logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Atrium zaprasza na Euro-Reklama Digital Printing Expo 2010

  PR 17.02.2010, przeczytano 3122 razy
ilustracjastrzałka

W dniach od 10 do 12 marca 2010 na poznańskiej Euro-Reklamie firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje pełną ofertę urządzeń i materiałów do druku wielkoformatowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/atrium-zaprasza-na-euro-reklama-digital-printing-expo-2010,10240,artykul.html

W pawilonie 3A Międzynarodowych Targów Poznańskich opolski dystrybutor zaprezentuje kompleksową ofertę wielkoformatowych drukarek solwentowych, tekstylnych, ploterów UV, ploterów tnących oraz materiałów do druku wielkoformatowego.

Kompleksowa oferta Atrium
Na stoisku Atrium można będzie zapoznać się z pełnym przeglądem maszyn belgijsko-japońskiej firmy Mutoh. Segment najwęższych maszyn reprezentowany będzie przez ploter graficzny Mutoh RJ-900 o szerokości 1.08 metra. Ploter ten przeznaczony jest dla wszelkich agencji, studiów graficznych i projektowych czyli tam gdzie wymagana jest wysoka jakość zdjęć i precyzyjna grafika liniowa. RJ-900 można także przystosować do druku sublimacyjnego, wtedy wraz z prasą stanowi kompletny zestaw do druku transferowego.

Maszyny eko-solwentowe będą reprezentowane przez serię ploterów Mutoh ValueJet: VJ-1304 o szerokości 1.37 metra i VJ-1614 o szerokości 1.62 metra. Oba charakteryzują się wysoką rozdzielczością druku do 1440 dpi. Dzięki technologii druku falą z przeplotem są w stanie osiągnąć prędkość zadruku odpowiednio 14 i 18.2 m2/h (bez paskowania). Linia eko-solwentowych ploterów ValueJet charakteryzuje się także bardzo łatwą obsługą. Plotery te mogą pracować w pomieszczeniach biurowych dzięki czemu nie są wymagane żadne dodatkowe systemy wentylacji.

Linia ploterów mild-solwentowych reprezentowana będzie przez produkcyjny ploter Mutoh Blizzard. Maszyna ta cechuje się ponad przeciętną prędkością druku sięgającą 80 m2/h. Za taką wydajnością stoi technologia Intelligent Interweaving, która dzięki przeplataniu i rozmyciu rastra powoduje zanik nakładających się pasów atramentów a co za tym idzie brak paskowania. Dzięki ponadprzeciętnym osiągom i wysokiej jakości druku (720 dpi) rozszerzy możliwości każdej agencji reklamowej i drukarni wielkoformatowej.

Plotery do druku bezpośrednio na tekstyliach będą reprezentowane przez model Teleios V8 firmy D-Gen. Teleios to urządzenie o szerokości 1.87 metra dedykowane do druku bezpośredniego na wszelkich tekstyliach. Ploter ten w odróżnieniu od tradycyjnych ploterów wyposażony jest dodatkowe systemy utrwalające wydruk. Maksymalna prędkość Teleiosa to 57.2 m2/h.

Segment solwentowych maszyn o zadruku 3.2 m reprezentować będą m.in. sprawdzone plotery koreańskiej firmy DGI. Przykładowo ploter DGI PolaJet wyposażony jest w głowice Spectra drukujące w rozdzielczości do 720 dpi. Jego maksymalna prędkość druku do 75 m2/h powoduje, że jest to prawdziwie produkcyjny ploter solwentowy. Plotery DGI cechują się dobrą jakością wykonania i przystępną ceną.

Na stanowisku Atrium można będzie zapoznać się także z ploterami drukującymi w technologii UV: Mutoh Zephyr oraz Durst Rho. Mutoh Zephyr to rolowo-stołowy ploter UV o szerokości 1.6 metra. Wyposażony on jest w greyscalowe głowice o zmiennej wielkości kropli od 8 do 40 pl drukujące w technologii Intelligent Interweaving (druk falą z przeplotem). Prędkość maksymalna to 60 m2/h. Zephyr to niedrogi, uniwersalny o profesjonalnej konstrukcji ploter UV, wyposażony w najnowszej generacji technologie druku. Z kolei austriacko-włoskie plotery UV Durst Rho to maszyny produkcyjne 24/7, drukujące na materiałach płaskich jak i z roli na rolę wyposażone w opatentowaną technologię Durst Quadro Array i wiele najnowocześniejszych na rynku rozwiązań.

Oprócz najszerszej oferty ploterów, firma Atrium zaprezentuje pełną ofertę materiałów do druku wielkoformatowego Ikonos. Podczas ubiegłorocznych edycji targów, dwa produkowane w Opolu materiały – Ikonos Smart oraz folia samoprzylepna Ikonos Profiflex Pro zostały uhonorowane Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na stoisku nie zabraknie także atramentów a kilka razy dziennie odbywać się będą pokazy oklejania samochodów za pomocą Ikonos Cast System.

Atrium na poznańskiej Euro-Reklamie przedstawi kompletną ofertę w zakresie druku wielkoformatowego obejmującą szeroki wybór maszyn, materiałów i atramentów.

Źródło: Atrium
www.atrium.com.pl


avatar użytkownika
+ + + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: atrium

(ATRIUM Centrum Ploterowe sp. z o.o.)

atrium o sobie:

W maju 1993 roku powstała firma - Atrium Centrum Ploterowe. Od początku działalności, jest czołowym dostawcą maszyn i materiałów do druku wielkoformatowego.

Atrium jest wyłącznym dystrybutorem japońskich ploterów MUTOH a także takich marek jak EFI, SUMMA, NEOLT, ONYX i wiele innych.

Obecnie Atrium zatrudnia ponad 100 pracowników w całym kraju. Główna siedziba firmy znajduje się w Opolu. Do dyspozycji naszych klientów pozostają także oddziały: w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie.

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Marketing i AI - konferencja I love marketing & technology już w październiku
23 – 27 października w Warszawie odbędzie się XVI edycja konferencji I ❤ marketing & technology. Event odbędzie się stacjonarnie w Multikinie Złote Tarasy i będzie skupiał się na marketingu oraz AI.
Laureaci 15. edycji konkursu POS Stars na najlepszy display reklamowy
Podczas targów Festiwal Marketingu, które odbyły się 13 i 14 września w EXPO XXI Warszawa, miała miejsce 15. Jubileuszowa edycja konkursu na najlepszy display reklamowy POS STARS.
Cube Group & SEMSTORM & WhitePress zapraszają na bezpłatny webinar. Chcesz poznać genialne sposoby na zwiększenie sprzedaży dzięki działaniom SEO&Contentu? Już 27 września o 10:00 zarezerwuj swój czas w kalendarzu na bezpłatny webinar organizowany przez Cube Group, SEMSTORM i WhitePress. Zebraliśmy ekspertów z branży, którzy podzielą się swoją...
Golden Drum 2023: więcej zgłoszeń do konkursu
Festiwal Golden Drum odnotowuje wzrost liczby zgłoszeń, przy czym największą liczbę prac zgłosiła Ukraina, a następnie Rumunia, Polska, Słowacja, Węgry i Bułgaria. Ponad połowa kreatywnych rozwiązań pochodziła od niezależnych agencji. Liczba zgłoszeń w sekcji Creative Media Excellence przekroczyła oczekiwania kapituły konkursu. Zwycięzcy Golden Drum zostaną ogłoszeni...
Pro Experts Days to wydarzenie organizowane przez ekspertów branży digital marketingu, kierowane do środowiska marketingowego i biznesowego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął IAB Polska.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764