch lat – liczony od daty otrzymania danego zgłoszenia – do projektu oraz modelu (prototypu) opakowania, objętych tym zgłoszeniem konkursowym, a to w zakresie obejmującym:
a) utrwalanie i zwielokrotnianie - wytwarzanie określoną techniką, w tym zapisem magnetycznym, techniką cyfrową lub drukarską, wprowadzenie do pamięci komputera i serwerów sieci komputerowych, także ogólnie dostępnych takich jak Internet, sieci telekomunikacyjnych,
b) rozpowszechnianie, wystawianie, wyświetlanie, odtwarzanie, zamieszczenie na stronie internetowej Organizatora bądź w innej formie publikowanie w sieci Internet, a także nadawanie i reemitowanie, za pomocą wizji przewodowej lub bezprzewodowej, jakąkolwiek techniką przez stacje naziemne lub za pośrednictwem satelitów na całym świecie, dla odbiorców wszelkich systemów odbioru telewizji, zezwalanie, na zasadzie wyłączności, na równoczesne i integralne nadawanie dowolną techniką przez inne podmioty (w nieograniczonej ilości nadań), w tym w sieciach kablowych, udostępnianie bez ograniczeń ilościowych użytkownikom sieci komputerowych i telekomunikacyjnych na całym świecie oraz przesyłanie pomiędzy serwerami i użytkownikami takich sieci wszelkimi środkami przekazu i transmisji, a także inne publiczne udostępnienie w taki sposób, aby każdy mógł mięć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym,
c) przerabianie, opracowywanie oraz umieszczanie w katalogach stron i serwisów internetowych,
d) kompilowanie, umieszczanie w folderach i materiałach prezentacyjnych,
e) używanie we wszystkich formach reklamy lub marketingu, utrzymywania relacji inwestorskich, w tym także za
pośrednictwem wszelkich środków masowego przekazu, włączając przekaz satelitarny,
f) utrwalanie na nośnikach materialnych oraz wykonywania egzemplarzy tych utrwaleń,
g) umieszczanie utworu na dokumentach i innych materiałach reklamowych, na stronie internetowej oraz przy oferowaniu towarów i usług,
h) inne formy korzystania z utworu, np. poprzez umieszczanie na torbach reklamowych, w grace plakatowej, wystroju wnętrz.


Mówiąc prostym językiem, Chespa szuka frajerów, którzy oddadzą dobre pomysły ZA DARMO.

,

Dodam też, że byłoby dobrze w informacji o konkursie zawrzeć tak istotne informacje jak przejęcie praw majątkowych do zgłoszeń.
Oszczędziłoby to wielu osobom wchodzenia na stronę Chespy i czytania regulaminu konkursu, stworzonego wyłącznie po to, by za darmo drenować rynek z pomysłów.

avatar użytkownika
,

Chcesz powiedzieć że dwuletnia niewyłączna licencja miałaby posłużyć organizatorowi do komercyjnego wykorzystania projektów przy produkcji opakowań? Żarty sobie robisz? O takim wykorzystaniu regulamin mówi - tylko że z jakichś powodów nie zacytowałeś akurat tego fragmentu. Skróciliśmy drogę do regulaminu zmieniając link na prowadzący bezpośrednio na stronę konkursową, więc zachęcamy aby każdy zainteresowany kliknął i sam ocenił co zawiera regulamin.  

,

12. II.
Jest wyraźnie napisane, że uczestnik udziela Chespie licencji niewyłącznej do projektu opakowania w zakresie wytwarzania go określoną techniką, a to oznacza, między innymi, prawo do wdrożenia projektu do produkcji.

Stąd właśnie zastrzeżenie o posiadaniu wszystkich praw, bo projekt już sprzedany nie mógłby być 'przejęty' przez Chespę.
  

avatar użytkownika
,

Chmmm - ciekawe który z partnerów konkursu połasił się na możliwość wprowadzenia na rynek opakowania takim tanim sposobem, ryzykując wizerunkowe zatopienie własnej marki. Masz jakieś podejrzenia, albo wieści na ten temat?   

,

Zadaj sobie inne pytanie.
Kto by nie skorzystał z takiej okazji?

Jeśli z uwagą prześledzisz regulaminy polskich konkursów, przekonasz się, że większość z nich gwarantuje organizatorowi przejęcie praw majątkowych do zgłoszonych prac. Nie nagrodzonych, co byłoby uczciwe, mając na uwadze otrzymanie nagrody i ewentualną sławę wynikającą z wygranej, ale do zgłoszonych.

Polscy organizatorzy tak skrzywili ideę konkursu, że naprawdę niewiele pozostało tych, wartych uczestnictwa.
  

avatar użytkownika
,

Jasne - Paclan czy właściciele marek Zott i McBride stoją pierwsi w kolejce aby się w ten sprytny, choć kompromitujący sposób obłowić. To co - nie zacytujesz fragmentu dotyczącego komercyjnego wykorzystania prac?  

,

Poszukaj w internecie, jak Duża Korporacja z USA, produkująca dodatki smakowe do żywności, wprowadziła do produkcji opakowanie, które w ramach rekrutacji pokazał jeden z niedoszłych pracowników.
Autor projektu bezowocnie starał się o zapłatę i był zbywany do momentu, gdy zdecydował się nagłośnić temat w mediach, wtedy firma zapłaciła.

Puszukaj w internecie, jak Duża Korporacja z USA produkująca napoje, pożyczyła sobie do reklamy muzykę od jednego z wykonawców publikujących swoje utwory na dużym portalu z filmikami.
Na szczęście internauci dostrzegli podobieństwo, i choć firma przez jakiś czas szła w zaparte, w końcu twórcy dostali honoraria.

Wymieniać dalej, te uczciwe korporacje, które nie muszą nikogo okradać, a mimo to czynią to w sposób niemalże bezczelny?
  

avatar użytkownika
,

No to zacytujesz ten punkt regulaminu o komercyjnym wykorzystaniu projektu?  

,

Przeczytaj ze zrozumieniem ten punkt, w kontekście punktów wcześniejszych to przestaniesz zadawać infantylne pytania.  

avatar użytkownika
,

Śmiało - martwiłeś się, że ludzie nie dotrą do informacji ukrytych w regulaminie, więc podziel się z nimi, uchroń kolegów przed nieszczęściem, na które ich naraziliśmy publikując tego newsa.  

,

Nie zrozumiałeś istoty rzeczy.
Nie chodzi tylko o to, by odradzać pojedynczym osobom czy grupom udział w takich naciągactwach.
Chodzi o to, by media odpowiedzialnie podchodziły do procesu selekcji informacji, w szczególności miały odwagę odmawiać publikacji o wydarzeniach wątpliwej jakości.

Tak widzę rolę opiniotwórczego wydawcy.


Ale chyba przeceniałem Signs w tej materii.
  

avatar użytkownika
,

Nie gniewaj się ale pozwolimy sobie przyjąć to ostatnie stwierdzenie z rezerwą. Twoja aktywność sprowadza się od dawna do ustawicznego dowodzenia, że nasz serwis do mediów odpowiedzialnych nie należy. Temu też służy Twój komentarz pod tą notką.   

Najnowsze w tym dziale

Paradyż Designers: spotkanie z Rossaną Orlandi oraz Giovanną Castiglioni w Mediolanie
Wyjazd do Mediolanu i warsztaty z legendą designu Rossaną Orlandi oraz spotkanie z Giovanną, córką włoskiego mistrza wzornictwa Achille Castiglioniego czekają na autorów wyróżnionych projektów w konkursie Paradyż Designers. Prace konkursowe można przesyłać jeszcze do 17 lutego 2023.
Nabór do konkursu dyplomów FNC rozpoczęty
Dyplomy FNC to zestawienie najlepszych prac dyplomowych absolwentów uczelni artystyczno-projektowych organizowane przez FONT nie czcionka.
Nikon zdobywa trzy nagrody w plebiscycie Fotopolis
Nikon ma przyjemność poinformować, że w plebiscycie Fotopolis na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2022 roku, zdobył, aż trzy nagrody. Miejsce pierwsze w kategorii „Zaawansowany obiektyw roku” firma otrzymała za Nikon NIKKOR Z 400 mm f/4.5 VR S. Na drugiej pozycji w kategorii „Amatorski aparat roku” znalazł się Nikon Z 30, z kolei ostatnie miejsce...
Laureaci trzeciego etapu konkursu Tubądzin Design Awards w kategorii Cultureform
CultureFORM to kategoria specjalna konkursu Tubądzin Design Awards, która daje projektantom możliwość odniesienia się w swoich pracach do dziedzictwa kulturowego i historycznego. Międzynarodowe jury rozstrzygnęło jej trzeci etap. Wyłonieni twórcy reprezentują bardzo wysoki poziom, a ich prace przecierają szlaki w świecie designu.
Po raz 13 Łódź Design Festival wskaże najlepszy polski design
must have to najbardziej rozpoznawalny, niezależny znak jakości, który corocznie przyznawany jest najlepszym polskim produktom. Plebiscyt organizowany przez Łódź Design Festival od 2011 roku przyciąga rodzimych projektantów i producentów, którzy chcą zawalczyć o to niezwykle prestiżowe miano.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764