logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Będzie można umówić się na wizytę w urzędzie skarbowym

  PR 31.08.2020, przeczytano 416 razy

Resort finansów prowadzi prace nad wdrożeniem ogólnopolskiego systemu do rezerwacji wizyt w urzędzie skarbowym. Z e-rezerwacji podatnicy mogą już korzystać w urzędach na terenie podlaskiej i wielkopolskiej izby skarbowej - informuje portal Prawo.pl.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/bedzie-mozna-umowic-sie-na-wizyte-w-urzedzie-skarbowym,388254,artykul.html

System ogólnopolskiej rezerwacji wizyt, który rozładuje kolejki i ułatwi załatwienie spraw, będzie dużym ułatwieniem dla podatników, ponieważ z powodu pandemii Covid-19 urzędy skarbowe przyjmują interesantów tylko trzy dni w tygodniu.

Docelowo systemem rezerwacji objęte będą wszystkie urzędy w całej Polsce. Chcemy, by nastąpiło to do końca roku” - mówi Prawo.pl Anita Wielanek, rzecznik prasowy szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Prawo.pl zauważa, że epidemia koronawirusa znacząco ograniczyła możliwość bezpośredniej rozmowy z pracownikami urzędów skarbowych. Wizyta w US jest możliwa, ale tylko przez trzy dni w tygodniu: w poniedziałki od godz. 12 do 18, środy od 9 do 15 i piątki od 9 do 13. W pozostałe dni urzędnicy pracują, ale obsługa podatników odbywa się poprzez e-usługi, e-PUAP i telefonicznie.

Urzędy wprowadziły także limity osób, które jednocześnie mogą przebywać w ich siedzibach - np. do Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie może wejść maksymalnie 10 osób. Przed urzędem ustawiają się długie kolejki, a załatwienie sprawy jest bardzo trudne.

System rezerwacji wizyt ruszył pilotażowo w wielkopolskiej izbie skarbowej - 20 lipca w urzędach skarbowych w Koninie, Lesznie, Pile oraz Wrześni. 3 sierpnia zostały nim objęte kolejne urzędy skarbowe regionu, a 17 sierpnia zaczął funkcjonować w Poznaniu.

Rezerwacji najprościej jest dokonać przez internet, korzystając z usługi „Wizyta w urzędzie skarbowym - umów" na stronie www.wielkopolskie.kas.gov.pl lub na stronach poszczególnych urzędów skarbowych, korzystając z zakładki „Jak załatwić sprawę w urzędzie". Na wizytę można umówić się także telefonicznie pod numerami telefonów wskazanymi w tej zakładce lub podczas osobistej wizyty w urzędzie w punkcie „Rezerwacja wizyty" zlokalizowanym blisko wejścia do urzędu.

Źródło: Prawo.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

I pomyśleć, że musiało minąć 19 lat XXI wieku, by państwo polskie pomyślało o wdrożeniu rozwiązania, znanego fryzjerom czy kosmetyczkom od lat 90. wieku ubiegłego.

Najnowsze w tym dziale

Negatywne nastroje wśród polskich przedsiębiorców
Polscy przedsiębiorcy od miesięcy funkcjonują w niekorzystnym otoczeniu rynkowym i w warunkach dużej niepewności. To zaś przekłada się na negatywne nastroje i mniejszą skłonność do inwestycji. Z uwagi na planowane podwyżki płacy minimalnej w nadchodzących miesiącach polskie firmy czekają dodatkowe wyzwania związane ze wzrostem kosztów pracowniczych. – Poza tym...
Komentarze analityków o aktualnej sytuacji PLN
Polski złoty w ostatnich dniach jest w centrum burzowego tańca, co zauważyć można na wykresach względem najważniejszych walut świata. Eksperci wskazują, że PLN znalazł się w trudnej sytuacji z powodu kilku niekorzystnych czynników, które wywierają presję na jego wartość. Dlaczego złoty stracił na wartości i co to oznacza dla polskiej gospodarki? W tym artykule eksperci...
Branżowy Barometr EFL na III kwartał 2023 Firmy produkcyjne wstrzymują inwestycje
Nastroje firm produkcyjnych od końca 2021 roku, kiedy ostatni raz przekroczyły próg ograniczonego rozwoju 50 pkt., pozostają bez zmian. Subindeks Barometru EFL dla sektora produkcyjnego na III kwartał tego roku wyniósł 48,1 pkt. i jest o 0,3 pkt. niższy niż trzy miesiące wcześniej. Na główny wskaźnik wpłynęły przede wszystkim pesymistyczne opinie dotyczące...
Informujemy, że następstwie odwołania IAB Europe od decyzji belgijskiego organu ochrony danych (APD) o zatwierdzeniu planu działania dot. TCF, belgijski Sąd Gospodarczy wydał orzeczenie tymczasowe i zawiesił ocenę decyzji zatwierdzającej w oczekiwaniu na odpowiedzi Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE).
W ślad za Chatgpt w powstają kolejne narzędzia oparte na AI
Rola sztucznej inteligencji generatywnej będzie wzrastać wraz z poprawą stopnia wiarygodności udzielanych przez nią odpowiedzi – twierdzą eksperci branży. Producenci ChatGPT i innych podobnych narzędzi zapowiadają walkę z halucynowaniem i konfabulacjami, by systemy popełniały jak najmniej błędów. W przyszłości narzędzia te staną się niezbędne w wielu branżach, również...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764