logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Bojkot i zwolnienia: Środkowy palec na reklamie Tigera coraz kosztowniejszy  PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

ilustracja
fot. Instagram / Tiger

Dwie osoby zwolnione z pracy w agencji J. Walter Thompson Group Poland i państwowy bojkot napojów Tiger - to echa skandalu z reklamą zamieszczoną przez Maspex w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

  PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Zabawne i zastanawiajace.
Przy okazji awantury poznaliśmy nazwisko prezesa Maspexu, poznaliśmy nazwisko prezesa JWT, ale nigdzie nie ma nazwisk rzeczywistych winnych - których rzekomo zwolniono.

avatar użytkownika
,

Co to znaczy "rzekomo zwolniono" i na podstawie jakich przepisów chcesz domagać się ujawnienia danych pracowników, skoro nawet dane osobowe najcięższych przestępców są w Polsce objęte ochroną i ich publiczne pokazanie wymaga zgody sądu? Chyba nie nawołujesz do łamania prawa?  

,

Oczekuję wskazania rzeczywistych winnych - ponoć zwolnionych, ukaranych finansowo i chętnych do wolontariatu w celu odkupienia win.  

avatar użytkownika
,

To zgłoś się na oskarżyciela ludowego.  

,

NIe muszę, wszak za oskarżycieli robią wszystkie media piszące o tej sprawie.  

avatar użytkownika
,

Ale tylko Ty domagasz się nazwisk pracowników agencji reklamowej. Postaraj się bardziej, a może dostaniesz fuchę, w ramach której wywleczesz publicznie ich nazwiska, adresy zamieszkania, zlustrujesz ich rodziny i sprawdzisz jakie "jeszcze" mają paszporty....  

,

Domagam się, bo ciągłe zrzucanie win na "stażystów, których właśnie zwolniliśmy", albo anonimowych "pracowników niższego szczebla którzy ponieśli konsekwencje" to za mało.

Ktoś konkretny to narysował, ktoś konkretny to zatwierdził. Niech teraz pokażą odwagę cywilną, skoro byli odważni w szarganiu symboli.
  

avatar użytkownika
,

A czy ci ludzie uczestniczyli w spijaniu śmietanki z owoców swojej pracy? Rozliczać można przedsiębiorców - którzy zgodnie z etymologią słowa biorą na siebie konsekwencje własnych działań. Takie konsekwencje zarząd Maspexu wziął na siebie reagując na kryzys w sposób wzorowy i występując pod konkretnymi nazwiskami. Tylko bolszewicka menda może się natomiast domagać wleczenia przed ludowe trybunały pracowników, którzy popełnili błąd w ramach zadań i systemu zarządzania ustawionego przez tych przedsiębiorców. Dotarło, czy trzeba jaśniej?  

,

A gdyby było odwrotnie, i kampania odniosła sukces.
Czy wtedy podaliby swoje nazwiska czy także pozostali anonimowi?
  

avatar użytkownika
,

Śmiało - masz kilkadziesiąt tysięcy notek opublikowanych u nas. Chyba dość aby znaleźć choć jedną, w której widnieją dane osobowe pracownika agencji zamieszczone bez jego zgody? Odwagi - bierz się do roboty i sam sobie odpowiedz na swoje pytanie. Postaw nas pod ścianą, prokuratorze!  

,

http://adsoftheworld.com/media/film/tigre_couple

Credits:
Advertising Agency: Athos, Santa Cruz, Bolivia
Creative Directors: Fernando Fernandes, Pablo Leiva
Art Directors: Noé Apéstegui, Mauro Sanjinés, Jairo Méndez, Jimmy Carrasco, Maru Carvallo, Angie Torrico, Javier Sameja, Blanca Sardán, Ivan Cusicanqui, Fito Chipana
Copywriters: Mani Cáceres, Josue Nuñez
Additional Credits: Luiz Canedo, Sebastián Fernández, Mateo Barrios, Andrés Saenz, Carolina Escóbar, 5to Elemento


No popatrz, jest sukces, wszyscy podają nazwiska.
Czemu w przypadku wtopy nie robić tego samego?
  

avatar użytkownika
,

Zrób to - zbadaj sprawę i opublikuj nazwiska, a szybko przekonasz się dlaczego.  

,

Jak sam widzisz, nie ma powodu do ukrywania nazwisk.

Jak jest nagroda, to lecą wypinać piersi do orderów, ale jak jest poruta, to się nie śpieszą z korzystaniem z PA.
  

avatar użytkownika
,

Powód jest taki, że ochrona nazwiska to ochrona dóbr osobistych, którymi nie dysponujesz ani Ty ani my - tylko zainteresowani. Jeśli zainteresowani chcą je publikować, np. przy okazji wyników konkursu - ich sprawa i ich prawo. Jeśli nie chcą, publikacja jest ordynarnym naruszeniem prawa i dobrych obyczajów. Jeśli tego nie rozumiesz zrób jak radzimy. Nie jesteś jedynym chcącym poznać te nazwiska, bo już zgłosiły się firmy z branży, które gotowe są tych ludzi zatrudnić podzielając pogląd, że nagonka na nich jest zwykłym łajdactwem. Popytaj, może udostępnią Ci te dane jak powiesz co chcesz z nimi zrobić.  

,

Ach.
czyli dobra osobiste powstańców mają mniejszą wartość od dóbr osobistych osób szkalujących pamięć o PW?
Teraz rozumiem.

Dziękuję za uświadomienie.
  

avatar użytkownika
,

Kto tak powiedział?  

,

Na końcu jest pytajnik.

Potwierdzasz, że tak jest?
  

avatar użytkownika
,

Weź chłopie głęboki oddech, a najlepiej się przespaceruj.  

,

Weź się chłopie za porządki na forum, bo Cię niedługo kolesie z twa zjedzą żywcem, publicznie.
Przy salwach śmiechu publiczności.
  

brak ikonki
,

Jakie dobra osobiste powstańców zostały naruszone?
PW to kilkanaście tysięcy zabitych powstańców i, drobnostka, 200 tys. zabitych cywilów.
Miasto zniszczone w blisko 100%.
PW od samego początku skazane na niepowodzenie, o czym wiedzieli wszyscy, oprócz młodych, może naiwnych, na pewno bohaterskich.
Reklama miała zszokować, może pokazać inne spojrzenie, nie wiem. Nie pijam energetyków, żadnych. Patrioci koszulkowi lubią robić dym, nie patrząc na niszczenie polskiej firmy, która dość szybko ogarnęła temat. Co mają zrobić, żeby zadowolić pseudo patryjotów - może publiczna egzekucja?
  

brak ikonki
,

Logika hearnes jest jest dla użytkownika "redakcja" nie do przejścia, użytkownik "redakcja" w narożniku wije się jak piskorz ale nie umie przyznać prawdy interlokutorowi, ginie przy salwach śmiechu publiczności na oczach kolegów z twa.

Do "redakcja" warto przyznać komuś rację gdy już się odkryje swój błąd.
Upieranie się przy twierdzeniu, że ziemia jest płaska nie tylko przynosi szkodę ale też wybuchy salw śmiechu.

Dlaczego zabrałem głos, żeby ludzie tacy jak "hearnes" nie czuli się osamotnieni.
Warto trwać przy swoim gdy jest to warte naszego poparcia.

avatar użytkownika
,

Założyłeś dziś konto specjalnie po to by wesprzeć tego kolegę? Zuch!  

Najnowsze w tym dziale

Laureaci 15. edycji konkursu POS Stars na najlepszy display reklamowy
Podczas targów Festiwal Marketingu, które odbyły się 13 i 14 września w EXPO XXI Warszawa, miała miejsce 15. Jubileuszowa edycja konkursu na najlepszy display reklamowy POS STARS.
Cube Group & SEMSTORM & WhitePress zapraszają na bezpłatny webinar. Chcesz poznać genialne sposoby na zwiększenie sprzedaży dzięki działaniom SEO&Contentu? Już 27 września o 10:00 zarezerwuj swój czas w kalendarzu na bezpłatny webinar organizowany przez Cube Group, SEMSTORM i WhitePress. Zebraliśmy ekspertów z branży, którzy podzielą się swoją...
Golden Drum 2023: więcej zgłoszeń do konkursu
Festiwal Golden Drum odnotowuje wzrost liczby zgłoszeń, przy czym największą liczbę prac zgłosiła Ukraina, a następnie Rumunia, Polska, Słowacja, Węgry i Bułgaria. Ponad połowa kreatywnych rozwiązań pochodziła od niezależnych agencji. Liczba zgłoszeń w sekcji Creative Media Excellence przekroczyła oczekiwania kapituły konkursu. Zwycięzcy Golden Drum zostaną ogłoszeni...
Pro Experts Days to wydarzenie organizowane przez ekspertów branży digital marketingu, kierowane do środowiska marketingowego i biznesowego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął IAB Polska.
Mbank: technologia do usług – nowe pozycjonowanie marki
Właśnie wystartowała kampania wizerunkowa mBanku pod hasłem „mBank. Technologia do usług”, w której bank wprowadza nowe pozycjonowanie marki. W spotach podkreśla, że w dobie wyścigu technologicznego swoje produkty i usługi tworzy tak, by były intuicyjne i proste w obsłudze.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764