logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Asbis ma 4 nagrody Red Dot Awards

  PR 09.04.2020, przeczytano 362 razy
ilustracjastrzałka

Klawiatura Prestigio Click&Touch została w tym roku doceniona przez jury międzynarodowego, prestiżowego konkursu Red Dot Awards, w czterech kategoriach równocześnie: Innovative product, Smart product, Computer and IT and TV and Home Entertainment. Jest to uznanie nie tylko wartości designerskich produktu, ale również docenienie jego innowacyjności i walorów użytkowych. W tym roku do konkursu zostało zgłoszonych ponad 6500 produktów z 60 krajów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/asbis-ma-4-nagrody-red-dot-awards,386516,artykul.html

Produkt ten, wdrażający jako pierwszy na świecie technologię Touch on Keys®, został zaprojektowany oraz wprowadzony na rynek w 2019 roku przez białoruski start-up CLEVETURA LCC, którego 40% udziałów należy do Grupy ASBIS. Jest on obecnie w trakcie intensywnej komercjalizacji.  

Technologia Touch on Keys jest uważana za przełomową i powinna odgrywać znaczącą rolę przy projektowaniu oraz produkcji innowacyjnych produktów przyszłości.

Prestigio Click&Touch to unikalna, pierwsza na świecie intuicyjna klawiatura oparta na opracowanej i opatentowanej przez spółkę CLEVETURA technologii Touch on Keys®. Technologia ta łączy funkcje klawiatury, touchpada i myszki, umożliwiając automatyczne i płynne przejście z trybu wprowadzania tekstu do trybu sterowania kursorem. System klawiatury jest wyposażony w funkcję „inteligentnego wyboru” i może „zrozumieć” tryb, w którym pracuje użytkownik końcowy, automatycznie przełączając się na klawiaturę lub funkcję touchpada.

Klawiatura Prestigio Click & Touch, to idealne połączenie użyteczności i atrakcyjnej formy, dzięki którym obsługa Smart TV, komputera stacjonarnego, panelu interaktywnego, konsoli do gier, tabletu PC, a nawet urządzenia mobilnego jest bardzo prosta.

- Otrzymanie nagrody Red Dot Award aż w czterech kategoriach równocześnie, jest istotnym momentem w rozwoju marki Prestigio. Nie każda firma może się poszczycić wprowadzeniem na rynek tak innowacyjnego produktu, który może być wykorzystany zarówno w pracy, jak i do rozrywki. Red Dot Awards to najlepsze potwierdzenie profesjonalizmu i oceny jakości produktu na poziomie międzynarodowym. Chciałbym jednak podkreślić, że otrzymanie tak prestiżowej nagrody jest nie tylko okazją do zasłużonej dumy, ale także wielką odpowiedzialnością. Jest to zachęta do dalszego rozwoju i wprowadzania na rynek nowych, wysokiej jakości i unikalnych produktów – powiedział Siergiej Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

Nagroda Red Dot Award: Product Design oferuje projektantom i producentom z całego świata wyjątkową platformę do oceny ich produktów. W 2020 roku projektanci i firmy z 60 krajów zgłosili do konkursu ponad 6500 produktów. Międzynarodowe jury składające się z doświadczonych ekspertów z różnych dyscyplin zbiera się od 65 lat, aby wybrać najlepsze projekty roku. Proces orzekania trwa kilka dni i opiera się na dwóch podstawowych kryteriach: jurorzy testują wszystkie prace, aby ocenić nie tylko estetykę, ale także wybrane materiały, poziom wykonania, strukturę powierzchni, ergonomię i funkcjonalność. Po intensywnych dyskusjach podejmują decyzję o jakości projektu lub produktów. Zgodnie z mottem „W poszukiwaniu dobrego designu i innowacji” tylko najlepsze projekty otrzymują nagrodę.

- Zwycięzcy nagrody Red Dot Award udowodnili, że stworzyli doskonałe produkty godne zdobycia nagrody. Produkty zdobyły uznanie jury nie tylko ze względu na ich estetykę, ale również z uwagi na ich niezrównaną funkcjonalność. Dzięki swoim projektom zdobywcy nagród ustanawiają nowe standardy w swojej branży. Chciałbym im szczerze pogratulować sukcesu  –  powiedział profesor dr Peter Zec, założyciel i Dyrektor Generalny Red Dot.

Źródło: ASBIS

www.asbis.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zwycięzcy Grand Press Photo 2020 w Galerii Signs.pl
Jacek Szydłowski („Dziennik Wschodni”) wygrał Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2020. Zdjęcie Roku jego autorstwa przedstawia lekarkę z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie na dyżurze w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów podczas pandemii koronawirusa. Zwycięskie prace prezentujemy w Galerii Signs.pl.
Znamy laureatów III edycji Design by Śliwka Nałęczowska
Marka Śliwka Nałęczowska zrealizowała III edycję konkursu Design by Śliwka Nałęczowska, skierowanego do młodych twórców. Akcja rokrocznie cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem w środowisku artystów, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. W bieżącej odsłonie projektu pasjonaci grafiki i designu zgłosili rekordowe 2874 prac.
300 tys dolarów w konkursie Huawei dla twórców motywów
Ruszyła nowa edycja globalnego konkursu Huawei dla twórców motywów – Huawei Global Theme Design Competition.
Konkurs na kampanię dla ZOO Wrocław
Wrocławskie ZOO we współpracy z AMS przygotowało konkurs dla grafików. Może w nim wziąć udział każdy, kto zaprojektuje plakat zachęcający do odwiedzenia ogrodu zoologicznego. Kampania trafi m.in. na przystanki AMS w Polsce i poprzedzi ponowne otwarcie ogrodu dla odwiedzających. Autor zwycięskiego plakatu pomoże zwierzętom i zgarnie nagrodę o wartości ponad 3,5 tys....
The Kissinger Twins nagrodzeni Webby Award
Instagramowa seria @Sufferosa autorstwa The Kissinger Twins z prestiżową statuetką Webby Award 2020! Polski projekt został nagrodzony w kategorii Social Content Series & Campaigns | Arts & Entertainment. Pokonał kreacje takich gigantów  jak Marvel, Youtube czy Grammy’s.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764