logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowe logo warszawskiego transportu publicznego  PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

ilustracja

Rozstrzygnięto konkurs na nowe logo warszawskiego transportu publicznego. Dotychczasowe oznaczenia funkcjonujące w przestrzeni zastąpi teraz jeden znak autorstwa firmy TypeThree.

  PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

W wersji z kołem zamiast okręgu wygląda zdecydowanie lepiej.

avatar użytkownika
,

Jest tutaj pewien istotny mankament - dla części osób znających stare logo TP SA litera "t" będzie wyglądała na "wyrwaną żywcem" z tamtego znaku. Przy takim czytaniu zamiast płetwy pojawia się kikut/rana... Lekko makabryczne skojarzenie, które jednak jest realnym zagrożeniem w wypadku tego rozwiązania.  

,

W internecie pojawiły się głosy o skojarzeniu z Dziennikiem Telewizyjnym.
Cóż rzec, wzięli kasę, niech teraz wyjaśnią ludziom, że złe skojarzenia są złe.
  

avatar użytkownika
,

Logo Poczty Polskiej też się kojarzyło - a nikt nie wyjaśnił dlaczego...  

,

Ludzie dyskutują przez kilka, czasem kilkanaście dni po premierze znaku, potem temat powszednieje na tyle, że nikomu się nie chce zabierać głosu.
Bo i po co.
  

avatar użytkownika
,

Może to dla znaku na plus że widzi się w n im to co się lubi - tak jak ze znakiem Poczty...?   

,

Lubisz to co widzisz w znaku poczty?

Choć w sumie to nie moja sprawa co lubisz.
  

avatar użytkownika
,

My w znaku Poczty widzimy jedynie trąbkę. Bardzo lubimy trąbki. Ale byli tacy co podobno widzieli tam jakieś inne sprawy które lubili. Pytanie czy taka niejednoznaczność semantyczna znaku, pozwalająca mu dostosowywać się do preferencji odbiorcy jest na plus, czy na minus?  

,

To zależy od tego co inni widzieli.
Ja słyszałem, że widzieli całkiem niestosowne rzeczy.
A to raczej źle niż dobrze.
  

avatar użytkownika
,

Niestosowne? W sensie, że na poczcie?  

,

Zawartość placówek to temat na inną dyskusję.
  

avatar użytkownika
,

jak nic, dziennik telewizyjny na pierwszy rzut oka

avatar użytkownika
,

Czerwony kolor podsuwa niestety to skojarzenie w pierwszej kolejności. Swoją drogą widać, że użyty tu zabieg przycięcia litery "t" jest z gatunku tych "przychodzących od razu do głowy". Dobrą praktyką przy projektowaniu jest zrobienie katalogu takich pierwszych odruchów - po to by po nie w żadnym razie nie sięgać!  

Najnowsze w tym dziale

Joomp na wydarzeniach branżowych w styczniu
Dopiero co zaczął się miesiąc, a Joomp już zdążył być obecny na trzech imprezach targowych w tym sezonie. Nie zwalniamy tempa i cały czas promujemy portal Joomp podczas imprez branżowych.
Ikea ogłasza współpracę ze znaną fotografką Annie Leibovitz
Grupa Ingka, największy franczyzobiorca IKEA, opublikowała niedawno roczny raport „IKEA. Życie w domu 2022”. Z badania przeprowadzonego wśród ponad 37 000 osób w 37 krajach wynika, że prawie połowa ludzi na świecie (48%, w Polsce 37%) ma wrażenie, że obraz kreowany przez media nie odzwierciedla realiów ich życia w domu.
Nowość w ofercie Integart – ekologiczne płyty Swedboard® na targach RemaDays 2023
W dniach 1-3 lutego zapraszamy na nasze stoisko F3.22 w hali F Ptak Warsaw Expo, gdzie podczas targów RemaDays 2023 zaprezentujemy nowości w naszym portfolio – kreatywne płyty do konstrukcji 3D o unikalnej strukturze. Materiał, z którego wykonano płyty to najlepsza na rynku sztywna tektura posiadająca certyfikat FSC,...
Rusza nowa kampania Live from PS5
Firma Sony Interactive Entertainment ma przyjemność poinformować o starcie nowej kampanii Live from PS5, zainspirowanej najlepszymi grami dostępnymi na PlayStation 5.
PA1705UL od Sharp/Nec – laserowy projektor instalacyjny LCD  o wysokiej jasności i bezfiltrowej konstrukcji
Sharp NEC Display Solutions Europe zaprezentuje na ISE 2023 nową linię jasnych laserowych projektorów instalacyjnych LCD: NEC PA1705UL (o jasności 17000 lumenów) oraz NEC PA1405UL (z jasnością 14000 lumenów). To kompaktowe, superciche modele do wizualizacji na dużą skalę. Oprócz profesjonalnych możliwości instalacyjnych, nowe modele nie mają...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764