logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Bardziej zrównoważone życie „przy okazji” w kampanii Ikea

  PR 05.04.2024, przeczytano 420 razy
ilustracjastrzałka

Wiosenna kampania IKEA przekonuje, że zrównoważone życie jest proste, niedrogie i można je prowadzić „przy okazji”. Lepiej pomyślany dom ułatwia nam zatroszczenie się o planetę oraz zadbanie o domowy budżet.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/bardziej-zrownowazone-zycie-_przy-okazji_-w-kampanii-ikea,403734,artykul.html

Według raportu „ IKEA. Życie w domu 2023 ” co piąty z ankietowanych Polaków (19%) uważa życie w zrównoważony sposób za najważniejszy aspekt idealnego domu. IKEA dokłada największych starań, aby zawsze być blisko codziennych potrzeb i jako ekspert dostarczać funkcjonalne, przyjazne planecie i przystępne cenowo rozwiązania. W kampanii „Przy okazji” marka udowadnia, że dzięki lepiej pomyślanym produktom IKEA w nowych niższych cenach, można dbać o środowisko przy okazji zwykłych codziennych czynności. Więcej na Szybki poradnik dla bardziej zrównoważonego życia - IKEA.

Lepsze gospodarowanie żywnością

Z lepiej pomyślanymi produktami IKEA możemy żyć w bardziej zrównoważony sposób bez inwestowania dużych środków. Wystarczą codzienne, drobne nawyki - nawet nie zauważymy, kiedy zrobią różnicę!

Pojemniki na żywność z serii IKEA 365+ pozwalają na dłuższe zachowanie świeżości produktów i redukują zużycie jednorazowych opakowań. Kilka pustych pojemników można łatwo wkładać jeden w drugi, co pozwala zaoszczędzić cenne miejsce w szafkach i utrzymać porządek w kuchennej przestrzeni. Są też wielofunkcyjne i sprawdzą się w różnych sytuacjach, począwszy od organizacji spiżarni, przez pakowanie zdrowych przekąsek czy serwowanie dań, aż po przechowywanie resztek po posiłkach. Wielorazowa butelka na wodę to także proste rozwiązanie, które pozwala na ograniczenie zużycia plastiku oraz oszczędność pieniędzy. Wystarczy napełnić ją wodą z kranu i zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie idziemy. Włóż ją do bocznej kieszeni plecaka podczas spaceru lub umieść w samochodowym uchwycie na kubek w czasie podróży. Wybierając ją, podejmujesz świadomy wybór w kierunku redukcji odpadów i uczestniczysz w ochronie środowiska. To drobny gest, który może przyczynić się do wielkich zmian.

Oszczędzanie wody i energii

Zrównoważone życie nie musi być czasochłonne, wystarczy, że wybierzemy produkty, które same w sobie generują oszczędność.

Dysza mgłowa do baterii ÅBÄCKEN oraz bateria umywalkowa SALJEN pozwalają na oszczędzanie wody za każdym razem, gdy ich używamy. Dzięki dyszy zużywamy do 95% mniej wody w trybie mgły i 66% w trybie natrysku, w porównaniu ze standardowymi bateriami umywalkowymi.

Akumulatorki LADDA są niezwykle praktycznym rozwiązaniem, które przynosi wiele korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla portfela. Dzięki nim możesz zmniejszyć ilość odpadów oraz ograniczyć koszty, rezygnując z tradycyjnych baterii alkalicznych. Można je ładować nawet do tysiąca razy, dzięki czemu wystarczą na wiele lat, a ty będziesz miał działające baterie zawsze pod ręką, niezależnie od sytuacji.

Energooszczędne żarówki LED SOLHETTA emitują ciepłe, białe światło, które sprzyja relaksowi. Dzięki temu, gdy wieczorem zasiadasz w swoim ulubionym fotelu, z książką w ręku lub w towarzystwie bliskich, stworzysz przytulną atmosferę, przy okazji dbając o środowisko i obniżając swoje rachunki.

Jako marka, chcemy inspirować klientów do podejmowania nawet najmniejszych działań, które będą korzystne dla środowiska. Dbanie o planetę może odbywać się mimochodem, wtedy, gdy wykonujemy inne codzienne czynności. W naszej kampanii udowadniamy, że to nie jest luksusowa przyjemność wymagająca wielkich nakładów finansowych i czasowych, ale codzienne drobne nawyki, które może wdrożyć każdy - „przy okazji” – mówi Magdalena Betin, liderka zrównoważonego rozwoju IKEA Retail w Polsce.

O kampanii „Przy okazji”

Według badania przeprowadzonego na zlecenie IKEA[1], 68% osób martwi się zmianami klimatycznymi, a 66% podejmuje codzienne działania, aby spowolnić ten proces. Niemal 4 na 5 osób wierzy, że każdy z osobna może przyczynić się do zmniejszenia negatywnego wpływu na planetę, ale niestety odsetek osób myślących w ten sposób zmniejszył się od 2021 r., szczególnie wśród pokolenia Z. Kampania IKEA „Przy okazji” edukuje w jaki sposób możemy prowadzić zdrowsze i bardziej zrównoważone życie na co dzień bez konieczności inwestowania dużej ilości czasu i pieniędzy oraz rezygnacji z wygody. W kampanii zobaczymy inspiracje produktowe, które ułatwią nam codzienne czynności jednocześnie dbając o środowisko i nasze portfele.

Kampania obejmuje kanały własne marki, social media oraz współprace z influencerami. Za strategię, kreację i produkcję odpowiada VMLY&R, a za komunikację PR – Garden of Words Group. Ogólnopolska kampania wystartowała 2 kwietnia i potrwa do końca miesiąca.

Źródło: IKEA

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

AI w kampanii SOS Wioski Dziecięce
Jak mogłyby wyglądać szkoły w Zimbabwe dzięki wsparciu darczyńców Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce? SUPERMASSIVE pomaga to sobie wyobrazić. W najnowszej kampanii Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zderza obraz szkół, które mogą powstać dzięki zebranym środkom, z ich obecnym stanem. Sceny w spocie zostały zarówno stworzone od podstaw,...
Logo Superbet na koszulkach GKS Katowice
Historyczny awans do ekstraklasy po blisko 20 latach niebytu w elicie, perspektywa przeprowadzki na nowoczesny stadion oraz ogłoszenie nowego sponsora głównego. Kibice GKS Katowice mogą ostatnio czuć się ostatnio jak we śnie, ale nie muszą się budzić. To prawda, że GieKSa właśnie podpisała trzyletnią umowę z Superbet, rekordową w historii klubu! – Obejmujemy...
STS przedłużył umowę z Rakowem Częstochowa. W ramach kontraktu zawartego na dwa lata, marka pozostaje oficjalnym sponsorem i bukmacherem klubu z Częstochowy zwiększając jednak swoje zaangażowanie pod względem wartości umowy oraz świadczeń marketingowych.
PZU sponsorem 81. Tour de Pologne
PZU został Sponsorem Oficjalnym 81. Tour de Pologne UCI World Tour 2024. Największy polski ubezpieczyciel jest też sponsorem oficjalnym jednej z najważniejszych klasyfikacji wyścigu - Klasyfikacji Górskiej.
Agnieszka Sienkiewicz z córką w kampanii Bioliq
Marka Bioliq (Aflofarm Farmacja Polska) z dumą prezentuje najnowszy spot reklamowy swojego bestsellerowego produktu – intensywnego serum rewitalizującego. Kampanię reklamową wyróżnia wyjątkowa obsada, w reklamie wystąpiła bowiem popularna aktorka Agnieszka Sienkiewicz wraz ze swoją uroczą córeczką Zosią.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764