logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Będzie nowe oprogramowanie do aparatów Nikon Z 7 i Nikon Z 6

  PR 22.02.2019, przeczytano 295 razy
ilustracjastrzałka

Firma Nikon ogłosiła rozpoczęcie prac nad nowym oprogramowaniem do swoich pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Nikon Z 7 i Nikon Z 6. Oprogramowanie da dostęp do nowych funkcji, np. AF z detekcją oka, oraz doda obsługę sygnałów wyjściowych RAW i kart pamięci CFexpress. Ponadto udoskonali funkcje AF/AE obu aparatów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/bedzie-nowe-oprogramowanie-do-aparatow-nikon-z-7-i-nikon-z-6,381366,artykul.html

Aparaty z serii Z nadal będą odpowiadać na zmieniające się potrzeby użytkowników oraz oferować technologie obrazowania nowej generacji, które pobudzą ich kreatywność.

Wraz z nowym oprogramowaniem dodane zostaną następujące funkcje i możliwości

Obsługa funkcji AF z detekcją oka podczas fotografowania (zaplanowana do udostępnienia w maju 2019 r.)

Ta funkcja jest idealna do fotografii portretowej. Opracowywana przez nas funkcja AF z detekcją oka będzie współpracowała z trybem ustawiania ostrości AF-S (pojedynczy AF), przydatnym podczas fotografowania nieruchomych osób, a także trybem AF-C (ciągły AF), który sprawdza się podczas fotografowania osób często poprawiających swoją pozę. Funkcja wykrywa wiele oczu, a użytkownik może wybrać, na którym aparat powinien ustawić ostrość. Daje to większą elastyczność podczas fotografowania wielu osób.

Zwiększona wydajność funkcji AF/AE (zaplanowana do udostępnienia w maju 2019 r.)

Poza aktualnie dostępnym śledzeniem AF niebawem będzie możliwe też śledzenie AE (automatyczna ekspozycja) w trybie szybkie seryjne (wydłużone). Zwiększona zostanie też wydajność śledzenia AF w słabym świetle. Pozwoli to na szybsze ustawianie ostrości w ciemnych i słabo oświetlonych miejscach zarówno podczas fotografowania, jak i nagrywania filmów.

Obsługa wyjściowych sygnałów wideo RAW (data wprowadzenia zostanie podana w późniejszym terminie)

Wraz z nowym oprogramowaniem dodamy też obsługę danych wyjściowych w formatach 4K UHD i Full HD RAW. Dane wyjściowe RAW można nagrywać w zgodnym formacie RAW za pomocą rejestratora zewnętrznego. Dzięki temu użytkownicy będą mogli korzystać z bogatej 12-bitowej palety barw, aby tworzyć elastyczne gradacje kolorów.

Obsługa kart pamięci CFexpress (data wprowadzenia zostanie podana w późniejszym terminie)

Nowe oprogramowanie doda obsługę kart CFexpress, które ustanawiają nowy standard kart pamięci, oferujący użytkownikom zwiększone bezpieczeństwo. Zapewniają dużą prędkość działania i zwiększają wydajność przepływów pracy. Po wprowadzeniu aktualizacji użytkownicy będą mogli zamiennie korzystać w swoich aparatach z kart CFexpress i XQD. Poza aparatami Z 7 i Z 6 obsługa kart pamięci CFexpress zostanie w przyszłości dodana również do lustrzanek cyfrowych Nikon D5 (XQD), Nikon D850 oraz Nikon D500.

Źródło: NIKON

www.nikon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowości Neolt do wielkoformatowej post-produkcji
Wydrukowanie grafiki na ploterze wielkoformatowym to często połowa jego procesu produkcyjnego. Nie rzadko trzeba jeszcze ją zabezpieczyć poprzez laminację czy też porozcinać na formatki. Z pomocą przychodzą właśnie urządzenia post-produkcyjne.
Rusza nowa multimedialna kampania marketingowa skierowana do klientów biznesowych. Tym razem Alior Bank promuje Rachunek ,,4x4”. Głównym przekazem kampanii jest możliwość dopasowania przez klienta rachunku do potrzeb firmy poprzez wybór odpowiednich rozwiązań proponowanych w pakietach: gotówkowym, krajowym, zagranicznym i oszczędnym. Wśród wykorzystanych w niej narzędzi po raz...
„W domu”: Książka sieci VOX zachęca do uważności i dodaje odwagi
VOX znów zaskakuje. Obok nowości drzwiowych czy meblowych, w swoim Pawilonie podczas Targów Meble Polska premierowo zaprezentował … książkę. „W DOMU” to – poprowadzona wraz z zaproszonymi na łamy ekspertami ze świata psychologii, mediów i designu – opowieść o tym, że przy tworzeniu pięknych wnętrz wcale nie musimy podążać za aktualnie obowiązującą modą. Liczy...
Rozpoznawanie obrazów – przełom w marketingu e-commerce
Funkcjonalność wykorzystywana do tej pory jedynie przez światowych gigantów e-commerce jest teraz dostępna dla wszystkich właścicieli e-sklepów.
Lubisie startują z komunikacją promującą prosty skład produktów
Marka Lubisie startuje z nową komunikacją, której celem jest promowanie krótkiej listy składników w recepturze produktów. Od teraz na opakowaniach ciastek będzie znajdować się lupka z czytelnymi i intuicyjnymi piktogramami informującymi o prostych składnikach takich jak jajko, mleko i mąka. Zmiany są elementem globalnej strategii producenta, Mondelēz...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764