logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Bądź Mikołajem... kampania Velobanku

  PR 03.12.2023, przeczytano 400 razy
ilustracjastrzałka

W Black Friday ruszyła świąteczna, wielokanałowa kampania produktowa VeloBanku. Działania będą prowadzone w telewizji, radiu, internecie, prasie, social mediach, obejmą także PR, własne kanały kontaktu z klientem oraz akcje niestandardowe. W każdym z nich opowiedziane będą historie ludzi, którzy w okresie świątecznym stają się Mikołajami dla swoich bliskich. Jakimi? Takimi, jakimi zawsze chcieli być! Dzięki świątecznemu kredytowi gotówkowemu na dowolny cel, z odroczoną spłatą. Do stworzenia unikatowych aktywacji została wykorzystana hiperpersonalizacja oraz segmentacja klientów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/badz-mikolajem...-kampania-velobanku,402316,artykul.html

Mikołaj niejedno ma imię. Jest ich tylu, ilu Polaków i Polek, którzy sprawiają radość swoim najbliższym. Każdy wyjątkowy, z indywidualnym planem na realizację akcji „prezenty”, a czasem zupełnie bez planu, ze swoimi zwyczajami zakupowymi i bliskimi, którzy mają niepowtarzalne i najważniejsze potrzeby. Co różni Mikołajów? Jedni kupują z wyprzedzeniem, inni na ostatnią chwilę, są tacy, którzy przywiązują wagę do opakowania albo zupełnie nie. Czasem wydają dużo na jeden prezent kupiony w internecie, a czasem wręczają drobiazgi wyszperane na jarmarkach i targach. Dlatego głównym motywem kampanii jest różnorodność naszych potrzeb finansowych oraz sposobów, w jaki kupujemy w okresie sklepowej gorączki.

Bez względu na to czy Mikołajowie wydają dużo czy mało, na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem, VeloBank dla wszystkich przygotował kredyt gotówkowy z RRSO 13,2% z możliwością odroczenia nawet o kwartał. Jego pierwszą ratę można zapłacić dopiero w marcu 2024 roku, a wniosek składa się w 100% zdalnie. To wygodne rozwiązanie sprawia, że klienci VeloBanku mogą stać się takimi Mikołajami, jakimi zawsze chcieli być i sprostać nawet najdłuższym listom świątecznych prezentów. I właśnie ten przekaz jest głównym hasłem reklamowym w nowym spocie banku, który swoją premierę w telewizji miał 24 listopada br. To 30-sekundowy film, który pokazuje, że w Święta możemy w łatwy sposób spełniać marzenia naszych bliskich.

Działania marketingowe VeloBanku wokół Świąt to jednak dużo więcej niż tylko kampania w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. Reklama obejmuje także internet, w tym m.in. wideo online, display i komunikację w mediach społecznościowych z dodatkowym 6-sekundowym formatem. Do tego, VeloBank zrealizował badanie dotyczące naszych nawyków i strategii zakupowych, które przyjmujemy przed Świętami. Polki i Polaków na podstawie kilku pytań podzielono kolorami – na Mikołajów Czerwonych, Zielonych, Niebieskich i Żółtych, w zależności od tego, jakie mają świąteczne zwyczaje. Tą samą segmentacją posłuży się reporter Bartosz Kańtoch z radia ESKA, który w „SONDZIE Ja się pytam” odpyta przechodniów o ich przedświąteczne przyzwyczajenia związane z nabywaniem prezentów. VeloBank zaprosi także słuchaczy RMF FM do konkursu, w którym będą mogli opowiedzieć, o tym kto jest dla nich wyjątkowym Mikołajem i dlaczego. Bank planuje też akcję w social media, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić w specjalnym quizie, jakim Mikołajem jest. W postach opisane zostaną również poszczególne sylwetki.

– Każdy z nas inaczej przygotowuje się do świątecznych wydatków. Jedni skupiają się na wyprzedażach organizowanych wokół Black Week, a inni parę miesięcy przed Świętami zaczynają już myśleć o prezentach, którymi obdarują bliskich. Każdy z nas ma swoją indywidualną strategię, a my każdą z nich widzimy i doceniamy. Jako bankowi jest nam oczywiście najbliżej do koloru zielonego, który w naszym przypadku symbolizuje nie tylko przemyślane wybory, ale też wygodę i odpowiadanie na potrzeby klientów. Dlatego rozpoczęliśmy kampanię kredytu gotówkowego, który wesprze budżet klientów w końcówce roku. Naszym prezentem dla nich jest możliwość odłożenia spłaty pierwszej raty aż do trzech miesięcy. Po raz kolejny pokazujemy, że w VeloBanku dbamy o odpowiednie dopasowanie produktów do najbardziej aktualnych potrzeb klientów – podkreśla Katarzyna Meissner, dyrektor zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu w VeloBanku.

Za kreację reklamową zimowej kampanii kredytu gotówkowego odpowiada agencja Dentsu Polska. Spoty zostały przygotowane we współpracy z domem produkcyjnym Lemon Spot. Zakup mediów powierzono domowi mediowemu Spark Foundry Polska. Natomiast za wsparcie PR odpowiada agencja ZOOM bsc.

Szczegóły kredytu gotówkowego objętego kampanią, w tym warunki skorzystania oraz opłaty i prowizje znajdziesz w placówkach banku i na https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy.html. RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa oprocentowania. Udzielenie i wysokość kredytu zależą od wyniku badania i oceny zdolności kredytowej klienta.

Źródło: VeloBank

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Fielmann z nową odsłoną kampanii „Widzimy Twoje potrzeby”
Poznańska agencja strategiczno-kreatywna Chapter1 przygotowała dla marki Fielmann nową odsłonę kampanii wizerunkowej „Widzimy Twoje potrzeby“. W jej ramach zobaczymy nową komunikację w kanałach digital, w tym kontynuację serii reklam pod hasłem „Za okularami“ oraz działania promocyjne. Kampania potrwa do końca marca. Za mediaplan kampanii odpowiada Zenith...
Boris Manev dyrektorem ds. zrównoważonego rozwoju w Epson Europe
Nominat zamierza przyspieszyć ewolucję marki Epson w stronę zrównoważonego rozwoju i zwiększać wartość oferowanych przez nią w tym zakresie technologii.
Agencja Cut The Mustard wygrała przetarg i podpisała umowę z Frito Lay Poland, spółką należącą do PepsiCo - jednego z największych na świecie producentów napojów i słonych przekąsek. Agencja przygotuje działania kampanijne dla marek Lay’s Max i Doritos.
Fritz-kola doskonali wizerunek
fritz-kola, pionier na niezależnej scenie napojów typu kola, od 1 kwietnia 2024 r. będzie przyciągać konsumentów w Polsce i za granicą świeżym, nowoczesnym wyglądem. We współpracy z brytyjską agencją projektową Robot Food i ilustratorem Chrisem Mitchellem, marka wprowadza nowe, wyraziste logo. Unowocześnia także wygląd lemoniad fritz-limo oraz uzupełnia...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764