logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Będzie nowe oprogramowanie do aparatów Nikon Z 7 i Nikon Z 6

  PR 22.02.2019, przeczytano 349 razy
ilustracjastrzałka

Firma Nikon ogłosiła rozpoczęcie prac nad nowym oprogramowaniem do swoich pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Nikon Z 7 i Nikon Z 6. Oprogramowanie da dostęp do nowych funkcji, np. AF z detekcją oka, oraz doda obsługę sygnałów wyjściowych RAW i kart pamięci CFexpress. Ponadto udoskonali funkcje AF/AE obu aparatów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/bedzie-nowe-oprogramowanie-do-aparatow-nikon-z-7-i-nikon-z-6,381366,artykul.html

Aparaty z serii Z nadal będą odpowiadać na zmieniające się potrzeby użytkowników oraz oferować technologie obrazowania nowej generacji, które pobudzą ich kreatywność.

Wraz z nowym oprogramowaniem dodane zostaną następujące funkcje i możliwości

Obsługa funkcji AF z detekcją oka podczas fotografowania (zaplanowana do udostępnienia w maju 2019 r.)

Ta funkcja jest idealna do fotografii portretowej. Opracowywana przez nas funkcja AF z detekcją oka będzie współpracowała z trybem ustawiania ostrości AF-S (pojedynczy AF), przydatnym podczas fotografowania nieruchomych osób, a także trybem AF-C (ciągły AF), który sprawdza się podczas fotografowania osób często poprawiających swoją pozę. Funkcja wykrywa wiele oczu, a użytkownik może wybrać, na którym aparat powinien ustawić ostrość. Daje to większą elastyczność podczas fotografowania wielu osób.

Zwiększona wydajność funkcji AF/AE (zaplanowana do udostępnienia w maju 2019 r.)

Poza aktualnie dostępnym śledzeniem AF niebawem będzie możliwe też śledzenie AE (automatyczna ekspozycja) w trybie szybkie seryjne (wydłużone). Zwiększona zostanie też wydajność śledzenia AF w słabym świetle. Pozwoli to na szybsze ustawianie ostrości w ciemnych i słabo oświetlonych miejscach zarówno podczas fotografowania, jak i nagrywania filmów.

Obsługa wyjściowych sygnałów wideo RAW (data wprowadzenia zostanie podana w późniejszym terminie)

Wraz z nowym oprogramowaniem dodamy też obsługę danych wyjściowych w formatach 4K UHD i Full HD RAW. Dane wyjściowe RAW można nagrywać w zgodnym formacie RAW za pomocą rejestratora zewnętrznego. Dzięki temu użytkownicy będą mogli korzystać z bogatej 12-bitowej palety barw, aby tworzyć elastyczne gradacje kolorów.

Obsługa kart pamięci CFexpress (data wprowadzenia zostanie podana w późniejszym terminie)

Nowe oprogramowanie doda obsługę kart CFexpress, które ustanawiają nowy standard kart pamięci, oferujący użytkownikom zwiększone bezpieczeństwo. Zapewniają dużą prędkość działania i zwiększają wydajność przepływów pracy. Po wprowadzeniu aktualizacji użytkownicy będą mogli zamiennie korzystać w swoich aparatach z kart CFexpress i XQD. Poza aparatami Z 7 i Z 6 obsługa kart pamięci CFexpress zostanie w przyszłości dodana również do lustrzanek cyfrowych Nikon D5 (XQD), Nikon D850 oraz Nikon D500.

Źródło: NIKON

www.nikon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Integart odkupuje stare urządzenia. Sprawdź, ile możesz zyskać!
Najnowsza akcja Integartu prowadzona razem z firmą HP, to niepowtarzalna okazja, aby wymienić swoją starą drukarkę wielkoformatową na nowoczesny druk HP Latex 3 generacji. Od standardowego programu odkupu drukarek, HP Trade In różni się tym, że zaoferowane warunki są jeszcze bardziej atrakcyjne. Promocja trwa do końca czerwca, zapraszamy do kontaktu.
Zaprojektuj Plakat na Eurowybory: Podsumowanie akcji
W marcu informowaliśmy o inicjatywie Goethe Institut, który postanowił wesprzeć ideę udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego tworząc internetową platformę dla wszystkich, którzy chcą zaprojektować i udostępnić plakat zachęcający do udziału w Eurowyborach. Dziś, w dniu głosowania, prezentujemy efekty tej akcji.
Relacja STGU z Łódź Design Festival 2019
STGU odwiedziło Łódź Design Festival 2019 – hasło tegorocznej edycji to „dobre życie”. W świetle ostatnich alarmujących doniesień o dramatycznym stanie naszego środowiska naturalnego, hasło „dobre” jednoznacznie przywodzi na myśl „harmonijne, etyczne”, zamiast powiedzmy „luksusowe” czy „wygodne”. I rzeczywiście...
#Wciążzmieniamy – Coca-Cola kontra problemy środowiskowe i społeczne
Nie chcemy tylko produkować napojów. Chcemy dokonywać realnych zmian – ta myśl towarzyszy nowej kampanii Coca-Cola pod hasłem #WCIĄŻZMIENIAMY. Za jej sprawą marka chce stawić czoła zarówno problemom środowiskowym, jak i społecznym. Polska jest pierwszym krajem, w którym kampania zostanie uruchomiona.
Santander Bank Polska z wyróżnieniem za rebranding
Santander Bank Polska został wyróżniony w kategorii Marka Roku za wzorowo przeprowadzony rebranding i sprawną komunikację marki.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764