logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rebranding Lionelo

  PR 28.06.2021, przeczytano 996 razy
ilustracja

Lionelo, marka tworząca artykuły dla dzieci, po blisko 8. latach na rynku wprowadza nowy logotyp i system identyfikacji wizualnej. Jak tłumaczy zarząd spółki „rebranding jest odpowiedzią na potrzebę wzmocnienia pozycji marki, przesunięcia środka ciężkości w komunikacji na potrzeby rodziców oraz stałego podnoszenia jakości produktów”. Zmiany są częścią większej strategii i planów rozwoju firmy na najbliższe lata.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rebranding-lionelo,392047,artykul.html

Ubiegły rok był dla marki Lionelo przełomowy. W 2020 roku podjęto decyzję o rebrandingu, co zaowocowało nie tylko modyfikacją logotypu i opracowaniem nowej identyfikacji graficznej, ale także wdrożeniem nowej strony internetowej. Proces odświeżenia wizerunku dobiega końca, a marka już może pochwalić się jego rezultatami.

– Rebranding Lionelo stanowi zwieńczenie podejmowanych przez nas działań związanych z podnoszeniem jakości produktów, dzięki czemu marka weszła w kolejny etap rozwoju. Zdecydowaliśmy się na modyfikację dotychczasowego wizerunku i zaprezentowanie nowego oblicza, które lepiej odpowiada na potrzeby naszych klientów – mówi Marcin Baranowski, CEO Brandline Group.

Gdzie ukrył się sympatyczny lew?

W okresie dorastania marki Lionelo jej wizerunek godnie reprezentował rysunkowy lew z czerwoną grzywą.

– Przyniósł nam wiele radości i dobrych wspomnień, jednak lata doświadczeń na rynku artykułów dziecięcych, lepsze zrozumienie potrzeb klientów, a także przesunięcie uwagi ze sfery indywidualnych wymagań na jakość relacji międzyludzkich spowodowały, że dojrzeliśmy. Dlatego zdecydowaliśmy się pokazać, co powyższe zmiany dla nas oznaczają – wyjaśnia Maria Libera, Brand Manager Lionelo.

Nowoczesna forma logotypu została opracowana wewnętrznie w Brandline Group. Minimalistyczne nawiązanie do symbolicznej głowy lwa widzianej z profilu wpisuje się w nurt ponadczasowego projektowania. Prostota i jasność przekazu są skutecznym kanałem docierania do potencjalnych klientów marki. Sezonowe trendy znikają bardzo szybko, a minimalistyczne projekty doskonale sprawdzą się w każdym aspekcie identyfikacji wizualnej, również brandu dziecięcego.

ilustracjastrzałka

Made by parents

Integralną częścią logotypu i kolejną zmianą jest claim, który odwraca perspektywę i akcentuje rolę rodziców w procesie powstawania Lionelo.

– Zawsze projektowaliśmy i tworzyliśmy produkty z myślą o najmłodszych. I choć troska o dziecko, potrzeba opieki i poczucia bezpieczeństwa nadal są dla nas najważniejsze, obecnie zwracamy dodatkową uwagę na potrzeby rodziców. Chcemy, by mieli pewność, że produkty przez nas tworzone są bezpieczne i wygodne w użyciu, zarówno dla pociech, jak i ich samych. Zmiany wizerunku marki i komunikacji potwierdzają obrany kierunek rozwoju, a sama kampania i stałe podnoszenie jakości naszych produktów sprawi, że życie rodziców stanie się łatwiejsze – podkreśla Maria Libera.

Wraz z nowym hasłem, idea Made by parents została przetransferowana na inne pola i nośniki komunikacji. W oparciu o nią powstał najnowszy spot wizerunkowy marki Lionelo.

– Od teraz w komunikacji z klientem to właśnie na ową „codzienność” będziemy kłaść największy nacisk. Życie z maluchem jest wyzwaniem i my, jako rodzice, zdajemy sobie z tego sprawę najlepiej. To wymagająca, ale satysfakcjonująca droga, która jest źródłem wielu pozytywnych emocji, co chcemy podkreślić poprzez nasz manifest – dodaje Maciej Sitek, Head of Marketing Brandline Group.

Manifest marki skupia się na prawdziwym, nieprzekoloryzowanym życiu młodych rodziców, którym Lionelo towarzyszy i pomaga na co dzień. Spot wizerunkowy propaguje wartości wpisujące się w DNA brandu.

– Film jest głównym nośnikiem idei “Made by parents” i swoistym katalizatorem angażujących działań w digitalu i mediach własnych. Wraz z premierą pojawiła się też nowa strona www, odświeżone zostały działania na Facebooku i Instagramie, a na kanale Youtube znajdą się modyfikacje samego manifestu. Lionelo planuje również współpracę z influencerami oraz inne niestandardowe działania – reasumuje Maciej Sitek.

ilustracjastrzałka

Kampania rozpocznie się 28 czerwca i będzie trwała aż do końca 2021 roku. Swoim zasięgiem obejmie głównie internet. Wsparcie zapewnią bannery, komunikacja w social mediach oraz prasa. Za przygotowanie big idea i strategię kampanii, koncepcję manifestu i nadzór kreatywny oraz KV i materiały digitalowe odpowiedzialna jest agencja Pomarańcza, za produkcję spotu i przygotowanie sesji zdjęciowej zespół marki Lionelo, za reżyserię Łukasz Korczak, zaś planowaniem i zakupem mediów zajął się butik mediowy Milco.

Plany na przyszłość

Nowy logotyp, claim, identyfikacja wizualna, a także atrakcyjna prezentacja produktów na odświeżonej stronie lionelo.com, wraz z precyzyjnym filtrowaniem artykułów dostosowanych do potrzeb użytkowników, już znajdują uznanie wśród klientów marki. Jak informują przedstawiciele grupy, to tylko początek większych zmian rozłożonych w czasie.

ilustracjastrzałka

Źródło: BrandLine Group

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mateusz Masternak, czołowy polski pięściarz, rozpoczął współpracę z Publiconem. Dołączył tym samym m.in. do Huberta Hurkacza, powierzając agencji wspieranie rozwoju swojej kariery od strony biznesowej.
Cintiq Pro 16 to najnowszy tablet piórkowy od Wacom, zapewniający naturalne wrażenie rysowania po papierze. Oferuje m.in. wysoką rozdzielczość 4K (3840 x 2160), funkcje zwiększające produktywność oraz odwzorowanie 98% przestrzeni barw Adobe® RGB, dzięki czemu świetnie nadaje się do najróżniejszych zastosowań kreatywnych.
Firma AL-KO sponsorem Polskiej Ligi Siatkówki
Firma AL-KO podjęła decyzję o rozpoczęciu współpracy sponsoringowej z Polską Ligą Siatkówki S.A.. Firma została Sponsorem Tytularnym Superpucharów Polski kobiet i mężczyzn oraz Oficjalnym Sponsorem PlusLigi, TAURON Ligi oraz TAURON 1. Ligi. Umowa została podpisana na 3 lata.
Kampania „Wszyscy lubią Łaciate”
„Wszyscy lubią Łaciate” to nowa kampania ulubionego mleka Polaków, która wystartowała 25 października. Prawdziwy smak i życie w zgodzie z naturą – to wartości, które stoją za Łaciatym od lat. Marka prezentuje nową ideę kreatywną za pomocą działań digital, kampanii TV oraz aktywności na YouTube.
El Padre dla Optibuy i PSML
19 i 20  października na zlecenie firmy OptiBuy oraz Stowarzyszenia PSML  w warszawskim Crowne Plaza Warsaw – The HUB odbyła się VIII edycja konferencji PROCON/POLZAK 2021. Agencja El Padre była partnerem tego wydarzenia i wspierała organizację konferencji.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764