logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Atak hakerski na stronę „Wsieci”: Komunikat wydawcy

  PR 21.02.2016, przeczytano 608 razy
ilustracjastrzałka

Strona internetowa tygodnika „wSieci” została w piątek wieczorem zaatakowana przez hakerów. By chronić dane na stronie i użytkowników strony podjęliśmy decyzję o jej czasowym wyłączeniu. Atak przypisała sobie (na Twitterze) hakerska  grupa Cyber Justice Team, nie ukrywając, że w ten sposób walczy z naszym tygodnikiem. To reakcja na szeroko komentowaną okładkę „wSieci” z 15 lutego, która nawiązuje do napaści dokonanych przez imigrantów  w Niemczech.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/atak-hakerski-na-strone-_wsieci_%3A-komunikat-wydawcy,27557,artykul.html

Atak DDoS, który rozpoczął się w piątek wieczorem polega na wysyłaniu na serwer ogromnej liczby zapytań, które go zawieszają. W ten sam sposób atakowano strony rządowe podczas protestów przeciw ACTA. Po zamknięciu strony pojawia się na niej komunikat – „404 not found”.
 
Okładka tygodnika poświęcona społecznym skutkom wielkiej fali imigracyjnej z Bliskiego Wschodu do Europy wzbudziła ogromne zainteresowanie na całym świecie. O ile lewicowe media skupiały się na krytyce, o tyle media konserwatywne i bardzo wielu internautów gratulowało redakcji odwagi poruszenia tematu przemilczanego przez niemal wszystkie media zachodnie. Do redakcji stale napływają wyrazy wsparcia.
 
- Redakcja tygodnika "wSieci" zapewnia, że żadne akty agresji nie wpłyną na linię redakcyjną pisma. Tygodnik "wSieci" nadal będzie podejmował ważne tematy dotycząca życia publicznego, w tym także sprawy objęte faktyczną cenzurą przez polityczną poprawność. Redakcja nie da się zastraszyć ani hakerom, ani współczesnym cenzorom - mówi redaktor naczelny tygodnika, Jacek Karnowski.
 
Wydawca tygodnika intensywnie pracuje nad rozwiązaniem problemu związanego z zablokowaniem strony wsieci.pl.  Tymczasowo treści dostępne są pod adresem www.tygodnikwsieci.pl. Sprawa ataku zostanie zgłoszona polskim organom ścigania.

Źródło: Fratria

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wyszukanie hasła w Google pochłania tyle dwutlenku węgla, co zagotowanie wody
Transmisja i oglądanie filmów online generuje 300 mln ton dwutlenku węgla rocznie. Wysyłanie dziesiątek wiadomości e-mail dziennie, szybkie dzwonienie na WhatsApp, przesyłanie zdjęć do chmury, oglądanie krótkiego klipu na YouTube to tylko część codziennego cyfrowego życia. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że odbija się to na całym środowisku. O ile np....
Największe firmy technologiczne zapłacą w UE podatek cyfrowy
– Giganci technologiczni, który działają w oparciu o cyfrowe modele biznesowe, monopolizują rynek. Prowadzą działalność, która wyklucza skutecznie pojawianie się innowacyjnych rozwiązań – podkreśla Katarzyna Królak-Wyszyńska, prezes Innovatika. Tylko w 2018 roku aż 60 firm z listy Fortune 500 nie płaciło podatków w USA. Raje podatkowe istnieją także w Unii...
W pierwszej połowie br. wydawcy prasowi, we współpracy z Kolporterem, zorganizowali ponad 570 różnego rodzaju akcji promocyjnych. Promowano zarówno nowe tytuły, jak i te będące już w sprzedaży.
Algorytm polskiej firmy analizuje treści pod kątem emocji
Podczas zakupów niemal 80 proc. klientów zwraca uwagę na opinie o sprzedawcy. Niezadowolony z obsługi nie tylko rezygnuje z zakupu, ale swoimi emocjami dzieli się z innymi. Dlatego firmy inwestują w nowoczesne techniki monitorowania satysfakcji klienta. Część sklepów stacjonarnych wykorzystuje nagrania, by sprawdzić mimikę klienta. Sklepy internetowe monitorują call center, co...
Mikołaj Kunica nowym redaktorem naczelnym Business Insider Polska
Mikołaj Kunica 1 lutego 2020 r. obejmie stanowisko redaktora naczelnego Business Insider Polska i będzie odpowiedzialny za pracę redakcji oraz politykę wydawniczą serwisu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764