logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Awantura o Kondrata: ING Bank Śląski chce się dystansować

   21.12.2015, przeczytano 1638 razy
ilustracjastrzałka

- Marek Kondrat wyraża swoje prywatne poglądy. Nie angażujemy się w politykę i nie popieramy żadnej opcji politycznej - informuje oficjalne konto ING Banku Śląskiego na Twitterze. To komentarz banku na udział znanego aktora w krakowskim marszu Komitetu Obrony Demokracji. Organizacja ta sprzeciwia się polityce obecnego rządu, który chce wprowadzić m.in podatek bankowy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/awantura-o-kondrata%3A-ing-bank-slaski-chce-sie-dystansowac,26921,artykul.html

W sobotę  w marszu KOD w Krakowie udział wziął Marek Kondrat. Znany aktor podczas manifestacji czytał tekst Konstytucji RP i sprzeciwiał się polityce obecnego rządu, stojąc w jednym rzędzie m.in z politykami Platformy Obywatelskiej. W sieci momentalnie zawrzało, a internauci masowo zaczęli nawoływać do zamykania rachunków i rozwiązywania polis ubezpieczeniowych w ING Banku Śląskim. Głos w sprawie szybko zabrał sam bank, który w licznych tweetach stanowczo "odciął się" od wystąpienia Kondrata.

- Marek Kondrat wyraża swoje prywatne poglądy. Nie angażujemy się w politykę i nie popieramy żadnej opcji politycznej - wielokrotnie pisał ING Bank Śląski na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. Internauci w sobotę wielokrotnie podejmowali dyskusję w tym temacie.

Głos w sprawie zabrali również publicyści. - Wy może się nie utożsamiacie, ale pan Kondrat utożsamiany jest z Wami - pisze dziennikarz Rafał Frąckowiak. Wtóruje mu Łukasz Warzecha. - Jak się bierze znanego i rozpoznawalnego aktora Kondrata jako twarz i ambasadora marki, to się nie da "odciąć". Marcin Palade zwraca uwagę na inny aspekt. - Marek Kondrat wniósł wczoraj spory wkład w początek repolonizacji sektora bankowego w Polsce.

Z kolei internauci przekonują, że udział osoby reklamującej bank w demonstracji przeciwko rządowi zapowiadającemu wprowadzenie podatku bankowego "może budzić wątpliwości".


Bartłomiej Kawalec
Foto: Twitter

Źródło: WhitePress

biuroprasowe.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Szkoda, że w artykule nie ma ani słowa rzetelnej analizy sytuacji, z puntu widzenia prawa czy zarządzania wizerunkiem, cytuje się w zamian jęki i narzekania prawicowych publicystów, dla których jest to po prostu okazja do podniesienia rabanu.

avatar użytkownika
,

Kto i na jakiej podstawie miałby bić na ten temat pianę nie znając szczegółów kontraktu między bankiem a aktorem?  

,

Pianę biją cytowani publicyści.

Powinniście zastanowić się nad publikowaniem takich szmatławych treści, bo z tego typu stronniczymi publikacjami bliżej wam do pudelka.
  

avatar użytkownika
,

To może Ty pobij troszkę pianki i wypowiedz się na temat aspektów prawnych - masz dokładnie taką samą wiedzę jak wszyscy inni, którzy mogliby w tej kwestii pomędrkować.  

,

W całej rozciągłości zgadzam się ze stanowiskiem ING - Marek Kondrat jako osoba prywatna posiadająca pełnię praw publicznych, może brać udział w życiu publicznym kraju bez ograniczeń.
Atak na jego osobę jest populistycznym gestem przygotowanym pod intelektualnie nierozgarniętego, niedouczonego i wiecznie niezadowolonego z życia wyborcę PiS, który każdego komu się dobrze powodzi uważa za złodzieja i komunistę, obliczonym na wywołanie taniej sensacji i odwrócienie uwagi od faktu, że manifestacje KOD przyciągnęły zdecydowanie więcej ludzi niż prorządowe media przewidywały oraz wpłynęły na sondaże wiarygodności polityków prawicy.
  

avatar użytkownika
,

No ale gdzie tu opinia z punktu widzenia prawa albo zarządzania wizerunkiem? Napisałeś to co wiemy już z tekstu plus dodałeś swoją hipotezę dotyczącą ocen tego zdarzenia. A miałeś oceniać zdarzenie - a nie to jak ten czy tamten je ocenił.  

,

Chyba nie liczyłeś na to, że w kontrze do ********** notatki prasowej, dostaniesz ode mnie pełnoprawny artykuł?

Jeszcze nie upadłem na głowę, żeby pisać dla kogokolwiek za darmo.
  

avatar użytkownika
,

No ale może chociaż jakiś szkic, krótka notka...? Coś, co potwierdziłoby, że możliwe jest bicie piany bez znajomości prawnej konstrukcji kontraktu między bankiem i aktorem? Chodzi o ratowanie Twojej wiarygodności, którą zdecydowałeś się wystawić na ciężką próbę. My nie mamy w tym żadnego interesu, więc nie zamierzamy płacić.  

,

Moja wiarygodność nie powinna spędzać Ci snu z oczu.
Adekwatnie do nicka, powinieneś się raczej martwić o wiarygodność serwisu którym zarządzasz. Tutaj masz ogromne pole do popisu i ogrom pracy przed sobą.
  

avatar użytkownika
,

Każdy użytkownik jest dla nas na wagę złota, staramy się dbać o interes każdego kto poświęca czas aby spędzić go wspólnie z nami. Nie możesz się temu dziwić.  

,

Skądże.
Twoja troska wzruszyła mnie do głębi.

Czym jednak innym jest ludzki odruch a czym innym oczekiwanie, że ktoś będzie za darmo zapełniał Twój serwis treścią.
  

avatar użytkownika
,

Szkoda że nie dowiemy się czy Twoje sugestie dotyczące możliwości oceny prawnej materii tej sprawy były wiarygodne, czy też wynikały jedynie z Twoich uprzedzeń w stosunku do redakcji.  

,

Nie mam żadnych uprzedzeń, wobec kogokolwiek.
Po prostu odróżniam zdawkowy komentarz, jeden z wielu w dyskusji, zostawiony ot tak, od artykułu, który wymaga nieco więcej czasu i wysiłku.
Jako, że nie jestem zwolennikiem mody zwanej 'user-generated content', nie zamierzam pracować dla jakichkolwiek mediów za darmo.
  

avatar użytkownika
,

Wesołych Świąt.  

Najnowsze w tym dziale

Wyniki badania Mediapanel za listopad 2022
Poniżej prezentujemy szczegółowe zagregowane miesięczne dane pochodzące z badania internetu: rankingi wydawców i witryn internetowych oraz aplikacji. Prezentujemy również zestawienie audytowanych playerów audio i wideo – ich wyniki pokazujemy w agregacji do grup mediowych, biorących udział w badaniu.
Warner Bros. Discovery w Polsce podejmuje działania w celu ograniczania emisji CO2e i zwiększenia oszczędności energii elektrycznej. Do 31 marca 2023 r. organizacja będzie prowadzić pilotażowy program pracy zdalnej w piątki – w te dni firma będzie dążyć do maksymalnego zredukowania zużycia energii w swoich budynkach. Po okresie trzech miesięcy nadawca zweryfikuje...
5 grudnia br., redakcja magazynu Media i Marketing Polska opublikowała wyniki raportu „Biura Reklamy 2022”. W badaniu realizowanym przez Kantar Polska na zlecenie redakcji magazynu „Media Marketing Polska”, Biuro Reklamy Ringier Axel Springer Polska zdobyło pierwsze miejsce i tytuł „Biura Reklamy Internetowej Roku”...
Stacje TVN Warner Bros. Discovery były w listopadzie najchętniej wybieranymi kanałami przez widzów. TVN - najpopularniejszy kanał ogólnotematyczny nadawcy - znalazł się na czele rankingu Big5. Natomiast stacje TVN24, TVN Style oraz TVN Turbo zdobyły w minionym miesiącu największe udziały w widowni w swoich kategoriach tematycznych. TVN24 BiS oraz Metro osiągnęły...
Miesięcznik Architektura-murator wraz z m.st. Warszawą i ZODIAKIEM Warszawskiem Pawilonem Architektury zapraszają na Archikolaże - wystawę z okazji 40-lecia pracy Ewy P. Porębskiej w mediach architektonicznych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764