logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Bajka o niemarnowaniu żywności trafi do 14 000 placówek edukacyjnych w całej Polsce

  PR 30.09.2022, przeczytano 177 razy
ilustracjastrzałka

W poniedziałek, 26 września, odbyła się premiera bajki “Dobre rady na odpady”. Publikacja ta, powstała dzięki współpracy firmy Provident i Fundacji Zaczytani.org, ma na celu zachęcać najmłodszych do niemarnowania żywności i popularyzować ideę zero waste. Aby zminimalizować ilość odpadów powstałą przy produkcji oraz nie marnować papieru, książka dostępna jest tylko w formatach elektronicznych: ebook i audiobook. Autorem bajki jest Boguś Janiszewski, część merytoryczną stworzyła znana edukatorka ekologiczna Sylwia Majcher, zaś w nagraniach do audiobooka udział wzięła aktorka Katarzyna Pakosińska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/bajka-o-niemarnowaniu-zywnosci-trafi-do-14-000-placowek-edukacyjnych-w-calej-polsce,397418,artykul.html

Książka “Dobre rady na odpady” składa się z trzech części: bajki, części bajkoterapeutycznej oraz części merytorycznej. Główni bohaterowie bajki to rodzeństwo króliczków - Grześ i Gabrysia. Poznając ich przygody dzieci uczą się, że w przypadku owoców i warzyw nie wygląd jest najważniejszy, lecz wnętrze, i jak najbardziej warto sięgnąć po banana w brązowe kropki czy lekko przywiędłą natkę pietruszki. Autorem opowieści jest Boguś Janiszewski - poczytny autor książek dla najmłodszych poruszających trudne, „dorosłe tematy” w przystępny dla dzieci sposób. Spod jego ręki wyszła cała seria “To, o czym dorośli Ci nie mówią”, w skład której wchodzą takie pozycje jak np. “Klimat”, “Śmieci” czy “Emocje”.

Druga część publikacji poświęcona jest bajkoterapii - jest to proces pracy z książką, który składa się z trzech etapów: czytania, omawiania oraz ćwiczeń do bajki. Dzięki bajkoterapii budujemy więź z dzieckiem, wspieramy jego rozwój psychiczny i pomagamy w rozwiązywaniu problemów. W książce znalazły się opis czym jest bajkoterapia, jakie są jej cele, jakie mechanizmy psychologiczne zachodzą dzięki bajkoterapii, załączone są też dwa różne scenariusze do jej przeprowadzenia: dla nauczycieli i dla rodziców. Tę część opracowały Agnieszka Machnicka i Paulina Godek z Fundacji Zaczytani.org.

Ostatnią część, która nosi tytuł “Bez wyrzutów!”, napisała Sylwia Majcher - edukatorka ekologiczna, dziennikarka, autorka bestsellera “Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero-waste po polsku”. Wyjaśnia w niej, jak marnowanie jedzenia wpływa na środowisko i daje konkretne rady, w jaki sposób rozsądnie gospodarować żywnością.

Publikacja “Dobre rady na odpady” dostępna jest do pobrania za darmo. Zostanie także rozesłana do ponad 14 000 placówek edukacyjnych w całej Polsce, w tym 13 000 szkół podstawowych, 350 specjalnych ośrodków wychowawczych, 100 młodzieżowych domów kultury i 90 placówek opiekuńczo-wychowawczych. W ten sposób organizatorzy chcą zachęcić nauczycieli i edukatorów do poruszania z dziećmi tematyki niemarnowania żywności oraz przeprowadzania zajęć z bajkoterapii.

Warto dodać, że w nagraniach do audiobooka wzięli udział pracownicy firmy Provident Polska, którzy od lat współpracują z Fundacją Zaczytani. org w ramach programu wolontariackiego. Jego koordynatorką, jak również pomysłodawczynią bajki jest Agnieszka Krajnik - Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej:

- W tym roku obchodzimy 25lecie firmy i chcieliśmy z tej okazji przekazać coś wyjątkowego i niespotykanego. Zdecydowaliśmy się na eko bajkę. Od lat współpracujemy z fundacją Zaczytani.org – nasi wolontariusze prowadzą bajkoterapię i biblioterapię, organizujemy zbiórkę książek w naszej firmie i otwieramy zaczytane biblioteki. Wspólnie otworzyliśmy ich już ponad 60. – mówi Agnieszka Krajnik, Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej w Provident Polska. – Interesujemy się także obszarem ekologii i zero waste, w którym wspiera nas ekspertka Sylwia Majcher. Uważamy, że dbanie o planetę, to nie tylko kwestia biznesowa, ale także odpowiedzialność każdego z nas. Warto takie postawy ćwiczyć w sobie już od dziecka. – dodaje.

  • Publikacja “Dobre rady na odpady” dostępna jest do pobrania za darmo TUTAJ.

Źródło: Provident Polska SA

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heads Advertising z kampanią dla Oleju Wielkopolskiego
Ruszyła ogólnopolska kampania Oleju Wielkopolskiego przygotowana przez agencję Heads Advertising, pod hasłem „Wielkopolski WIE”.
„499 sekund” – wystawa dźwiękowa Agnieszki Słodownik i Karoliny Wlazło-Malinowskiej w galerii Art Walk na placu Europejskim
Ghelamco Poland i Fundacja Sztuka w Mieście zapraszają na niecodzienną wystawę galerii Art Walk. „499 sekund” to narracja dźwiękowa, którą widzowie eksplorują, używając własnych smartfonów i słuchawek. Już 8 grudnia artystki opowiedzą o powstawaniu wystawy w ramach autorskiego oprowadzania po ekspozycji.
Cheetos zachęca do wspólnej rodzinnej zabawy w towarzystwie limitowanej edycji chrupek
„A Ty co ułożysz z Cheetos Hashtags?” to hasło ogólnopolskiej kampanii, w której Cheetos prezentuje dwie nowości o oryginalnym kształcie chrupek w postaci hashtagu. Limitowana edycja Cheetos to odpowiedź na oczekiwania współczesnych konsumentów, którzy poszukują ciekawych smaków i okazji do spędzania czasu w rodzinnym gronie. Aby zainspirować i zaangażować do wspólnej...
ASB Poland ponownie stawia na Skylight
Firma ASB Poland, zakończyła proces zwiększenia i aranżacji powierzchni w budynku Skylight. W efekcie dotychczasowe biuro przeszło metamorfozę, a inspirowaną naturą przestrzeń biurową stworzono na 16 i 20 piętrze. Za zarządzanie procesem aranżacji, o łącznej powierzchni ponad 1900 mkw., odpowiadał dział Workplaces w firmie Globalworth, która jest właścicielem i...
Cykl szkoleniowy CAD Projekt Design z Grupą Tubądzin
Projektowanie to proces wymagający szerokiej wiedzy i profesjonalnego podejścia. Dlatego w realizacji najbardziej wyszukanych wizji pomagają dziś zaawansowane programy, takie jak CAD decor PRO. Autorzy aplikacji wraz z Grupą Tubądzin przeprowadzili cykl szkoleń w największych miastach w Polsce.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764