logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Będzie można umówić się na wizytę w urzędzie skarbowym

  PR 31.08.2020, przeczytano 169 razy

Resort finansów prowadzi prace nad wdrożeniem ogólnopolskiego systemu do rezerwacji wizyt w urzędzie skarbowym. Z e-rezerwacji podatnicy mogą już korzystać w urzędach na terenie podlaskiej i wielkopolskiej izby skarbowej - informuje portal Prawo.pl.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/bedzie-mozna-umowic-sie-na-wizyte-w-urzedzie-skarbowym,388254,artykul.html

System ogólnopolskiej rezerwacji wizyt, który rozładuje kolejki i ułatwi załatwienie spraw, będzie dużym ułatwieniem dla podatników, ponieważ z powodu pandemii Covid-19 urzędy skarbowe przyjmują interesantów tylko trzy dni w tygodniu.

Docelowo systemem rezerwacji objęte będą wszystkie urzędy w całej Polsce. Chcemy, by nastąpiło to do końca roku” - mówi Prawo.pl Anita Wielanek, rzecznik prasowy szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Prawo.pl zauważa, że epidemia koronawirusa znacząco ograniczyła możliwość bezpośredniej rozmowy z pracownikami urzędów skarbowych. Wizyta w US jest możliwa, ale tylko przez trzy dni w tygodniu: w poniedziałki od godz. 12 do 18, środy od 9 do 15 i piątki od 9 do 13. W pozostałe dni urzędnicy pracują, ale obsługa podatników odbywa się poprzez e-usługi, e-PUAP i telefonicznie.

Urzędy wprowadziły także limity osób, które jednocześnie mogą przebywać w ich siedzibach - np. do Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie może wejść maksymalnie 10 osób. Przed urzędem ustawiają się długie kolejki, a załatwienie sprawy jest bardzo trudne.

System rezerwacji wizyt ruszył pilotażowo w wielkopolskiej izbie skarbowej - 20 lipca w urzędach skarbowych w Koninie, Lesznie, Pile oraz Wrześni. 3 sierpnia zostały nim objęte kolejne urzędy skarbowe regionu, a 17 sierpnia zaczął funkcjonować w Poznaniu.

Rezerwacji najprościej jest dokonać przez internet, korzystając z usługi „Wizyta w urzędzie skarbowym - umów" na stronie www.wielkopolskie.kas.gov.pl lub na stronach poszczególnych urzędów skarbowych, korzystając z zakładki „Jak załatwić sprawę w urzędzie". Na wizytę można umówić się także telefonicznie pod numerami telefonów wskazanymi w tej zakładce lub podczas osobistej wizyty w urzędzie w punkcie „Rezerwacja wizyty" zlokalizowanym blisko wejścia do urzędu.

Źródło: Prawo.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

I pomyśleć, że musiało minąć 19 lat XXI wieku, by państwo polskie pomyślało o wdrożeniu rozwiązania, znanego fryzjerom czy kosmetyczkom od lat 90. wieku ubiegłego.

Najnowsze w tym dziale

- Polskie firmy, w tym branża targowa, dostały już blisko 150 mld zł wsparcia z tarczy antykryzysowej, w tym tarczy finansowej. Działalność związana z organizacją targów, wystaw i kongresów jest też na liście sektorów, dla których pomoc przewiduje tzw. tarcza branżowa – mówił wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Szef MRPiT, wraz z...
Tarcza Branżowa nie osłoni biznesu – oceniają eksperci Infakt
26 października do Sejmu wpłynął poselski projekt tzw. Tarczy Branżowej. Przedsiębiorcy, m.in. z branży gastronomicznej czy rozrywkowej, fotografowie lub fizjoterapeuci, będą mogli liczyć na wsparcie w postaci zwolnienia ze składek ZUS za listopad oraz dodatkowego świadczenia postojowego. Zdaniem ekspertów inFakt proponowana przez rząd pomoc jest niewystarczająca wobec...
Rząd planuje nowe obciążenia podatkowe dla ponad 40 tys. firm
Ponad 40,5 tys. działających w Polsce spółek komandytowych musi się liczyć od początku przyszłego roku z dodatkowymi obciążeniami podatkowymi. Resort finansów w ramach uszczelniania systemu podatkowego i walki z optymalizacją podatkową zamierza obłożyć je 19-proc. CIT-em, co razem z podatkiem PIT od dywidendy pobieranym od wspólników złoży się na...
Ministerstwo Rozwoju tworzy właśnie rozwiązania antykryzysowe, tym razem skierowane do najbardziej dotkniętych kryzysem branż - m.in. fitness i weselnej. Ponadto resort pracuje nad tzw. ustawą deregulacyjną, w której mają być uproszczenia ułatwiające prowadzenie działalności - donosi Prawo.pl.
E-commerce to must have: lockdown zredefiniował potrzeby zakupowe
Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na tendencje zakupowe Polaków. Zauważalnie zwyżkują zakupy online, stanowiąc bezpieczną alternatywę dla tradycyjnych sklepów, wymagających kontaktu społecznego. Na co stawiają Polacy przy wyborze usług i produktów? Czy lokalność w dalszym ciągu jest istotnym czynnikiem dla wielu z nas? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć można...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764