logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Automatyzacja produkcji kalendarzy i nowe możliwości w drukarni Zapol

  PR 03.08.2022, przeczytano 627 razy
ilustracjastrzałka

Grupa Reklamowa ZAPOL to działająca na rynku szczecińskim i ogólnopolskim drukarnia, która swoją jakość buduje od 30 lat! Jako wiarygodny partner we wszelkich działaniach reklamowych dla dużych, średnich i małych firm, oferuje przede wszystkim wysokiej jakości druk cyfrowy, usługi poligraficzne i wydawnicze, ale też przygotowuje materiały i upominki reklamowe, projektuje przedsięwzięcia multimedialne (strony www, filmy), kampanie marketingowe a także organizuje szkolenia, eventy i konferencje. ZAPOL prowadzi również drukarnię internetową a w zakres działań firmy wchodzą także gazetki tematyczne, książki, czasopisma czy albumy. Do realizacji wszelkiego rodzaju materiałów reklamowych, promocyjnych, firmowych, czy akcydensów firma posiada drukarnię offsetową, która pozwala na większe operowanie kolorami niż w przypadku techniki cyfrowej i powielanie na formatach powyżej SRA3.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/automatyzacja-produkcji-kalendarzy-i-nowe-mozliwosci-w-drukarni-zapol,396799,artykul.html

Firma spełnia wszelkie wymogi prawne i formalne, pozwalające angażować się w obszary sportu, biznesu i edukacji, wspierając je i uczestnicząc w rozwoju społeczności lokalnej (Corporate Social Responsibility), a także podejmuje inwestycje w zasoby ludzkie i liczne inicjatywy. Warto wspomnieć o nagrodach przyznanych drukarni, takich jak Diament miesięcznika „Forbes”, Certyfikat Wiarygodności Gospodarczej czy Korona Reklamy. Doświadczony zespołów opiekunów Klienta, projektantów, poligrafów, introligatorów i logistyków gwarantuje pełną dyspozycyjność i wypracował bardzo bogate portfolio firmy.

Co oczywiste, by utrzymać status lidera w swojej dziedzinie, ZAPOL podejmuje również inwestycje w zakresie rozbudowy parku maszynowego. W ostatnich tygodniach miały więc miejsce instalacje dwóch nowych maszyn, które przeprowadziła Akonda. - W działania naszej firmy stale wpisany jest rozwój a co za tym idzie możliwość realizowania wszystkich potrzeb Klienta. Akonda nie była przypadkowym wyborem i od kilku lat obserwowaliśmy ich ofertę. Mieliśmy więc pewność, że będą to dobre wybory i sprawdzone maszyny. Począwszy od obsługi Klienta po serwis, współpraca była w pełni profesjonalna – zapewnia Tomasz Sobczyk Wiceprezes ds. produkcji w firmie ZAPOL.

W celu wyeliminowania czynnika ludzkiego i wprowadzenia automatyzacji procesów, a także ze względów ekonomicznych jednym z instalowanych urządzeń był CAL-one 1000, automatyzujący proces klejenia kalendarzy ściennych, który jest w stanie zastąpić 8 par rąk i może pracować z 1, 2, 3 lub 4 kalendariami lub 1, 2, 3 kalendariami i główką. Maszyna wyposażona jest w podajnik, pozwalający umieścić ponad 50-centymetrowy stos blatów. Blaty pobierane są przez ssawki, a mocne nadmuchy zapewniają właściwą separację arkuszy – zarówno pochodzących z druku cyfrowego jak i offsetowego. W żądanych miejscach na blaty aplikowany jest klej hot-melt poprzez dyszę natryskową. Od czasu instalacji przygotowanych zostało już 30 tysięcy kalendarzy. – Dla nas CAL-one 1000 to rewolucyjne urządzenie, automatyzujące proces produkcji kalendarzy. Jeszcze szybciej jesteśmy w stanie realizować zamówienia naszych Klientów, kiedy prędkość mechaniczna maszyny to 1000 gotowych kalendarzy na godzinę! Urządzenie działa pełną parą i spełniło wszystkie nasze założenia! – Tomasz Sobczyk nie kryje zadowolenia.

Drugą instalowaną w grupie ZAPOL maszyną był największy ploter tnąco-bigujący iEcho serii PK - model PK1209 o powierzchni roboczej 120x90cm. Przeznaczony dla branży graficznej, reklamowej i opakowaniowej, mogący realizować niskie i średnie nakłady w wygodny i efektywny sposób. Urządzenie jest wyposażone w automatyczny podajnik arkuszy i wbudowaną kamerę do dokładnego pozycjonowania obrazu na papierze. Dokładną pracę, unikalny, wysokiej jakości produkt do zrealizowania w krótkim czasie i na ograniczonej przestrzeni zapewniają zastosowane systemy i zintegrowana konstrukcja. Ploter posiada estetyczną obudowę a wspawana rama maszyny zapewnia stabilność.

- To nasza flagowa pozycja – przekonuje Mariusz Bogucki, Kierownik Działu Handlowego firmy Akonda – Dla grupy ZAPOL to możliwość realizowania różnego rodzaju artykułów reklamowych, włącznie z opakowaniami. Każdy ploter tnąco-bigujący iEcho PK umożliwia cięcie, nacinanie, bigowanie, perforacje i znakowanie a wszystko to w obrębie jednej maszyny!

Pneumatyczny system bigowania z naciskiem 4kg pozwala na łatwe zaginanie kartonu/papieru po obróbce a maksymalna gramatura bigowanego materiału to nawet 400g/m2. Ploter PK posiada nóż aktywny, dwa uchwyty na noże wleczone ustawialne z różnymi dociskami i głębokościami do łatwej zmiany pomiędzy materiałami a wysoka precyzja wycinana zapewnione jest przez kamerę CCD, która czyta znaczniki z 4 naroży i ustawia ścieżkę cięcia.

Tomasz Sobczyk podsumowuje - Dajemy naszym Klientom gwarancję wzorowego wykonania nawet najbardziej skomplikowanego zlecenia. Łączenie talentu naszego zespołu z możliwościami, jakie niosą nowoczesne technologie obliguje nas do realizowania zleceń na najwyższym poziomie. Ploter iEcho pozwoli nam na tworzenie wyjątkowych przedmiotów, kartek świątecznych, oryginalnych kalendarzy w nietypowych kształtach, czy notesów.

Źródło: AKONDA S.C.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sun Chemical na stoisku Sico Print Solutions podczas Promo Show 2023
W dniach 8-9 lutego br. w warszawskim centrum wystawienniczym Expo XXI odbywały się targi Promo Show 2023. Wśród ich wystawców po raz pierwszy znalazła się firma Sico Print Solutions – dystrybutor rozwiązań do wielkoformatowego druku cyfrowego. Posiada ona w swojej ofercie m.in. atramenty inkjetowe Sun Chemical przeznaczone do zadrukowywania tekstyliów. Targi Promo Show stały się...
Stora Enso inwestuje 30 mln euro w redukcję emisji CO2
Stora Enso zainwestuje ok. 30 mln euro w unowocześnienie zakładów Heinola Fluting (Finlandia). Modernizacja obejmie infrastrukturę służącą do produkcji oraz wytwarzania energii. Po zrealizowaniu inwestycji fabryka będzie w stanie wyeliminować stosowane paliwa bazujące na surowcach kopalnych, zastępując je odnawialną bioenergią. Koncern szacuje, że dzięki temu emisja gazów...
„Strategic growth. Sustainable success” – Agfa na Fespa 2023
Podczas nadchodzących targów Fespa 2023, odbywających się w dniach 23-26 maja w Monachium, firma Agfa wystąpi pod hasłem „Strategic growth. Sustainable success”. Na stoisku nr D15 w pawilonie 15 belgijski producent zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania z obszaru wielkoformatowego druku cyfrowego: wysokowydajną maszynę Onset X3 HS (prezentowaną po raz pierwszy w Europie od...
Rynek poligraficzny zmienia się błyskawicznie. Firmy nie chcą już drukować milionowych nakładów, z których znaczna część musiałaby być magazynowana. Potrzebują mniejszych serii i przede wszystkim – możliwości personalizacji, wprowadzania zmian, ciągłego dostosowywania do zmieniających się potrzeb. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów...
Technologia offsetu arkuszowego dla Edelmann Group w zakładzie w Norderstedt
Latem ubiegłego roku w firmie Edelmann Norderstedt została oddana do użytku półformatowa maszyna Rapida 76 (format papieru do 605 x 720 mm). Na decyzji dotyczącej inwestycji w sześciokolorową maszynę drukującą z wieżą lakierującą oraz przedłużeniem wykładania zaważyły nowoczesne możliwości produkcyjne urządzenia. Nowa wysokowydajna maszyna rozszerzyła portfolio firmy o...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764