logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

BenQ SW242Q: profesjonalny 24” monitor fotograficzny

  PR 24.06.2024, przeczytano 270 razy
ilustracja

Firma BenQ wprowadza na polski rynek nowej generacji profesjonalny monitor fotograficzny z 24 calowym panelem IPS 2560x1600 z cienką, matową powłoką antyodblaskową. Panel jest certyfikowany przez TÜV Rheinland pod względem skuteczności tłumienia odbić – ma Anti-Reflection TUV Certificate, co w praktyce daje efekt przypominający papier. W połączeniu z oprogramowaniem Paper Color Sync daje to najwyższą jakość i komfort pracy w całym procesie od wyświetlenia i obróbki zdjęcia aż do jego wydruku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/benq-sw242q%3A-profesjonalny-24_-monitor-fotograficzny,404769,artykul.html

Kalibracja fabryczna

Każdy egzemplarz monitora jest indywidualnie kalibrowany sprzętowo w fabryce, a użytkownik otrzymuje drukowany raport z tej kalibracji. Wykorzystując kolorymetr (nie jest dostarczany z SW242Q) i opracowane przez BenQ oprogramowania do sprzętowej kalibracji kolorów - BenQ Palette Master Ultimate – użytkownik może samodzielnie kalibrować monitor i precyzyjnie zarządzać kolorami wykorzystując 16-bitową tablicę LUT. Monitor oferuje również pełne wsparcie rozwiązań firm trzecich do kalibracji wyświetlaczy takich jak np. Calman, Colorspace i innych. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie: https://www.benq.eu/pl-pl/monitor/photographer/palette-master-ultimate.html).

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Przestrzeń barw i tryby koloru

Monitor zapewnia pokrycie 100% pokrycie palety sRGB, 98% P3, 99% Adobe RGB z dokładnością ΔE ≤ 1,5, gamma 1,6-2,2.

Dostępne są tryb koloru: Adobe RGB, Czarno-biały, DCI-P3, DICOM, Display P3, HDR, M-Book, Paper Color Sync, Rec.709, sRGB oraz Kalibracja 1, Kalibracja 2, Kalibracja 3 i Własny.

Jednolitość jasności i koloru na całym ekranie

Technologie BenQ Uniformity i Colour Consistency trzeciej generacji wykorzystują precyzyjne rozwiązanie sprzętowej regulacji parametrów setek podobszarów ekranu. Zapewnia to jednakową jasność i jednolite wyświetlanie kolorów na całej powierzchni wyświetlacza co umożliwia doskonałe zgranie kolorów przy pracy na wielu monitorach.

GamutDuo i tryby koloru

Funkcja GamutDuo w połączeniu z funkcją PbP (Picture by Picture) pozwala podzielić ekran na dwie części i wyświetlać na nich obraz z dwóch zewnętrznych źródeł (komputerów) w dwóch różnych paletach barw dla porównania różnic – np. Adobe RGB i sRGB.

Złącza

SW242Q ma wbudowany czytnik kart pamięci SD/SDHC/SDC/MMC oraz w złącza sygnałowe HDMI v2.0, Display Port DP1.4, USB-C/Tunderbolt 3 z 90W zasilaniem, a także USB 3.1, USB-C i USB typ B.

Certyfikaty

SW242Q ma certyfikaty Pantone Validated, Pantone SkinTone i CalMan Verified w zakresie wydajności kolorów i kalibracji.

Monitor SW242Q dostępny będzie w Polsce w lipcu br. w sugerowanej cenie detalicznej 2239 zł. Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

Źródło: BenQ

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termin zakończenia naboru „Wzornictwo w MŚP” z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 (FEPW). W ramach działania można otrzymać środki na opracowaną strategię wzorniczą, która będzie przedmiotem wdrożenia innowacji w przedsiębiorstwie. Budżet naboru to 100 mln...
czołowi międzynarodowi eksperci i działacze w obszarze zdrowia publicznego wzywają do rezygnacji ze sponsoringu dużych imprez sportowych przez duże marki słodzonych napojów. Nowa kampania pt. "Kick Big Soda Out of Sport” („Pozbądźmy się dużych marek napojów z imprez sportowych”) zwraca uwagę na szkodliwość obecnego modelu współpracy...
Biuro Coca-Cola HBC w Warszawie projektu Bit Creative
Biuro firmy Coca-Cola HBC w warszawskim budynku Business Garden rozlokowane zostało na 3 piętrach o łącznej powierzchni 5,5 tys. mkw. Inwestorowi zależało by było ono nie tylko funkcjonalne i dopasowane do stylu pracy korporacji, ale też zaprojektowane zgodnie z brandbookiem firmy. Do współpracy przy projekcie wnętrza zaprosili więc architektów...
Projekt „Fokus na Allure” w kampanii Peugeot E-3008
Agencja Leo Burnett Warszawa na zlecenie marki Peugeot zrealizowała projekt wokół kampanii wprowadzającej na rynek nowego elektrycznego SUV-a typu fastback „Next-Level” – Peugeot E-3008. Innowacyjny model promuje wirtualna galeria, prezentująca wynik współpracy marki Peugeot z wybitnymi fotografami.
Marka Tygryski stawia na multibranding
W poszukiwaniu jeszcze bardziej atrakcyjnych rozwiązań dla swoich Klientów, marka Tygryski specjalnie dla sieci sklepów Lidl przygotowała coś wyjątkowego! W ramach akcji multibrandingu razem z Grupą JuraPark, Tygryski o smaku toffi i miód malina pojawiły się na sklepowych półkach w nowych, większych opakowaniach. Lecz to nie wszystko… W...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764