logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Azymut inwestuje w drukarnię

  PR 18.10.2019, przeczytano 730 razy
ilustracjastrzałka

OSDW Azymut rozwija drukarnię. W drugiej połowie roku park sprzętowy w łódzkiej drukarni dystrybutora wzbogacił się m.in. o nową maszynę inkjetową oraz innowacyjne technologie introligatorskie. Nowe inwestycje Azymutu zwiększą wydajność usług druku i oprawy książek. Firma zapowiada też poszerzenie oferty drukarni i nowy, bardziej ekologiczny proces produkcji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/azymut-inwestuje-w-drukarnie,384405,artykul.html

Założona w 2012 roku drukarnia cyfrowa Azymut to jedyna w Polsce drukarnia prowadzona przez dystrybutora książek. Kompleksowe usługi łączące druk i dystrybucję pozwalają wydawcom weryfikować dodruki i optymalizować stock, co w efekcie zmniejsza koszty produkcji i magazynowania książek. Od 7 lat drukarnia Azymut oferuje wydawcom różnorodne modele biznesowe, m.in. druk na wyłączność, druk w transzach, a przede wszystkim druk na życzenie (print-on-demand).

W jubileuszowym, dwudziestym roku swojej działalności Azymut postanowił zainwestować w drukarnię, która od teraz ma pracować sprawniej, szybciej, a – co ważne – także bardziej ekologicznie. W ostatnich miesiącach drukarnia została wyposażona w najnowocześniejszy park maszynowy, w skład którego wchodzą: maszyny do druku rolowego Ink-jet (4+4), Screen HD520 z urządzeniami do post-procesingu firmy Hunkeler, maszyny tonerowe Ricoch oraz Xerox. W 2019 roku drukarnia uruchomiła również linię do oprawy klejonej Muller Martini oraz linię do oprawy zeszytowej Duplo.

- 20 lat to dopiero początek. Azymut cały czas się rozwija. Tegoroczny jubileusz to nowe otwarcie dla naszej drukarni. Ogromne inwestycje, w tym zakup szwajcarskich i japońskich technologii, sprawią, że drukarnia Azymutu będzie tańsza, szybsza i bardziej ekologiczna – mówi Andrzej Nadolski, Prezes Zarządu Grupy PWN, do której należy drukarnia Azymut.

Drukarnia Azymut zwiększa wydajność o ponad 100%

Nowa linia produkcyjna, uruchomiona w drugiej połowie 2019 roku, wzbogaci ofertę drukarni Azymut o możliwość druku książek w oprawach zeszytowych. Nowoczesna technologia Inkjet pozwoli natomiast na produkcję książek kolorowych w atrakcyjnych cenach. Dzięki automatyzacji postprocessingu drukarnia znacznie przyśpieszy realizację zleceń niskonakładowych (print-on-demand). W najbliższych miesiącach o ponad 100% zwiększy się także wydajność introligatorni Azymutu.

Ekologiczne technologie w drukarni Azymut

Wraz z wdrożeniem technologii postprocessingu drukarnia ograniczy do minimum odpad produkcyjny, co w znacznym stopniu pozwoli zaoszczędzić papier. Po przejściu na atrament płynowy oraz zastosowaniu techniki inpozycji łódzka drukarnia Azymutu stanie się jedną z najnowocześniejszych, a tym samym najbardziej ekologicznych drukarni w tej części Europy. Warto dodać także, że przed zakupem nowych inwestycji siedziba drukarni została wyposażona w oświetlenie ledowe i wielorazowe opakowania logistyczne.

ilustracjastrzałka

Źródło: OSDW Azymut

www.azymut.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Okoliczności związane z pandemią wpływają na całą gospodarkę, zmuszając do zmian w sposobie działania nie tylko przedsiębiorstw, ale i funkcjonowania całego społeczeństwa. Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, mamy przyjemność zaprosić Państwa na specjalne spotkanie online „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”.
Przyszłość etykiety według Mark Andy
Technologia identyfikacji produktów za pomocą fal radiowych (RFID) staje się coraz bardziej obecna w naszej codziennej rzeczywistości. Sklep, pralnia, hotel, magazyn, przemysł z RFID to już od wielu lat fakty. Ale lodówka, która prześle nam informacje o brakujących w niej produktach do smartfona to dla wielu wciąż futurologia. Czy jednak na pewno? Jeszcze 10 lat...
Grafmasz produkuje maszyny do kaszerowania i okładek twardych
Polski producent i importer maszyn introligatorskich rozpoczął produkcję urządzeń do oprawy twardej. Maszyny zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych rozwiązań od zagranicznych dostawców. Posiadane doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie szeregu usprawnień do oferowanych maszyn, które...
ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764