logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

BADANIE: Bankier.pl ponownie wybrany głównym źródłem informacji dla inwestorów giełdowych

  PR 05.12.2022, przeczytano 233 razy
ilustracjastrzałka

Bankier.pl został ponownie uznany za najpopularniejszy i najbardziej wartościowy serwis internetowy dla polskich inwestorów w corocznym badaniu przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/bankier.pl-ponownie-wybrany-glownym-zrodlem-informacji-dla-inwestorow-gieldowych,398232,artykul.html

Ogólnopolskie Badania Inwestorów (OBI) przygotowywane przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) ma na celu aktualizowanie profilu polskiego inwestora. Ankieta jest przeprowadzana co roku, a w tegorocznej edycji udział wzięło 4137 osób.

Ponad 96 proc. inwestorów zadeklarowało, że korzysta z serwisów internetowych jako źródła informacji. Liderem w tej kategorii ponownie został Bankier.pl, który pierwsze miejsce zajmuje nieprzerwanie od 2008 r. Na nasz portal wskazało 60 proc. ankietowanych. Drugie miejsce w zestawieniu zajął Stooq.pl (46,7 proc.).

- Co więcej, Bankier.pl i Stooq.pl utrzymały także pozycję wyraźnych liderów w osobnej klasyfikacji najbardziej wartościowych serwisów – informuje SII.

Ponad połowa (55 proc.) inwestorów ankietowanych w badaniu OBI deklaruje, że korzysta również z forów internetowych. Także w tej kategorii Bankier.pl uplasował się na czele rankingu, zdobywając najwięcej, 35 proc., wskazań.

– Jesteśmy dumni, że inwestorzy indywidualni już po raz piętnasty z rzędu uznali nasz serwis za główne źródło informacji. W tych "ciekawych czasach" wyróżnienie cieszy szczególnie. Liczymy, że kolejny rok będzie już spokojniejszy, ale pozostaną Państwo z nami – mówi Maciej Kalwasiński, redaktor prowadzący dział Rynki.

– Mocna pozycja Bankier.pl w badaniu OBI to w mojej interpretacji wyraz ogromnego zaufania czytelników do zespołu redakcyjnego, który dostarcza codziennie ważnych, interesujących i inspirujących treści osobom aktywnie zarządzającym swoimi funduszami. Mamy ambicję powiększać to grono, stąd w najbliższych planach rozwój przedsięwzięć, które sprawią, że inwestowanie z nami u boku będzie prostsze – mówi Malwina Wrotniak, redaktor naczelna Bankier.pl.

Pierwsze miejsce wśród gazet zajęła siostrzana redakcja Bankier.pl, czyli "Puls Biznesu". Bankier.pl oraz "Puls Biznesu" należą do grupy Bonnier Business Polska.

Źródło: Bankier.pl

Dodatkowe informacje:

Autor badania - Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych - jest największą organizacją zrzeszającą inwestorów giełdowych w Polsce. Ogólnopolskie Badanie Inwestorów w tym roku zostało przeprowadzone po raz dwudziesty. Badanie poświęcone było przede wszystkim kwestiom inwestowania, ale dotyczyło również źródeł informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W środę, 1 lutego wystartowała Akademia Biznesu money.pl. To nowa platforma z eksperckimi treściami podzielonymi na ścieżki tematyczne, które obejmują: zarządzanie, prawo, technologie oraz rynek e-commerce. W ramach Akademii organizowane będą też m.in. warsztaty, webinary i autorskie konferencje dla zainteresowanych tematami związanymi z rozwojem biznesu, kariery czy...
W TVN Warner Bros. Discovery 2022 rok obfitował w inicjatywy zewnętrzne i wewnętrzne z zakresu DEI (Diversity, Equity & Inclusion). Jednym z najważniejszych wydarzeń w tym obszarze w minionym roku było podpisanie przez TVN Karty Różnorodności Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a jej zwieńczeniem wygrana w konkursie Nagrody Karty Różnorodności przyznana za projekt...
Plan działania opublikowany przez IAB Tech Lab obejmuje wszystkie pięć filarów zainteresowań organizacji: prywatność konsumentów, adresowalność i technologie zwiększające prywatność (PETs), zaawansowaną telewizję, łańcuch dostaw reklamy programmatic oraz pomiar cross-media.
Telewizja Polska S.A. 31 stycznia 2023 roku podpisała umowę ze spółką Emitel S.A., operatorem technicznym naziemnej infrastruktury nadawczej, na usługę transmisji sygnału multipleksu szóstego. Umowa została zawarta na cztery lata i wchodzi w życie 1 lutego 2023 roku. MUX-6 od 1 lutego zastąpił działający do tej pory multipleks testowy naziemnej telewizji...
Nowa oferta programowa stacji TVN
Wraz z wiosną nadchodzi nowa oferta programowa stacji TVN, której przyświeca idea dostarczania widzom wielowymiarowej rozrywki. Obecna ramówka jest odpowiedzią na potrzeby publiczności oraz dynamiczne zmiany rynku, a także realizacją obietnicy kontentu na najwyższym poziomie. Na antenie TVN pojawią się nowości, ale nie zabraknie również kontynuacji znanych i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764