logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Atrium Centrum Ploterowe zaprasza na targi Remadays

  PR 05.02.2020, przeczytano 852 razy
ilustracjastrzałka

Ponad 20 ploterów i drukarek wielkoformatowych w akcji, będą mogli zobaczyć Państwo na 2 stoiskach Atrium Centrum Ploterowe oraz Artemis podczas targów RemaDays w Nadarzynie pod Warszawą.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/atrium-centrum-ploterowe-zaprasza-na-targi-remadays,385579,artykul.html

Od 27 lat Atrium Centrum Ploterowe przyzwyczaiło, że na targach nie brakuje branżowych premier i nowości, bestsellerów i atrakcyjnych promocji. Tak samo będzie i na pierwszych targach reklamy i poligrafii w tym roku – RemaDays 2020.

PREMIERA na RemaDays: najbardziej ekologiczny ploter na rynku - Mutoh XpertJet

Na targach Rema Days 2020 będzie miała miejsce targowa premiera najnowszej serii japońskich drukarek XPERTJET  firmy MUTOH.

Mutoh XpertJet 1641 i 1682SR to nowa linia drukarek 4- i 8-kanałowych, o wydajności 53 m²/h oraz 87 m²/h, łączących w sobie najlepsze cechy serii ValueJet i szereg nowych, innowacyjnych rozwiązań jak np. technologię Mutoh DropMaster 2.

Urządzenia mogą drukować 2 rodzajami atramentów: żywiczne Mutoh UMS - z certyfikatem druku do wewnątrz EUROFINS oraz eko-solwentowe nowej generacji - z certyfikatem GREENGUARD Gold.

PREMIERA na RemaDays: drukarka LED-UV do "grubych" tematów - Mutoh SmartColor

Po raz pierwszy w Polsce, goście targów RemaDays będą mogli poznać drukarkę Mutoh Smartcolor H200.

Mutoh SmartColor H200 wyposażony jest w pas transmisyjny o szerokości 1.61 m umożliwiający zadruk materiałów i przedmiotów o nieograniczonej długości i grubości do 24 cm, takich jak drewno, kartony, kamień, metal, szkła, ceramika, skóra i wiele innych...

Stół posiada mocny i cichy podsys ciśnieniowy sterowany z poziomu elektronicznego panelu sterowania oraz czujnik ochrony obwodowej.

PREMIERA na RemaDays: japoński flatbed LED-UV - Mutoh PerformnacJet PJ-2508UF

Mutoh PerformanceJet 2508UF to pierwszy, wielkoformatowy flatbed LED-UV marki Mutoh, o wymiarach 1250 x 2540 mm z ruchomą bramą karetki.

Drukarka łączy w sobie zestaw zaawansowanych funkcji, które maksymalizują wydajność: 4 lub 6 wysokowydajnych głowic drukujących w technologii „grayscale” (zmienna kropla atramentu), obsługę nośników o grubości do 10 cm i maksymalnej gramaturze 50 kg/m², wielostrefowy stół z podsysem (o różnych rozmiarach stref), system pinów pozycjonujących i wiele innych.

Bestsellery na RemaDays: żywiczne drukarki wielkoformatowe Mutoh ValueJet serii X

Na stoisku Atrium nie zabraknie uznanych i popularnych, drukarek "Made in Japan" Mutoh ValueJet 1604X, 1324X oraz 1638X, które drukują w technologii żywicznej.

Oznacza to, że drukują ekologicznymi, certyfikowanymi w Europie atramentami Mutoh UMS. To co odróżnia te atramenty od innych „eko” rozwiązań na rynku to ich skład, który bazuje na żywicach. Co więcej, szeroki gamut kolorystyczny pozwala drukować „korporacyjne” kolory, dzięki 83-procentowemu pokryciu palety Pantone C.

Drukarki wielkoformatowe ValueJet X to kilka modeli różniących się szerokością roboczą i produktywnością. W zależności od wymagań i potrzeb użytkownika, do wyboru są 2 szerokości: 1.37 i 1.62 m, a prędkość maksymalna sięga od 15 do prawie 100 m²/h.

Wszystkie natomiast posiadają cechę wspólną – japońskie technologie: Mutoh Intelligent Interweaving, Mutoh DropMaster oraz zmienną wielkość kropli. Cechą wyróżniającą „zieloną” technologię w ploterach Mutoh od innych tzw. „eko-rozwiązań” na rynku, jest niski (nawet kilkukrotnie niższy) pobór prądu.

Bestsellery na RemaDays: drukarki do wszystkiego

Mutoh ValueJet serii UF to tzw. „drukarki gadżetowe”, służące do zadruku gadżetów reklamowych jak i szerokiego spektrum wszelkich przedmiotów o grubości do 15 cm: szkła, ceramiki, kamienia, metali, drewna, tworzyw…

Mutoh ValueJet 426 i 626UF to kompaktowe drukarki LED-UV przeznaczone do druku na nośnikach i przedmiotach w formacie maksymalnym odpowiednio A3+ i A2+. Stół roboczy pozwala na bezpośredni zadruk materiałów o grubości do 7 i 15 cm i ciężarze do 4 oraz 6 kg.

Mutoh ValueJet 626UF może być wyposażony także w dodatkowy moduł obrotowy (do obiektów walcowatych, np.: szklanka, termos, wazon).

Drukarki Mutoh wyróżniają się na rynku także atramentami bez zapachu (w czasie druku jak i na wydruku), z certyfikatem druku na zabawkach.

Druk hybrydowy na RemaDays: z roli i na płytach

Mutoh ValueJet 1638 UH to przedstawiciel drukarek hybrydowych, czyli drukujących na mediach elastycznych i sztywnych do 15 mm. Technologia druku LED-UV z zastosowaniem dodatkowego koloru białego, pozwoli dodatkowo oprócz klasycznych nośników, zadrukować także materiały „nie białe”. Mogą to być materiały fluorescencyjne, odblaskowe, kolorowe, przezroczyste, odblaskowe i wiele innych.

Innowacja na RemaDays: ploter do zadruku tkanin naturalnych, sztucznych i nie tylko

Na wszechstronnym ploterze Mutoh ValueJet 1938 TX można drukować bezpośrednio na szerokim spektrum podłoży, są to m.in.: materiały do dekoracji wnętrz (tapety, dzianiny), tkaniny naturalne (pościel, obicia meblowe, odzież klasyczna) jak i popularne tkaniny poliestrowe (flagi, zasłony, dekoracje, odzież sportowa).

Zastosowany atrament polimerowy nie wymaga dodatkowych procesów utrwalających i posiada atest Oeko-Tex.

Nowość na RemaDays: produkcyjny, hybrydowy EFI Pro 16h

EFI Pro 16h to hybrydowy, czyli rolowo-stołowy ploter drukujący w technologii LED o szerokości maksymalnej 165 cm i produktywności do 91 m²/h. Jest to drukarka klasy przemysłowej, wyposażona w głowice drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli (grayscale).

EFI Pro 16h drukuje atramentami CMYK i jest wyposażony w podwójny kanał koloru białego dla zachowania wysokiej prędkości tym kolorem. Warto wspomnieć, że kolor biały w ploterach EFI jest śnieżnobiały. „Szesnastka” umożliwia zadruk w wysokiej rozdzielczości, do 1200 x 1200 dpi.

Drukarka jest wyposażona w wiele „pro” rozwiązań, takich jak: listwa antystatyczna, modułowy stół, energooszczędne lampy LED, profesjonalny serwer EFI Fiery pro Server Core.

Warsztaty na RemaDays: druk LED-UV na innowacyjnym Super-Banerze i ploterze Pulsar 2

Na rynek trafił właśnie rewolucyjny pod wieloma względami IKONOS Super-Baner. IKONOS Super Baner to ultra lekki, wyjątkowo mocny, ekologiczny (PE zamiast PVC), atrakcyjny wizualnie (czarny tył) baner do wielu zastosowań.

Warsztaty zadruku tego materiału odbędą się na stoisku Artemis, z wykorzystaniem drukarki LED-UV - Artemis Pulsar 2.

Artemis Pulsar 2 to ciężki ploter LED-UV o szerokości druku 3.20 m, który charakteryzuje się stabilną konstrukcją oraz ciężkim systemem podawania i odbioru mediów dostosowanym zarówno do bardzo ciężkich materiałów jak kilkuset gramowych plandek jak i lekkiego, 140-gramowego Super Banera.

Super-szybki druk na RemaDays: 260 m²/h

Solwentowy Artemis serii KM 32xx może poszczycić się kilkuset instalacjami w Polsce. Cechuje go szerokość robocza 320 cm, 4 lub 8 głowic Konica Minolta 512i (30 pL), wydajność maksymalna od 160 do 260-280 m²/h, nowy system suszący (IR + wentylatory). Jego zastosowanie to głownie banery, plakaty wyborcze i reklamowe, plandeki, reklamy zewnętrzne i wiele innych.

Prezentowany będzie nowy atrament twardo-solwentowy o obniżonej intensywności zapachu, bez cyklohexanonu.

Hit na RemaDays: laser CO2 dobry i niedrogi

Na stoisku Artemis, można będzie zobaczyć laserowy ploter tnąco-grawerujący CO2 - Artemis SF 1390.

Jest on dedykowane do cięcia m.in. akrylu, tworzyw, papieru, drewna, MDF, tkanin, skóry. Posiada obszar roboczy 1300 x 900 mm. Moc tuby można dobrać do wymagań produkcyjnych: 150W - 100W - 80W - 60W. Artemis posiada 2 stoły: typu plaster miodu oraz panel nożowy. Prędkość pracy urządzenia sięga 600 mm/s.

Post-produkcja na RemaDays: włoskie trymery XY i laminatory marki Neolt

Na stoisku Atrium Centrum Ploterowe - polskiego dystrybutora firmy NEOLT można będzie zapoznać się z dwoma urządzeniami.

Neolt XY Matic Trim Plus to zaawansowany, automatyczny trymer XY pozwalający na rozcinanie elastycznych materiałów (tapet, folii, papierów, banerów) na formatki (cięcie z 4 stron). Zaawansowany system optyczny rozpoznaje najpopularniejsze na rynku znaczniki cięcia, gwarantując wysoką dokładność i prędkość pracy.

Neolt Shield to wydajny laminator pneumatyczny, wyposażony we wbudowaną, cichą sprężarkę, gwarantującą ciągły i stały docisk rolek laminujących do 6 bar. Jest to najważniejsza przewaga tego urządzenia nad innymi laminatorami elektrycznymi. Urządzenie umożliwia laminację materiałów od szerokości do 1650 mm.

Bestseller na RemaDays: legendarna jakość cięcia

SummaCut to synonim plotera tnącego. Urządzenia te posiadają optymalny stosunek jakości do ceny, bardzo dobre parametry techniczne, specjalizowane akcesoria, powszechnie uznany i dopracowany system prowadzenia nawet najgrubszych folii oraz automatyczny system pozycjonowania OPOS X. Dzięki wspomnianemu systemowi OPOS X plotery są odpowiednim narzędziem do produkcji wszelkiego rodzaju naklejek, etykiet, szyldów, itp.

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe

www.atrium.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

UM wygrywa przetarg H&M
UM poszerza portfolio swoich regionalnych klientów przejmując obsługę H&M na 20 europejskich rynkach
Rozmowy o problemach emocjonalnych w kampanii „Każdy zasługuje na słuchacza.”
Havas Warsaw rozpoczyna akcję, w której zachęca osoby będące w kryzysie emocjonalnym, aby otworzyły się i porozmawiały z kimś o swoich problemach. Kampania wystartowała z hasłem ,,Każdy zasługuje na słuchacza”, bo niezależnie od tego, czy jesteś gwiazdą muzyki, czy zwykłym nastolatkiem, w trudnych chwilach potrzebny jest ktoś, kto Cię zauważy i wysłucha. Inicjatywę...
New Balance inspiruje i pokazuje, że każdy jest biegaczem
To proste. Jeśli biegasz, jesteś biegaczem, a jedyny słuszny styl biegania, to Twój własny. Taka jest idea najnowszej globalnej kampanii ‘Run Your Way’ przygotowanej przez New Balance. Z inspiracji i nawiązując do globalnej kampanii marka w Polsce postanowiła przybliżyć sylwetki lokalnych biegaczy, z których każdy biega z innego powodu i inaczej postrzega...
Sony wprowadza nowy, pełnoklatkowy aparat ZV E1 — narzędzie dla wideoblogerów
Firma Sony wprowadza na rynek nowy aparat z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu i wymiennymi obiektywami ZV-E1, przeznaczony dla autorów wideoblogów, którzy pragną tworzyć lepsze materiały. Ten nowy, zaawansowany technologicznie model plasuje się na szczycie gamy aparatów Sony do vlogowania. Współpracuje z wymiennymi obiektywami Sony z mocowaniem typu...
LG prezentuje pierwszy projektor digital signage
Nowy LG ProBeam, zaprojektowany do różnych przestrzeni, wyświetla nawet 300‑calowe obrazy w rozdzielczości 4K o szczytowej jasności 7000 ANSI lumenów
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764