logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

AWR „Wprost”: Sąd Apelacyjny oddala wniosek Romana Giertycha

  PR 06.06.2015, przeczytano 817 razy

AWR „Wprost” Sp. z o.o.  otrzymała postanowienie Sądu Apelacyjnego, który uchylił postanowienie sądu okręgowego o zabezpieczeniu z rachunku bankowego AWR kwoty 100 000 zł. Oddalił tym samym wniosek Romana Giertycha o udzielenia zabezpieczenia jako bezzasadny.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/awr-wprost%3A-sad-apelacyjny-oddala-wniosek-romana-giertycha,25066,artykul.html

Sąd Apelacyjny podzielił argumentację wydawcy „Wprost” o tym, że Roman Giertych nie uprawdopodobnił interesu prawnego w uzyskaniu zabezpieczenia. Ponadto powód posłużył się nieaktualnym sprawozdaniem finansowym spółki za 2012 r. w celu uzyskania bezpodstawnie pozytywnej decyzji dotyczącej zabezpieczenia. W uzasadnieniu postanowienia Sąd Apelacyjny zwrócił uwagę, że wniosek Romana Giertycha od początku powinien być oddalony, bo nie spełniał przesłanek do udzielenia zabezpieczenia.

Oddalenie wniosku Romana Giertycha to kontynuacja sprawy publikacji tygodnika "Wprost" z lipca 2014 r., w której  ujawnione zostały nagrania ze spotkania dziennikarza Piotra Nisztora właśnie z Giertychem (http://www.wprost.pl/ar/486987/Teksty-roku-Tasma-Giertycha/).

Należy przypomnieć, że bezpośrednio po uzyskaniu orzeczenia sądu I instancji o zabezpieczeniu, wydanego przez sędzię Annę Bartoszewską, mecenas urządził medialne przedstawienie, wysyłając do siedziby AWR „Wprost” komornika, za którym podążał fotoreporter „Gazety Wyborczej”.

W tej sprawie AWR „Wprost” złożyła przeciwko Giertychowi do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew cywilny, w którym domaga się stosownego zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych. Więcej na temat sprawy znajduje się w oświadczeniu spółki, która od początku podnosiła bezzasadność żądań mecenasa (http://www.media.pmpg.pl/pr/288728/awr-sklada-kolejny-pozew-przeciw-romanowi-giertychowi).

Źródło: PMPG POLSKIE MEDIA S.A.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sławomir Kamiński szefem działu Foto
Od lutego 2023 r. zespołem Foto "Gazety Wyborczej" i jednocześnie Agencji Wyborcza.pl pokieruje Sławomir Kamiński. To uznany fotoreporter i laureat wielu prestiżowych konkursów fotografii prasowej, m.in. autor Zdjęcia Roku wybranego w konkursie Grand Press Photo 2019, związany z redakcją "Wyborczej" od 30 lat.
Tomasz Korniejew dyrektorem wydawniczym Gazeta.pl
Gazeta.pl ma ambicję, by wychodzić poza utarte schematy i dostarczać użytkownikom interesujące i angażujące treści. Od połowy ubiegłego roku w portalu i jego serwisach zachodzą zmiany organizacyjne, mające na celu usprawnienie pracy zespołu. Wraz z początkiem nowego roku, po dwóch latach pracy jako dyrektor Moto.pl, Tomasz Korniejew awansował w strukturach Gazeta.pl na...
Dorota Żurkowska obejmuje rolę Group Senior Vice President Revenue w Warner Bros. Discovery w Polsce. Na nowym stanowisku będzie odpowiadać za rozwój współpracy z partnerami dystrybucyjnymi, reklamowymi i licencyjnymi. Biuro Reklamy TVN Media będzie raportować bezpośrednio do niej. W związku ze zmianami struktury Piotr Tyborowicz odchodzi z funkcji Dyrektora Biura...
Social media już dawno przestały być tylko przestrzenią rozrywki i rekreacji. Wraz z upowszechnieniem się pracy hybrydowej i wirtualizacją codziennych zadań, coraz częściej social media stają się dla nas źródłem fachowej wiedzy nt. zdrowia. Medycy coraz częściej porzucają pisanie poradników dla pacjentów i wizyty w mediach tradycyjnych na rzecz wideo,...
W jakie zewnętrzne działania reklamowe warto zainwestować w 2023 roku?
W jaki sposób dobrać odpowiednie nośniki reklamowe w 2023 roku? Co będzie na topie i w co warto inwestować? Agencja reklamy zewnetrznej RECEVENT przygotowała zestawienie najpopularniejszych rozwiązań reklamowych, w które warto inwestować w 2023 roku. Sprawdziła także, jak będzie się rozwijał rynek OOH w nadchodzących latach.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764