logo
WIADOMOŚCI

Benq RP750K – 75 calowy, 20-punktowy ekran dotykowy UHD

Mateusz Zawiślak  PR 11.08.2017, przeczytano 380 razy
ilustracjastrzałka

BenQ wprowadza na rynek kolejny interaktywny, wielkoformatowy panel LED z rodziny IFP (ang. Interactive Flat Panel) zaprojektowany do zastosowań edukacyjnych i biznesowych – model RP750K. Panel o rozdzielczości 3840x2160 i jasności 330 nitów (cd/m2) rozpoznaje do 20 punktów jednoczesnego dotyku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/benq-rp750k-–-75-calowy,-20-punktowy-ekran-dotykowy-uhd,33384,artykul.html

Higiena i bezpieczeństwo

Jeśli z ekranu dotykowego korzysta wiele osób, a szczególnie „buzujących pomysłami” dzieci to trudno przecenić pokrywające ekran 4 mm hartowane szkło odporne na zadrapania i stłuczenie (twardość 7H), z antybakteryjną powłoką srebrową.

InstaQShare

InstaQShare to oprogramowanie umożliwiające bezprzewodową komunikację między RP750K a max 16 tabletami czy smartfonami – przekazywanie obrazów czy filmów w jakości Full HD.

Smart AMS, NFS, pisaki i wygoda obsługi

Smart Account Management System wykorzystuje standard NFC (Near Field Communication) do szybkiej zmiany konfiguracji ekranu poprzez zbliżenie karty identyfikacyjnej użytkownika. Równie szybko sterować można ekranem za pomocą pisaków NFC – 2 sztuki są w komplecie z ekranem. Unikatową, bardzo wygodną funkcją pisaków NFC jest zbliżeniowe uruchamianie aplikacji EZWrite 4.0, zmiana koloru pisaka, itp.

Zapisywanie w chmurze, QR kody

Przebieg lekcji czy spotkania, wszystkie notatki zrobione na ekranie mogą być zapisane w plikach pdf i png (lokalnie i w chmurze), a następnie udostępniać e-mailem czy za pośrednictwem QR kodu zawierającego link do chmury. Dla zapewnienia poufności danych link pozostaje aktywny tylko przez 30 od chwili zakończenia spotkania.

HDMI out – klonowanie ekranów

Gniazdo HDMI out umożliwia łańcuchowe łączenie kilku ekranów czyli uzyskiwanie - z jednego źródła - takiego samego obrazu na kilku ekranach, bez użycia dzielnika sygnałów (ang. splitter). Sygnał np. z komputera podajemy kablem HDMI do pierwszego monitora, do kolejnego przekazujemy sygnał wykorzystując gniazdo HDMI out pierwszego.

Dbałość o wzrok uczniów i nauczycieli

W trosce o wzrok uczniów i nauczycieli BenQ RP750K wyposażono w pakiet rozwiązań Eye-Care wpływający na zmniejszenie zmęczenia wzroku przy długotrwałej pracy. Najważniejsze z nich to nowa technika podświetlania ekranu - Flicker-free –eliminująca efekt migotania przy dowolnie ustawionym poziomie jasności oraz zmniejszony poziom emisji niebieskiej składowej widma – Low Blue Light – co także zmniejsza zmęczenie wzroku. Kolejnym elementem jest antyodblaskowa powłoka ekranu zwiększająca kontrast obrazu.

Android dla klas

Dedykowana dla klas, niestandardowa wersja Android OS zapewnia dostęp WPS Office, EZWrite 4.0, Media Player czy przeglądarki internetowej. Pakiet EZWrite 4.0 to zestaw interaktywnych narzędzi do prowadzenia kreatywnych zajęć z uczniami. Przykładowo Cooperation Tools to zestaw narzędzi (stoper, alarmy, tablica wyników) ułatwiający prowadzenie zajęć wymagających rywalizacji indywidualnej i zespołowej – quizów, testów, konkursów czy nawet gier.

Wiele systemów - zero sterowników

RP750K zaprojektowano tak by bez konieczności instalowania sterowników w pełni obsługiwał Plug&Play systemu z którym się komunikuje i dawał dostęp do wszystkich jego zasobów. Systemy obsługiwane przez panel to: Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS.

Panel współpracuje z wieloma systemami operacyjnymi: Windows XP/7/8/10/WinCE/Vista , Linux, Mac, Android i Chrome.

Dwa 16W głośniki ułatwiają pracę z aplikacjami multimedialnymi, eliminują konieczność podłączania dodatkowych urządzeń.

Źródło: BenQ

www.benq.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Które marki osiągnęły największe wzrosty znajomości podczas MŚ 2018?
Agencja mediowa Starcom, na zakończenie piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji, zbadała znajomość marek, które Polakom kojarzą się z mundialem i polską reprezentacją w piłce nożnej. W badaniu znajomości spontanicznej największe wzrosty, w stosunku do badania przed mistrzostwami, osiągnęły marki Adidas, Visa, Biedronka i Lotos. Odsetek osób,...
Portfolio 38PR & Content Communication powiększyło się o kolejną markę wnętrzarską – KAPPALA. To producent umywalek z kompozytu, które charakteryzuje idealnie gładka powierzchnia, perfekcyjnie cienkie krawędzie, wysoki połysk i nowoczesny design. Choć marka obecna jest na rynku od 2 lat, do tej pory nie podejmowała działań komunikacyjnych. Od...
Influencertool: Analiza i prowadzenie działań z liderami opinii
Influencer marketing to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów marketingu. Milionowe zasięgi w połączeniu z osobistą relacją i siłą rekomendacji sprawiają, że trudno dziś wyobrazić sobie markę czy kampanię reklamową nieuwzględniającą tego kanału komunikacji.
Reklama w radiu czy w telewizji? Atrakcyjna witryna sklepowa czy plakaty z nową ofertą? Co tak naprawdę wzbudza zainteresowanie klientów? Jak pokazuje badanie „Polacy w świecie wina”, klientów przyciąga wino! Konsumenci cenią łatwość dostępu do zakupu tego trunku, dlatego już ponad ¼ Polaków kupuje wino w małym sklepie osiedlowym.
Kampania ING: Życie lubi zaskakiwać, zwłaszcza przed pierwszym
ING Bank Śląski promuje nową ofertę, która daje dostęp do pieniędzy na 15 dni przed wpływem pensji na konto. „Pensja na już” dostępna jest dla klientów indywidualnych.
 
piątek 20.07.2018, 153 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone