logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Benq SW271C: 27” monitor 4K IPS z HDR dla fotografów i edytorów wideo

  PR 19.03.2021, przeczytano 285 razy
ilustracjastrzałka

Firma BenQ wprowadza na polski rynek najnowszy monitor przeznaczony dla edytorów fotografii i filmów – 27 calowy model SW271C. Monitor ma 27 calową matową matrycę IPS 4K (3840x2160) kontrastem 1000:1 (20 mln:1 DCR) i jasnością 300 nitów (cd/m2) oraz obsługą HDR (High Dynamic Range) zgodnie ze specyfikacją HDR10 i HLG 100% zgodnością sRGB/Rec. 709, 99% z Adobe RGB i 90% z dużo szerszym standardem DCI-P3. Każdy egzemplarz monitora jest fabrycznie kalibrowany pod względem wierności odwzorowania kolorów – użytkownik otrzymuje raport z tej kalibracji. Monitor posiada również certyfikaty Calman Verified i Pantone Validated.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/benq-sw271c%3A-27_-monitor-4k-ips-z-hdr-dla-fotografow-i-edytorow-wideo,390688,artykul.html

Sprzętowa kalibracja i 16 bit 3D LUT, Delta ≤ 2

16 bitowa tablica kolorów (LUT – Look Up Table), dołączone oprogramowanie kalibracyjne Palette Master Element i zewnętrzny kolorymetr np. X-Rite czy Datacolor Spyder (trzeba go dokupić) pozwalają na sprzętową kalibrację monitora i prawidłowe wyświetlanie kolorów obrazu ze średnią odchyłką Delta poniżej 2. Do kalibracji można wykorzystywać także oprogramowanie firm trzecich: CalMAN i LightSpace.

BenQ Uniformity Technology – jednolite kolory na całym ekranie

BenQ Uniformity Technology to system precyzyjnego strojenia barw i jasności setek oddzielnych pól na całym ekranie zapewniający jednolite odwzorowanie barw na całej powierzchni ekranu.

Hotkey Hotkey Puck G2

Hotkey Puck G2 to nowy szybki przełącznik funkcji monitora - ma on pięć klawiszy i pokrętło. Zaprojektowano go tak by uprościć nawigowanie po ekranowym menu monitora (OSD) oraz szybką zmianę trybu pracy monitora. Trzem klawiszom użytkownik może przypisać funkcje, z których najczęściej korzysta zwiększając efektywność i wygodę pracy.

GamutDuo i sprzętowy tryb czarno-biały

Naciśnięcie jednego z przycisków pilota (Hotkey Puck) przełączy monitor w tryb czarno-biały, pozwalając ocenić potencjał zdjęcia bez używania dodatkowego oprogramowania.

Funkcja GamutDuo w połączeniu z funkcją PbP (Picture by Picture) pozwala podzielić ekran na dwie części i wyświetlać na nich obraz z dwóch zewnętrznych źródeł (komputerów) w dwóch różnych paletach barw dla porównania różnic – np. Adobe RGB i sRGB.

Paper Color Sync – symulacja wydruku na ekranie

Oprogramowanie BenQ Paper Color Sync umożliwia symulację na ekranie monitora wydruku z uwzględnieniem ustawień wybranej drukarki i rodzaju papieru. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko papier i atrament, ale i cenny czas, szczególnie gdy wydruki wykonywane są przez firmy trzecie.

Dla edytorów wideo

SW271C wyświetla materiały filmowe 24P/25P/30P w oryginalnym rytmie (bez zmniejszania szybkości kl./s), co mogłoby zakłócać wygląd źródłowego materiału wideo. Monitor obsługuje także urządzenia konwertujące sygnał SDI na HDM dzięki czemu edytorzy wideo mogą podłączać swoje urządzenia SDI bezpośrednio do monitora i uzyskiwać stabilną transmisję sygnału bez kompresji oraz najwyższej jakości obraz wideo.

Kaptur w komplecie

W komplecie z monitorem użytkownik otrzymuje kaptur – osłonę ekranu przed padającym oświetleniem bocznym. Kaptur można zainstalować na ekranie wykorzystywanym zarówno w pozycji poziomej (landscape) jak i pionowej (portrait) co dodatkowo zwiększa komfort pracy.

Dystrybutorami monitorów są:

  • AB S.A.,
  • Action S.A.,
  • ALSO Polska,
  • ED System Polska Sp. z o.o.

Źródło: BenQ Corporation

www.benq.eu/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Benq dla fotografów?
Chyba tylko wtedy, gdy Eizo i Nec przestaną cokolwiek produkować.

avatar użytkownika
,

Dobrze że dodałeś "chyba" bo przecież nie masz bladego pojęcia o czym piszesz - nie miałeś okazji nawet zbliżyć się do sprzętu o którym się wypowiadasz, prawda?  

,

Dobrze, że Ty miałeś.
Bo przecież nie publikowałbyś materiału, którego rzetelności nie sprawdziłeś.

Ach, zapomniałem, Ty jesteś tylko od klikania, nikt Cię nie pyta o zdanie, masz po prostu publikować, nawet kocopoły.
  

avatar użytkownika
,

Już wielokrotnie wyjaśnialiśmy Ci, że nie weryfikujemy informacji publikowanych w PR-owskich notkach prasowych. Oznaczamy je w taki sposób by było jasne że stanowią subiektywny punkt widzenia wynikający z interesów ich autorów. I podobnie postępujemy z Twoimi opiniami - tak rozumiemy redakcyjną rzetelność.  

,

Może tu właśnie lezy sedno problemu?
Że publikujesz materiał, w którym producent budżetowca zapewnia, że oferuje sprzęt dla pro....
  

,

Bezrefleksyjnie, możne nawet bezmyślnie.  

avatar użytkownika
,

Pochwal się swoim warsztatem analitycznym. Zarzucasz temu sprzętowi że nie ma parametrów o których pisze producent, czy sądzisz może, że te parametry nie czynią z tego sprzętu narzędzia dla fotografów i edytorów wideo? Póki co jedyne kryterium jakie ujawniłeś to obecność naklejki z logo na obudowie. Musisz zrozumieć, że nie dla wszystkich ma ona taką wartość by płacić za nią kilka tysięcy złotych.  

,

Wielu producentów szukało sposobu, żeby zniwelować wartość tej naklejki na obudowie i zająć stałe miejsce w pamięci profesjonalistów. Jak na razie nikomu się nie udało, pomimo wielu szumnych planów i zapowiedzi.

Z analitycznego punktu widzenia wygląda to prosto - dobrze lub tanio.
  

avatar użytkownika
,

Masz na to jakieś dane, czy to pobożne życzenia wynikające np. z faktu że przepłaciłeś 4,5 tys. za naklejkę i teraz gorączkowo usiłujesz zakrzyczeć dysonans poznawczy?  

,

Oczywiście, że są to wyłącznie pobożne życzenia wynikające z faktu, że przepłaciłem 4,5 tys.
Podobnie pobożnych są tysiące ludzi...
Wiadomo, że nie ma żadnej wyższej jakości, lepszych parametrów wyświetlania, dokładności odwzorowania kolorów i tym podobnych bzdet.
Nic tylko wiara i pobożne życzenia.
  

avatar użytkownika
,

Zarówno w wypadku marek tradycyjnie kojarzonych jako sprzęt profesjonalny jak i w wypadku producentów kojarzonych jako dostawcy sprzętu popularnego, którzy rozszerzają ofertę o sprzęt profesjonalny, są parametry. Tylko parametry. Jeśli są spełnione, nie ma powodu płacić 10 tys, za coś co można kupić za połowę ceny - i nic na to nie poradzisz. Dla dużych producentów nie istnieją żadne bariery technologiczne, są w stanie zrobić produkt dowolnej jakości. Jego ostateczne parametry zależą wyłącznie od kalkulacji marketingowej. Trzeba być wręcz dziecinnie naiwnym by sądzić że logo Benq, Samsung czy Philips uniemożliwia producentowi dogonienie albo przegonienie jakości produktów obklejanych logotypami nobliwych marek premium.  

,

Oczywiście, że tak.
I dlatego najnowszy awatar 8 będzie kręcony jednym ajfonem. ma obiektywy, diodę led i nagrywa filmiki do 3h.
  

avatar użytkownika
,

Ten sprzęt ni służy do kręcenia Avatara. Służy do tego do czego jest przeznaczony.  

,

Skoro benq twierdzi, że się nadaje do pracy dla fotografów, to ja twierdzę, że ajfonem można nakręcić wszystkie filmy świata i jeszcze zostanie zapas mocy obliczeniowej.  

avatar użytkownika
,

Jeśli chcesz być jak Benq to musisz jeszcze wesprzeć swoje tezy danymi technicznymi które je potwierdzą. Tym się różnisz od Benqa że wygłaszasz frazesy niepoparte żadnymi faktami. Nie sądź innych swoją miarą.  

,

Ale Benq niczego nie potwierdza.
To przeciętny sprzęt dla przeciętnego, niezamożnego i niezbyt lotnego intelektualnie użytkownika, któremu się wmawia, że kupuje sprzęt do zastosowań innych niż amatorskie.
  

avatar użytkownika
,

Benq podaje konkretne dane techniczne które pozwalają ocenić przydatność sprzętu i oszacować czy jest wart swojej ceny. Ty nie.  

Najnowsze w tym dziale

Zdrovit promuje Litorsal Slim
Wczoraj wystartowała nowa kampania Natur Produkt Zdrovit promująca suplement diety Litorsal Slim. Media w kampanii TV zaplanowała i zakupiła agencja Havas Media.
More Bananas od kwietnia 2021 zarządza działaniami marketingowymi w digitalu marki Get Dressed. Agencja wdroży szeroki wachlarz działań, od opracowania strategii komunikacji, przez strategię promocji, projektowanie materiałów graficznych, realizację kampanii reklamowych, prowadzenie komunikacji  w mediach społecznościowych, audyt, konsultacje aktualnie istniejącej strony...
Blueffect 2021. Era Post Cookie. Przepis na lepszy świat czy cyfrowy armagedon?
Już 27 maja odbędzie się X. edycja Blueffect, wydarzenie podczas którego eksperci i praktycy digital marketingu dzielą się wiedzą, wskazują trendy i najlepsze rozwiązania. Konferencja odbędzie się online, udział jest bezpłatny.
Agencja KERRIS Group wygrała przetarg na stworzenie nowej strony www dla marki Jan Niezbędny z portfolio Serantis Group.
„Ej, wszystko okej” - akcja promocyjna piłkarzy Ekstraklasy wspierająca tematykę zdrowia psychicznego
Dariusz Gałęzewski – Prezes Fundacji OSHEE i Marcin Jędrychowski  - Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie podpisali list intencyjny będący deklaracją współpracy na rzecz wspierania zdrowia psychicznego. W ramach projektu prowadzonego pod hasłem „WALCZ, ZWYCIĘŻAJ, ŻYJ!” partnerzy skupią się na prowadzeniu kampanii edukacyjnych...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764