logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kontrolowana przez Niemców drukarnia niedostępna dla polskich posłów  PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

ilustracja

Zarząd firmy Samindruk nie wpuścił na teren zakładu kontroli poselskiej mającej za zadanie sprawdzić doniesienia Onetu na temat rządowego zlecenia na druk kart do głosowania. Według dziennikarzy portalu, produkcja odbywa się w kontrolowanej przez niemiecki kapitał prywatnej drukarni z Brodnicy. Przedstawiciele rządu i obozu rządzącego utrzymywali, że zlecenie realizowane jest przez państwową PWPW.

  PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

fot. Twitter/Krzysztof Śmiszek

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

japrdl to może ja pójdę do konkurencji pod pretekstem nieuczciwej konkurencji sprawdzić co robią ? Wpuszczą mnie !?

avatar użytkownika
,

Posłowie na polski Sejm nie są konkurentem tej niemieckiej firmy. Chcieli uzyskać informację w imieniu zleceniodawcy, czyli nas wszystkich, bo domniemana robota finansowana jest z pieniędzy publicznych. Konstytucja RP mówi wyraźnie: "Posłowie są przedstawicielami Narodu" - i tak powinni być traktowani. Nawet przez niemieckie firmy cieszące się względami rządzących i polskimi pieniędzmi.  

brak ikonki
,

A co z tajemnicą przedsiębiorstwa? Nie wiem jaka jest struktura firmy ale może zarząd odpowiada przed udziałowcami, może w statucie firmy jest to wyraźnie zaznaczone i zarząd odpowiada finansowo za jego złamanie. Do mnie dzwonili z policji chcieli dane z rodo żebym im podał na gębę, bo oficjalnie nie mogą wysłać prośby/nakazu tylko to ja bym odpowiadał za załamanie ustawy.   

avatar użytkownika
,

Ustawa o wykonywaniu mandatu posła i wynikające z niej uprawnienia są w Polsce obowiązującym prawem - niezależnie od struktury firmy i zobowiązań jej zarządu. Nikt nie zmusza takiego przedsiębiorstwa aby przyjmowało zlecenie realizowane ze środków publicznych. Jeśli przyjmuje - godzi się również na respektowanie przewidzianych prawem uprawnień zleceniodawcy do uzyskania informacji na temat realizowanych za jego pieniądze prac.  

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764