logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Asustor AS4004T: dysk NAS dla twórców

  PR 02.12.2019, przeczytano 371 razy
ilustracjastrzałka

Studio foto i wideo Lensvid.com postawiło na dyski sieciowe Asustor. Wybór padł na dysk NAS Asustor AS4004T.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/asustor-as4004t%3A-dysk-nas-dla-tworcow,384948,artykul.html

Studio Lensvid do niedawna używało kilku wewnętrznych i zewnętrznych rozwiązań do składowania, zarządzania oraz pracy z rosnącą liczbą materiałów wideo i foto. Systemy te jednak dość często dochodziły do granic swoich możliwości już teraz, podczas pracy z materiałami 4K60. Firma rozpoczęła więc poszukiwanie nowych rozwiązań, gotowych na obecne i przyszłe standardy, jak materiały w rozdzielczości 6K. Jakim konkretnie wyzwaniom musiał sprostać nowy sprzęt?

Przede wszystkim dysk sieciowy miał zapewniać minimum 20 TB przestrzeni na dane wraz z pełną ochroną. Kolejnym, kluczowym parametrem była wydajność. NAS musiał rozwijać osiągi pozwalające na komfortową pracę z materiałami w jakości 4K60 przez minimum dwie osoby jednocześnie, znajdujące się w różnych lokalizacjach. Bardzo ważnymi czynnikami były także możliwość zdalnego dostępu do danych z dowolnego miejsca oraz wysoka kultura pracy. Sprzęt musiał być cichy w standardzie lub łatwy do wyciszenia.

Dysk NAS Asustor AS4004T jako narzędzie dla twórców

Studio Lensvid nie poszło na skróty i sprawdziło szereg dostępnych na rynku rozwiązań. Ostatecznie firma zaufała marce Asustor i zdecydowała się na dyski NAS AS4004T. Dlaczego właśnie na nie? Przede wszystkim okazały się wydajne - zgodnie z oczekiwaniami, dwóch twórców może pracować jednocześnie nad treściami wideo w jakości 4K. Ponadto same urządzenia są małe i łatwo je przenieść z dala od studia nagrań, by ograniczyć interferowanie ze sprzętem audio.

Kolejnymi zaletami okazały się się 3-letnia gwarancja, niski poziom generowanego hałasu, łatwość wykonywania kopii zapasowych i synchronizacji danych dzięki EZ Sync oraz przyjazny dla użytkowników interfejs. Dyski NAS Asustor AS4004T pozwalają także na łatwe rozszerzenie pojemności oraz funkcjonalności, dzięki kilkuset aplikacjom dostępnym w serwisie AppCentral. I to wszystko, jak podkreśla studio Lensvid, przy zachowaniu bardzo dobrego stosunku możliwości i jakości do ceny.

Potężne możliwości w dobrej cenie

Doświadczenia studio Lensvid to dobry przykład na to, że dyski NAS Asustor sprawdzają się w bardzo wymagających scenariuszach i czołowe lokaty zajmowane w rankingach, jak pierwsze i drugie miejsce w ostatnim teście magazynu PCMag, nie są tu przypadkowe. Zainteresowani modelem wykorzystywanym przez firmę Lensvid mogą go bez problemu kupić w polskich sklepach. Asustor AS4004T kosztuje ok. 1800-1900 zł.

Źródło: Lensvid.com

www.lensvid.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Xiaomi Polska zdecydowało się kontynuować współpracę z First Public Relations. W ramach porozumienia agencja jest odpowiedzialna m.in. za media relations.
Tailor Made PR w kampanii digital dla marki Luksja
Tailor Made PR ponownie poprowadzi działania komunikacyjne dla marki Luksja, tym razem realizowane w ramach nowej kampanii Mini-Nawyki. Agencja pozyskała projekt w ramach wygranego przetargu i odpowiedzialna jest za przygotowanie strategii a także koncepcji kreatywnej i produkcję materiałów video, współpracę z influencerami oraz relacje z mediami. Komunikacja najnowszej kampanii...
Monna Lisa 8000: nowy standard jakości drukowania na tkaninach
ML-8000 to nowy, podstawowy model z serii Monna Lisa, wyposażony w 8 najnowszych głowic PrecisionCore. ML-8000 łączy w sobie moc i wydajność najnowszych, światowej klasy drukarek atramentowych Epson oraz technologię produkcji wyrobów tekstylnych.
Targi Packaging Innovations w dobrej formie: Podsumowanie
Targi Opakowań Packaging Innovations organizowane przez Targi w Krakowie, które w dniach 24-25 września odbyły się w EXPO XXI Warszawa są dowodem na to, że przy zachowaniu restrykcyjnych obostrzeń sanitarnych możliwe jest przygotowanie targów na najwyższym poziomie. Można pokusić się o stwierdzenie, że branża nie powraca do gry, branża już powróciła do gry.
Bez drukowania w chmurze zapomnij o szybkiej cyfrowej transformacji
Z międzynarodowego badania IDC, wynika, że zaledwie 4 proc. firm przeprowadziło kompletną transformację cyfrową w swoich strukturach. 46%z nich wciąż znajduje się na etapie rozpoczęcia procesu cyfryzacji. 60% badanych przedsiębiorstw przekroczyło już założony na ten cel budżet, a 54% firm ma problemy z integracją urządzeń, co skutkuje opóźnieniami w realizacji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764