logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

BADANIE: Internet Rzeczy prześcignie telefony komórkowe już w 2018 roku

  PR 01.06.2016, przeczytano 1798 razy
ilustracja

Opublikowany dzisiaj najnowszy Ericsson Mobility Report przewiduje, że liczba urządzeń IoT (Internet Rzeczy) może przewyższyć liczbę telefonów komórkowych, w 2018 roku będzie to największa kategoria urządzeń podłączonych do internetu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/internet-rzeczy-przescignie-telefony-komorkowe-juz-w-2018-roku,28747,artykul.html

Spodziewamy się że w latach 2015 i 2021, liczba urządzeń IoT będzie wzrastać o 23 procent rocznie, za wzrost w największym stopniu będą odpowiadać komórkowe urządzenia IoT. W 2021 roku, z łącznej liczby 28 miliardów urządzeń podłączonych do internetu, 16 miliardów będzie należało do kategorii IoT.

Liderem w zakresie wprowadzania nowych urządzeń IoT będzie Europa Zachodnia – liczba urządzeń na tym rynku wzrośnie o 400 procent do roku 2021. Gwałtowny wzrost spowodowany jest przede wszystkim potrzebą spełnienia wymagań regulacyjnych, dotyczących między innymi inteligentnych liczników energii, oraz rosnącym zapotrzebowaniem na auta podłączone do internetu i wyposażone w system eCall, który zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej ma być instalowany w autach od 2018 roku.

Rima Qureshi, Senior Vice President & Chief Strategy Officer, Ericsson, mówi: “Rozwój IoT przyspiesza ze względu na spadek cen urządzeń i opracowywanie nowych, innowacyjnych sposobów na ich wykorzystanie. Sieci 5G, których komercyjne wdrożenie planowane jest na 2020 rok, będą oferować nowe możliwości, kluczowe dla rozwoju IoT. To między innymi plasterkowanie sieci i możliwość podłączenia znacznie większej ilości urządzeń, niż jest to możliwe w sieciach obecnej generacji”.

Liczba subskrypcji smartfonów ciągle rośnie. Według przewidywań, w trzecim kwartale 2016 roku przewyższy liczbę subskrypcji tradycyjnych telefonów komórkowych (basic phone). Do 2021 roku, liczba subskrypcji smartfonów ulegnie niemal podwojeniu, z 3,4 miliarda obecnie, do 6,3 miliarda. Jak wynika z raportu, obecna liczba subskrybentów mobilnych (unikalnych użytkowników) wynosi 5 miliardów – to efekt fenomenalnego rozwoju technologii mobilnej w ciągu ostatnich kilku lat.

Raport przedstawia również drastyczną zmianę nawyków związanych z oglądaniem wideo. Ilość danych komórkowych wykorzystywanych do oglądania wideo na smartfonach wzrosła o 127 procent w ciągu zaledwie 15 miesięcy (2014-15). W ciągu ostatnich czterech lat (2011-15) ilość czasu spędzanego przez nastolatków na oglądaniu telewizji/materiałów wideo na ekranie telewizora zmniejszyła się o 50 procent, w tym samym okresie czas oglądania telewizji/materiałów wideo na smartfonie wzrósł o 85 procent. Wszystkie te informacje, w połączeniu z faktem, że dorastające pokolenie użytkowników mobilnych jest grupą w największym stopniu wykorzystującą transmisję danych do streamingu wideo (wliczając Wi-Fi i dane komórkowe) sprawiają, że są to najważniejsi konsumenci, których operatorzy komórkowi powinni monitorować.

W 2016 roku osiągnięty zostanie milowy krok w szybkości internetu mobilnego. Sieci LTE będą zdolne do przesyłania danych z prędkością 1 Gbps. Pojawienie się urządzeń umożliwiających korzystanie z takich prędkości spodziewane jest na drugą połowę 2016 roku, początkowo na rynkach takich jak Japonia, Stany Zjednoczone, Korea Południowa i Chiny, w nieco dalszej perspektywie na pozostałych rynkach. Użytkownicy mobilni będa mogli cieszyć się błyskawicznym dostępem do danych, pobieranie plików będzie o dwie trzecie szybsze niż obecnie.

Kolejne wnioski z najnowszej edycji Ericsson Mobility Report:

Globalny rozwój: liczba subskrypcji mobilnego internetu w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki wzrośnie czterokrotnie pomiędzy 2015 i 2021 rokiem; ilość danych przesyłanych w sieciach mobilnych w Indiach wzrośnie piętnastokrotnie do 2021 roku; pomimo faktu, że Stany Zjednoczone wciąż są najbardziej dojrzałem rynkiem, ruch w sieciach mobilnych wzrośnie tam o 50 procent w ciągu 2016 roku.

Kontynuuacja wzrostu ruchu w sieciach mobilnych: ruch w globalnych sieciach mobilnych zwiększył się o 60% pomiędzy Q1 2015 i Q1 2016, głównie z powodu rosnącej liczby subskrypcji smartfonów i powiększającego się zużycia danych w przeliczeniu na subskrybenta. Ericsson przewiduje, że z końcem 2021 roku, 90 procent ruchu w sieciach mobilnych będą generować smartfony.

Gwałtowny wzrost liczby subskrypcji LTE w pierwszym kwartale 2016 roku: w ciągu ostatniego kwartału liczba subskrypcji LTE wzrosła o 150 milionów – to efekt dążenia operatorów do poprawy zadowolenia klientów i poprawy działania sieci. Obecnie, łączna ilość subskrypcji LTE wynosi 1,2 miliarda. Prędkość 1 Gbps w sieciach LTE będzie osiągalna komercyjnie w ciągu 2016 roku.

Uzgodnienie dodatkowego spektrum pomiędzy krajami planującymi wczesne wdrożenie 5G:
spodziewane jest szybsze niż wcześniej zakładano wprowadzenie technologii 5G. Do tego celu potrzebne jest uzgodnienie spektrum dla krajow planujących wczesne uruchomienie sieci 5G. Będzie to uzupełnienie obecnego procesu dla WRC-19, który skupia się na spektrum dla wdrożeń sieci 5G po roku 2020.

Ericsson Mobility Report to jedna z czołowych analiz dotyczących ruchu w sieciach mobilnych, dostarczająca dane i prognozy, dzięki którym znamy obecne trendy występujące w Społeczeństwie Sieci (Networked Society).

Zapraszamy do użycia narzędzia Traffic Exploration Tool (http://www.ericsson.com/TET/trafficView/loadBasicEditor.ericsson) pozwalającego na tworzenie wykresów, wykorzystujących dane pochodzące z raportu.

Źródło: Ericsson

www.ericsson.com/mobility-report

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Polskie Radio z wpisem o stanie likwidacji w KRS
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa będącego właścicielem 100% akcji Spółki, informuje, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, na mocy którego Polskie Radio zostało postawione w stan likwidacji. Jedynym uprawnionym organem do zarządzania Spółką jest likwidator Paweł Majcher.
KRRiT: Sygnał Radia Maryja zakłócano z Rosji
Sekretarz Wykonawczy IGO EUTELSAT informuje Przewodniczącego KRRiT:
Kara dla TVN za „Franciszkańską 3” wyegzekwowana przez Urząd Skarbowy
16 kwietnia 2024 r. na rachunek bankowy KRRiT wpłynęła wyegzekwowana przez Urząd Skarbowy kara pieniężna nałożona na spółkę TVN SA w związku z naruszeniem art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez emisję audycji pt. „Bielmo. Franciszkańska 3” (program TVN 24, cykl „Czarno na białym”, 6 marca 2023 roku).
Paryż 2024: igrzyska olimpijskie na antenach Eurosportu
Za dokładnie 100 dni w Paryżu rozpocznie się największe sportowe wydarzenie świata! Każdy moment Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 dostępny będzie w Polsce w serwisie Max. TVN WBD pokaże transmisje najważniejszych wydarzeń w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 oraz w kanałach okazjonalnych Eurosport 3-9 i Eurosporcie 4K, dostępnych u niektórych operatorów.
Nowe rubryki i felietonistki w „Wysokich Obcasach Extra”
Już jutro – w czwartek, 18 kwietnia br. w sprzedaży dostępne będzie odświeżone wydanie miesięcznika „Wysokie Obcasy Extra”, w którym czytelniczki i czytelnicy znajdą nowe rubryki i teksty nowych felietonistek – Katarzyny Kucewicz i Carrie z Mokotowa. Tematem numeru są sekrety rodzinne, a gwiazdą okładki – aktorka Reese...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764