logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sukces Dni Otwartych firm Avargraf i Apr Solutions

  PR 06.11.2017, przeczytano 752 razy

Niemal setka osób odwiedziła salon wystawowy firmy Avargraf – wyłącznego dystrybutora na rynku polskim rozwiązań włoskiej firmy APR Solutions – podczas Dni Otwartych, jakie odbywały się w październiku br. w Warszawie. Zainteresowani urządzeniami do składania i sklejania pudełek liniowych, teczek na dokumenty, kopert, pudełek na DVD, a także do insertowania kart, próbek i nakładania taśmy dwustronnej na plakaty czy banery, oraz maszynami do automatycznego nakładania każdego rodzaju taśmy dwustronnej na różne podłoża mogli zobaczyć w pracy „na żywo” urządzenia zaawansowane technologicznie, które oferują te funkcje. Były wśród nich m.in. maszyna Athos Plus do nakładania dwustronnej taśmy klejącej i taśmy zrywającej oraz nowoczesnakompaktowa składarko-sklejarka Box Plus-1.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sukces-dni-otwartych-firm-avargraf-i-apr-solutions,34364,artykul.html

Prezentacje i mniej formalna atmosfera – kluczem do sukcesu

Prezentacje, jakie miały miejsce podczas Dni Otwartych, spotkały się nie tylko z bardzo dobrym przyjęciem, ale wielu gości odwiedzających firmę Avargraf jeszcze podczas ich trwania zadeklarowało chęć zakupu demonstrowanych urządzeń. Firma rozpoczęła również wiele rozmów handlowych. Impreza była także okazją do mniej formalnych rozmów; jej uczestnicy mogli zadawać nurtujące ich pytania dotyczące technologii, oferowanych przez Avargraf maszyn, a także kierunków w branży poligraficznej w najbliższej przyszłości. Gościem specjalnym tego wydarzenia był Fabio Malfara, Sales Manager w firmie APR Solutions, który swoją wiedzą wspomagał pracowników Avargraf podczas prezentacji.

- Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, by nas odwiedzić – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf. - Cieszymy się, że prezentowane przez nas urządzenia, stosunkowo nowe w naszej ofercie, spotkały się z tak dobrym przyjęciem i wzbudziły tak duże zainteresowanie. Oferują one ciekawe możliwości przy produkcji bardzo popularnych produktów, co może mieć bezpośredni wpływ – dzięki przyspieszeniu czasu produkcji, podniesieniu jej jakości i wydajności - na sukcesy ich użytkowników. Dlatego bardzo pozytywnie oceniamy tę imprezę. Dla wszystkich, którzy nie mogli do nas dotrzeć w ostatnich dniach października jesteśmy do dyspozycji – chętnie zaprezentujemy i opowiemy o tych maszynach. Wystarczy się z nami skontaktować.

Główni bohaterowie wydarzenia

Głównymi bohaterami Dni Otwartych była nowoczesna kompaktowa składarko-sklejarka Box Plus-1 oraz maszyna Athos Plus do aplikowania dwustronnej taśmy klejącej i taśmy zrywającej. Goście mogli zapoznać się również z przedpremierowym pokazem plotera Nano 1602DX Cardboard polskiej firmy Europrinter, której przedstawiciel – Przemysław Kida – opowiadał o tym urządzeniu  i prezentował je przez wszystkie dni imprezy. Warto wspomnieć, że firma Avargraf jest ich wyłącznym dystrybutorem.

- To uzupełnienie naszej oferty, z jednej strony dla producentów opakowań (to dynamicznie rozwijająca się obecnie branża); z drugiej - dzięki temu urządzeniu będziemy mogli sięgnąć po nowe dla nas rynki produkcji wielkoformatowej, która jest obecnie równie atrakcyjną częścią branży poligraficznej – podkreśla Tomasz Kugaudo, opiekun klienta kluczowego w firmie Avargraf. Goście firmy mogli również zobaczyć jeden z najbardziej popularnych modeli krajarki - Perfecta 115 SE.

Składarko-sklejarka Box Plus-1 to maszyna pracująca w formacie 720 x 1020 mm, przeznaczona do składania i sklejania pudełek liniowych, teczek na dokumenty, kopert, pudełek na DVD, a także do insertowania kart, próbek i nakładania taśmy dwustronnej na plakaty czy banery. Maszyny typu Box budowane są w kilku wersjach i znajdują zastosowanie w produkcji pudełek, kopert kurierskich, kopert na płyty DVD z jedną lub dwiema kieszeniami, kopert np. na dokumentację medyczną o specjalnych formatach. Po doposażeniu w aplikatory Rap lub Rap Strip mogą być używane do nakładania taśmy klejącej dwustronnej lub taśmy zrywającej Tear Tape. Maksymalny zakres gramatur wynosi tu od 150 do 400 g/m² co  pozwala na bardzo różnorodną produkcję. Maszyny pracują z prędkością do 120 m/min. Składają się z systemu automatycznego podawania, zespołu niezależnych taśm prowadzących (na których można zainstalować dysze do klejenia) oraz opcjonalnie aplikator taśmy dwustronnej. Składanie produktów odbywa się tu za pomocą specjalnych prowadnic i narzędzi.  Kolejne istotne elementy wyposażenia tych maszyn – jak podaje firma Avargraf - to  narzędzia składające z 6 prowadnicami „Bruco” z kółkami o regulowanej sile docisku oraz system automatycznego zbierania na wykładaniu. Maszyny typu Box sterowane są systemem PLC z 7-calowego ekranu dotykowego, a ruchomy elektropneumatyczny system Tripper Plate umożliwia w nich złamywanie prostopadłe. W urządzeniach istnieje możliwość zainstalowania jednego lub dwóch aplikatorów taśmy dwustronnej Rap, aplikatora taśmy zrywającej Rap Strip, insertera do automatycznego wrzucania dodatkowych produktów reklamowych, modułu Vertigo obracającego produkt o 90º oraz systemu 3D, służącego do przekształcania dwuwymiarowego zginania w trójwymiarowe, co pozwala na realizację np. teczek na dokumenty, kopert i innych tego typu produktów o znacznie powiększonej pojemności.

Z kolei Athos Plus to urządzenie przeznaczone do nakładania taśmy dwustronnej, akrylowej, piankowej, transferowej, z PVC oraz taśmy zrywającej na każdy rodzaj papieru, kartonu i tektury falistej. Podczas imprezy prezentowana była maszyna w formacie 800 x 1000 mm. Jest ona opracowana do nakładania taśmy dwustronnej oraz zrywającej w sposób zupełnie automatyczny, dzięki podciśnieniowemu podajnikowi Plus. Wyposażona jest także w podajnik ręczny, który pozwala na pracę z papierem o niskiej gramaturze - od 80 g/m2. Opcjonalnie można ją przedłużyć o stół do automatycznego zbierania produktu. Prezentowana podczas imprezy maszyna dostarczana jest z dwoma różnymi rodzajami podajników, aby użytkownik w dowolnym momencie mógł wybrać najlepszy rodzaj podawania. Pierwszy z nich to podajnik ręczny, nadający się do pracy z materiałami o niskiej gramaturze, skomplikowanymi wykrojami, materiałami mogącymi wytwarzać pola elektromagnetyczne, a także z małymi nakładami produktów wytwarzanych ręcznie; drugi - podajnik Plus to ciągły, automatyczny podajnik podciśnieniowy, który zwiększa wydajność, sprawiając że produkcja – jak podaje dostawca - jest bardziej ekonomiczna. Maszyna należy do grupy produktów Athos, które budowane są w różnych wersjach formatowych  z podawaniem ręcznym i automatycznym, z zastosowaniem jednego lub więcej aplikatorów Rap zainstalowanych na taśmie transportowej. Sterowane są one systemem PLC z ekranu dotykowego oraz wyposażone w różne rodzaje wykładania, a także zbierania produktu, dzięki któremu arkusze łatwo się wyrównują. Urządzenia znajdują zastosowanie przy produkcji plakatów, kopert, pocztówek, teczek, metek, ramek do zdjęć, pudełek z polipropylenu lub zamykanych na taśmę dwustronną, kalendarzy, teczek reklamowych, pudełek z tektury falistej, katalogów z próbkami tkanin oraz wielu innych. Maszyny pracują na papierze o gramaturze w zakresie 80–800 g/m², a także tekturze falistej o fali A, B, C, E, F, N, EB, EF, oraz PVC, plastiku, akrylu i drewnie o grubości od 1 do 10 mm. Maksymalna prędkość mechaniczna tych urządzeń wynosi do 120  m/min.

Dużym zainteresowaniem gości Dni Otwartych cieszyła się również prezentowana krajarka Perfecta 115 SE. To – jak zapewnia jej dostawca – maszyna wyposażona w innowacyjne sterowanie komputerowe z barwnym monitorem dotykowym typu „touch screen”, w którym zostały zintegrowane wszystkie funkcje, co pozwoliło na całkowite wyeliminowanie dodatkowej klawiatury. Dotyczy to również regulacji siły docisku tłoka, która może być sterowana automatycznie za pomocą programu cięcia z poziomu TS. W urządzeniu istnieje możliwość pracy na trzech poziomach obsługi: 0 – praca bez funkcji programowania; UC – praca z programem, lecz ze zredukowanym zakresem funkcji; TS – praca z programem, w tym z wizualizacją procesu cięcia i z kompletnym zakresem funkcji. Maszyna posiada napęd siodła za pomocą silnika serwo  z zintegrowanym czujnikiem odczytu aktualnego położenia i hamulcem. Jest on sterowany bezpośrednio z komputera maszyny i nie wymaga zastosowania oddzielnych komponentów takich jak falownik czy sprzęgło. Zdaniem producenta tak uproszczona konstrukcja wpływa na wyższą niezawodność urządzenia, a napęd serwo znacznie większą szybkość posuwu siodła i jego dokładniejsze pozycjonowanie w położeniu do cięcia.

Źródło: Avargraf

www.avargraf.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Druk24h z maszyną cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120
„Wreszcie możemy w pełni oddać kolorystykę naszej barwy firmowej w palecie Pantone 021” – tymi słowami Paweł Grot – prezes zarządu Druk24h podsumowuje niedawną inwestycję w nową, wysokowydajną maszynę cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120. Urządzenie, oferujące druk w trybie CMYK z dwoma kolorami dodatkowymi, w tym różowym, białym i lakierem bezbarwnym, od...
Canon zapowiada udział w targach drupa 2024
Pod hasłem „The Power to Move” firma Canon zaprezentuje na targach drupa 2024 szereg innowacji technologicznych, usług wsparcia, a także różnorodnych koncepcji współpracy z klientami. Pokazom na stoisku Canon będą towarzyszyć zespoły ekspertów, a wszelkie aktywności podejmowane przez firmę w trakcie targów drupa 2024 pomogą zrozumieć jak rozwiązania z obszaru druku...
Koenig & Bauer i CI Flexo na Konferencji Fleksografów
„Gamechanger” – takim mianem określił Paweł Krasowski – Technology Product Manager w firmie Koenig & Bauer (CEE) najnowszą maszynę fleksograficzną z oferty tego producenta – XD Pro, podczas swojego wystąpienia w ramach Konferencji Fleksografów. Prezentacja uwzględniała najnowsze rozwiązania technologiczne Koenig & Bauer, bazujące na technice fleksograficznej, skierowane...
Konica Minolta Business Solutions i Autenti ogłaszają strategiczne partnerstwo, mające na celu przyspieszenie procesu transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw. To istotny krok w kierunku przyszłości przetwarzania dokumentów.
Stora Enso obniża emisję CO2 związaną z transportem
Stora Enso poinformowała, że jeden z jej klientów – firma Lesjofors - podjęła stosowne działania związane z obniżeniem emisji dwutlenku węgla, wchodzących w tzw. zakres 3 (Scope 3). Obecnie - zamawiane przez nią, gotowe produkty dostarczane przez Stora Enso - są transportowane w samochodach elektrycznych, co – jak podaje firma – ma zredukować emisję CO2...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764