logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

BenQ W1500: pierwszy bezprzewodowy projektor 5 GHz 3D Full HD

  PR 13.07.2013, przeczytano 1015 razy
ilustracjastrzałka

firma BenQ wprowadza na polski rynek pierwszy w świecie projektor Full HD przeznaczony dla kina domowego z systemem Wireless 5 GHz, który umożliwia bezprzewodowe połączenie projektora ze źródłem sygnału full HD. BenQ W1500 wyświetla obraz w rozdzielczości 1080p z doskonałym współczynnikiem kontrastu 10000:1 i jasnością 2200 ANSI lumenów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/benq-w1500%3A-pierwszy-bezprzewodowy-projektor-5-ghz-3d-full-hd,19251,artykul.html

Bezprzewodowa, nieskompresowana transmisja 5 GHz

Wraz z projektorem W1500 dostarczany jest HDMI Dongle umożliwiający podłączenie dowolnego źródła sygnału z projektorem, który ma wbudowany moduł WHDI(Wireless Home Digital Interface). Bezprzewodowa transmisja nieskompresowanego sygnału full HD możliwa jest na odległość do 20 m, co wystarcza w większości zastosowań domowych i nawet dużych salach projekcyjnych.

Synchronizacja W1500 z urządzeniem (komputer, odtwarzacz DVD/BD czy konsola) z włożonym w gniazdo HDMI bezprzewodowym Donglem odbywa się automatycznie po wybraniu w projektorze źródła sygnału „Wireless HDMI sync”.

Jakość obrazu

  • W1500 wspiera funkcjonalność 3D, w tym Blu-ray Full HD 3D i NVIDIA 3DTV
  • W1500 wyposażony został w funkcję automatycznej konwersji 2D do 3D w czasie rzeczywistym czyli podczas wyświetlania obrazu.
  • 6-barwne koło koloru – zapewnia naturalne oddanie kolorów
  • Przestrzenne zarządzanie 6 podstawowymi kolorami (RGB + CMY) za uzyskanie idealnego oddania kolorów
  • Układ DarkChip3 zapewnia wysoki kontrast obrazu 10000:1 co zapewnia dobrą widoczność szczegółów w światłach i cieniach
  • W trybie Interpolacji Klatkowej W1500 minimalizuje rozmycia obrazu w ruchu oraz drgania zwłaszcza w szybko poruszających scenach filmu i gier sportowych. Technologia interpolacji Klatkowej ocenia zmiany ruchu z klatki do klatki i wstawia dodatkowe, interpolowane klatki pomiędzy istniejące klatki, w wyniku czego ruch na obrazie jest płynny jak oglądany na żywo.
  • W1500 obsługuje przestrzeń koloru standardu Rec. 709.


Wygoda użytkowania i obsługi

  • W1500 posiada dwa wbudowane duże głośniki o mocy 10W z Systemem SRS WOW HD , co uniezależnia użytkownika od zewnętrznych systemów audio.
  • Przesunięcie Położenia Obiektywu (Lens Shift) pozwala korygować zniekształcenia trapezowe obrazu.
  • Duży współczynnik powiększenia (zoom) - 1.6x - w połączeniu z szerokim kątem projekcji zapewnia dużą swobodę i elastyczność umieszczenia projektora. Obraz o tym samym rozmiarze może być wyświetlany z różnych odległości i dodatkowo może to być duży obraz z małej odległości 213 cm (84 cale) z odległości 2 m.


Certyfikat ISFccc

W1500 daje możliwość kalibracji zgodnie ze standardem ISF, pozwalającą na zoptymalizowanie wydajności kolorów w dzień i w nocy, tak aby dostosować się do układu każdego pomieszczenia oraz do poziomu natężenia światła w danym otoczeniu.

Projektor W1500 jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 6889 zł. Gwarancja door-to-door 36 miesięcy na projektor, na lampę 12 miesięcy lub 2.000 godzin.

Źródło: BenQ

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Plakaty kubańskie lat 60. i 70. na tle twórczości plakatowej w Polsce i Czechosłowacji
Wystawa w Muzeum Plakatu w Wilanowie prezentuje wybór 169 plakatów z Kuby, Czechosłowacji i Polski z lat 60. i 70. XX wieku. Układ dzieł na ekspozycji umożliwi publiczności porównanie rozmaitych koncepcji i stylistyk artystycznych oraz sposobów i technik druku w podobnych lub wręcz tych samych tematach podejmowanych przez artystów z krajów...
20-lecie Galerii Rusz w Muzeum Plakatu w Wilanowie
Prezentacja dokumentacji 150 prac z dorobku artystów Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego, tworzących od sierpnia 1999 roku sztukę, która ma poRUSZać i prowowokować do myślenia. Zapraszamy do zapoznania  z wyborem 150 prac z 20-letniej działalności Galerii Rusz, które będą prezentowane na ekranie w Galerii Format B1.
Przejdźmy na Ty w różnych stylach – nowa kampania Tyskiego
19 sierpnia br. ruszyła nowa kampania telewizyjna marki Tyskie „Przejdźmy na Ty w różnych stylach”, w której pojawiają się trzy Tyskie nowości – Pszenne, Pilzne i Palone.  Spot można zobaczyć w telewizji i internecie. Kampania potrwa do końca roku.
Agencja będzie odpowiadać za przygotowanie strategii kreatywnej i wdrożenie nowej platformy komunikacji w kanałach online należących do serwisu prezentującego oferty sprzedaży i wynajmu nieruchomości. CTM będzie również wspierać kreatywnie działania z zakresu performance marketingu i zajmie się realizacją spotu promocyjnego przeznaczonego do kanałów digitalowych.
Nowości od Canon na Festiwaludruku.pl
Tradycyjnie już w połowie września (18-19.09) przedstawiciele branży poligraficznej i reklamowej spotkają się w warszawskiej hali EXPO XXI. FestiwalDruku.pl to bowiem jedno z największych wydarzeń poświęconych kreatywnym rozwiązaniom poligraficznym dla niemal każdej branży. W tym roku gwiazdą na stoisku Canon (stoisko E5) będzie najnowsza wersja drukarki rolowej Océ...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764