logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

3 funkcje Windows Ink, o których nie miałeś pojęcia

  PR 02.11.2018, przeczytano 2067 razy

Kiedyś służyło malarzom do wyrażania ich inwencji na płótnie. Dziś, w nieco zmienionej formie, korzystają z niego cyfrowi artyści: graficy, designerzy, architekci… Ale nie tylko oni. Pióro cyfrowe w zestawieniu z funkcją Windows Ink otwiera przed użytkownikami komputerów szereg nowych możliwości i tworzy dziecinnie prosty w obsłudze warsztat, który pozwala wyrazić zarówno ich artystyczne projekty, jak i skomplikowane wzory matematyczne. Wyjątkową frajdę da także gra zręcznościowa, w którą z równą satysfakcją można się bawić używając elektronicznego pióra. Oto 3 funkcje Windows Ink, o których być może nie miałeś pojęcia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/3-funkcje-windows-ink%2C-o-ktorych-nie-miales-pojecia,379987,artykul.html

Klasyczny rysunek to zazwyczaj albo efekt obserwacji otaczającego nas świata, albo wyimaginowana interpretacja rodem ze świata fantasy. A gdyby tak odwrócić zależność? Gdyby rysunek na kartce stał się rzeczywistością? Gdyby oceaniczny świat namalowany przez dziecko, ze wszystkimi jego mieszkańcami, nagle pojawił się tuż obok, w jego pokoju? Albo gdyby precyzyjnie odwzorowany helikopter wylądował obok łóżka małego chłopca, który od dawna marzy o tym, żeby zostać pilotem? Nie, to nie są scenariusze science fiction. To rzeczywistość. A ściślej: rzeczywistość mieszana, której tworzenie możliwe jest dzięki funkcjom pióra w systemie Windows 10. Za sprawą Windows Ink oczywiście.

Paint 3D i rzeczywistość mieszana, czyli świat w pełni trójwymiarowy

Waży zaledwie kilkanaście gramów. Dopasowuje się do kąta nachylenia nadgarstka i rozpoznaje tysiące stopni nacisku (w przypadku komputerów Surface Pro – aż 4096!). Dzięki swojej czułości na konkretną siłę nacisku, pozwala uzyskać odpowiednio wyraźną kreskę. Jednym kliknięciem, pióro może zamienić się w ołówek, długopis, marker, flamaster albo pędzel malarski. Do wyboru są też kolory, rodzaje farby – olejna, akwarelowa – i wreszcie bryły i kształty, które przy użyciu pióra mogą stworzyć wyjątkowo rzeczywisty świat, abstrakcyjny obraz albo skomplikowaną grafikę. Kojarzony niegdyś wyłącznie z prostymi malunkami kota z kresek Paint, wzbogacony w możliwość tworzenia obiektów 3D obecnie daje możliwości, o których tradycyjnym malarzom czy rysownikom, nawet się nie śniło. Nie trzeba jednak przywoływać artystów. Stworzenie efektowych wizualizacji na lekcję bilogii, takich w których serce można obejrzeć pod każdym kątem, albo przedstawienie zmian geologicznych na zajęciach z geografii. Rozwarstwienie skał i precyzyjne narysowanie niemal każdego kamyka urozmaicą naukę każdemu, nawet najbardziej humanistycznie uzdolnionemu uczniowi. Wreszcie, efektowne zdjęcia z wakacji wzbogacone ruchomymi efektami, to wszystko można zrobić kilkoma muśnięciami piórka.

ilustracjastrzałka

Poza walorami edukacyjnymi, Paint 3D daje także możliwość tworzenia wyjątkowych rysunków rozwijających kreatywność i wyobraźnię dziecka. Można je stworzyć od zera, ale można też posiłkować się całą paletą brył, postaci i kształtów, które finalnie zaczną się ruszać, obracać i dosłownie „żyć” w rzeczywistości mieszanej. Narysowana na ekranie rybka da się przenieść do wirtualnego akwarium stojącego na biurku dziecka, a latający na ekranie komputera samolot, po chwili wyląduje w domowym salonie. To w jaki sposób „ożywić” można z pozoru tylko płaskie fragmenty obrazów najlepiej ilustruje jedna z bajek o Kocie Kocisławie Wydawnictwa Tekturka, która od początku do końca została narysowana i ożywiona w Paint 3D.

ilustracjastrzałka

Umiesz liczyć? Licz na OneNote i z OneNote!

Jak często równanie z dwoma niewiadomymi okazywało się być zadaniem nie do przejścia? Jak często zachodzili w głowę dorośli, a tym bardziej – dzieci? Ostatnie rachunki, dorosłym przywodzą na myśl pewnie tabelę w Excelu. Gdy jednak praca domowa z matematyki, okazuje się być kością niezgody wśród wszystkich domowników, z pomocą przychodzi technologia. Wystarczy kartkę papierowego zeszytu zamienić na ekran komputera z Windows 10 i ekranem dotykowym (np. Acer Spin 1 czy Asus VivoBook Flip TP401), a ołówek – na pióro cyfrowe, a wybrane działanie matematyczne samo przeliczy się w aplikacji OneNote. Program rozpozna odręczne pismo i – co ważniejsze – z prędkością światła wskaże szukaną przez wszystkich niewiadomą. Wystarczy zaznaczyć magnetycznym lassem wpisane zadanie czy równanie matematyczne, a OneNote poda nie tylko jego rozwiązanie, lecz także krok po kroku wyjaśni, jak przebiegało.

ilustracjastrzałka

Z funkcji Windows Ink skorzystać można nie tylko w skomplikowanej łamigłówce liczbowej. Gotowy dokument stworzony w usłudze Office można dowolnie edytować i uzupełniać o odręczne notatki, albo rysunki. Pióro naniesie je w wybranym przez użytkownika kolorze oraz miejscu. Dokładnie tak, jak w zeszycie. Tę funkcję z pewnością docenią ci, którzy inteligentne notatki tworzą na bieżąco podczas biznesowego spotkania albo konferencji, na których liczą się czas i to, by jak najwięcej zanotować. A także dzieci, bo przecież zamiast 15 zeszytów – można do plecaka spakować jeden, lekki i mobilny komputer z systemem Windows 10, ekranem dotykowym i piórem, by odciążyć plecak i zastąpić stos zeszytów jedną aplikacją OneNote, w ramach której można stworzyć kilka zakładek pod konkretne przedmioty szkolne.

ilustracjastrzałka

Granie bez pada, myszki i klawiatury? To możliwe!

Do tej pory gry komputerowe kojarzyły się z kanapą, padem albo dostępem do myszy i klawiatury. Są też te bardziej poręczne – mobilne gry na smartfony – dzięki którym dostęp do rozrywki jest możliwy właściwie w dowolnym miejscu i czasie.

ilustracjastrzałka

Jest również gra, w którą gra się piórem cyfrowym! To Nory’s Escape – gra zręcznościowa, w której kolejne poziomy, wspólnie z bohaterem, pokonuje się przy pomocy piórka. To „klasyczna” platformówka, w której nasz bohater biegnie od lewej do prawej krawędzi ekranu, a naszym zadaniem jest rysowanie mu piórkiem drogi, po której będzie pokonywał kolejne przeszkody.  Szybkie i intuicyjne rysowanie piórem po ekranie dotykowym komputera z Windows 10 daje nowe, nieznane dotąd możliwości, które z pewnością ucieszą nie tylko najmłodszych fanów gamingu.

Źródło: Microsoft Polska

www.microsoft.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Programy lojalnościowe są powszechnie stosowane w handlu detalicznym. Sprawdzone, znane i oswojone. Czy jednak narzędzia wykorzystujące nagrody oparte na zebranych punktach są nadal skuteczne? Ja tradycyjne podejście do budowania lojalności konsumentów sprawdza się w trzeciej dekadzie XXI wieku?  
Meta zapłaci miliardy? Pozwy reklamodawców i organizacji konsumenckich
W USA nawet siedem miliardów, a w UE do 4% rocznych przychodów. Tyle będzie na stole, gdy sądy zgodzą się z roszczeniami reklamodawców i organizacji konsumenckich. W USA skarżą się firmy, które przekonują, że zastosowany przez Metę wskaźnik zawyżał liczbę potencjalnych widzów ich materiałów aż o 400%.
Firmowa flota samochodowa jako dynamiczny nośnik reklamy
Współczesny rynek reklamowy wymaga od firm nie tylko kreatywności, ale również elastyczności i innowacyjności w docieraniu do potencjalnych klientów. Jednym z coraz bardziej popularnych rozwiązań w tej dziedzinie jest wykorzystanie firmowej floty samochodowej jako ruchomych nośników reklamowych. Pojazdy służące niegdyś głównie celom transportowym, obecnie przekształcają...
Historia car wrappingu wg Antalis
Większość profesjonalistów z branży i entuzjastów motoryzacji myśli, że car wrapping (czyli oklejanie samochodów) jest zjawiskiem stosunkowo współczesnym. Nic bardziej mylnego! Historia car wrappingu zaczyna się bowiem znacznie wcześniej…
Lechar z nową strategią komunikacji i tożsamością wizualną
Agencja kreatywna i brandingowa Lotna stworzyła nowy, kompleksowy system tożsamości wizualnej oraz strategię komunikacji dla firmy Lechar.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764