logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Asustor AS4004T: dysk NAS dla twórców

  PR 02.12.2019, przeczytano 190 razy
ilustracjastrzałka

Studio foto i wideo Lensvid.com postawiło na dyski sieciowe Asustor. Wybór padł na dysk NAS Asustor AS4004T.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/asustor-as4004t%3A-dysk-nas-dla-tworcow,384948,artykul.html

Studio Lensvid do niedawna używało kilku wewnętrznych i zewnętrznych rozwiązań do składowania, zarządzania oraz pracy z rosnącą liczbą materiałów wideo i foto. Systemy te jednak dość często dochodziły do granic swoich możliwości już teraz, podczas pracy z materiałami 4K60. Firma rozpoczęła więc poszukiwanie nowych rozwiązań, gotowych na obecne i przyszłe standardy, jak materiały w rozdzielczości 6K. Jakim konkretnie wyzwaniom musiał sprostać nowy sprzęt?

Przede wszystkim dysk sieciowy miał zapewniać minimum 20 TB przestrzeni na dane wraz z pełną ochroną. Kolejnym, kluczowym parametrem była wydajność. NAS musiał rozwijać osiągi pozwalające na komfortową pracę z materiałami w jakości 4K60 przez minimum dwie osoby jednocześnie, znajdujące się w różnych lokalizacjach. Bardzo ważnymi czynnikami były także możliwość zdalnego dostępu do danych z dowolnego miejsca oraz wysoka kultura pracy. Sprzęt musiał być cichy w standardzie lub łatwy do wyciszenia.

Dysk NAS Asustor AS4004T jako narzędzie dla twórców

Studio Lensvid nie poszło na skróty i sprawdziło szereg dostępnych na rynku rozwiązań. Ostatecznie firma zaufała marce Asustor i zdecydowała się na dyski NAS AS4004T. Dlaczego właśnie na nie? Przede wszystkim okazały się wydajne - zgodnie z oczekiwaniami, dwóch twórców może pracować jednocześnie nad treściami wideo w jakości 4K. Ponadto same urządzenia są małe i łatwo je przenieść z dala od studia nagrań, by ograniczyć interferowanie ze sprzętem audio.

Kolejnymi zaletami okazały się się 3-letnia gwarancja, niski poziom generowanego hałasu, łatwość wykonywania kopii zapasowych i synchronizacji danych dzięki EZ Sync oraz przyjazny dla użytkowników interfejs. Dyski NAS Asustor AS4004T pozwalają także na łatwe rozszerzenie pojemności oraz funkcjonalności, dzięki kilkuset aplikacjom dostępnym w serwisie AppCentral. I to wszystko, jak podkreśla studio Lensvid, przy zachowaniu bardzo dobrego stosunku możliwości i jakości do ceny.

Potężne możliwości w dobrej cenie

Doświadczenia studio Lensvid to dobry przykład na to, że dyski NAS Asustor sprawdzają się w bardzo wymagających scenariuszach i czołowe lokaty zajmowane w rankingach, jak pierwsze i drugie miejsce w ostatnim teście magazynu PCMag, nie są tu przypadkowe. Zainteresowani modelem wykorzystywanym przez firmę Lensvid mogą go bez problemu kupić w polskich sklepach. Asustor AS4004T kosztuje ok. 1800-1900 zł.

Źródło: Lensvid.com

www.lensvid.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kampania edukacyjna poświęcona „Zrozumieć AZS”
Ponad 91%[1] pacjentów cierpiących na atopowe zapalenie skóry doświadcza przewlekłego  bólu, którego nie sposób uśmierzyć – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych wśród pacjentów z AZS. Rozdrapane do krwi, sączące się rany powodują, że boli całe ciało, a zwykłe nałożenie...
Wideo 360 stopni to już standard na rynku
Rynek kamer sportowych, nieruchomości czy amatorskiego fotografowania przeszedł już na filmowanie w 360 stopniach. Rejestrowanie obrazu dookoła pozwala na immersyjne przeżycia i zanurzenie się w przekazywanej treści. Handlowcom pomaga to przenieść klienta do oferowanej inwestycji, nawet jeśli nie zostały jeszcze wylane pod nią fundamenty. W tej chwili producenci skupiają się...
Bezpłatne szkolenie online z obsługi drukarki 3D Makerbor Method X
Dowiedz się, jak wykorzystać najnowszą drukarkę 3D MakerBot METHOD X w zastosowaniach przemysłowych. Sprawdź, jakie technologie odpowiadają za dokładność i powtarzalność druku z inżynieryjnych materiałów. Bezpłatne webinarium odbędzie się 17 grudnia o godz. 11:00.
Piękno by Jawa – nowy magazyn inspirowany urodą Polek
Sieć Drogerii JAWA wprowadza bezpłatny kwartalnik o tematyce lifestylowej „Piękno by JAWA”.
Hejt w sieci jest bardzo popularnym zjawiskiem, który ma ogromny wpływ nie tylko na osoby prywatne ale także na przedsiębiorców. Zauważyć bowiem można mnóstwo opiniotwórczych stron, na których pracownicy lub po prostu anonimowe osoby mogą dzielić się swoimi opiniami na temat danej firmy. Czy w takim wypadku kampania przeciw hejtowi, która...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764