logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Best Brands po raz pierwszy w Polsce

  PR 20.10.2021, przeczytano 606 razy

Group One we współpracy z GfK startuje na polskim rynku z międzynarodową nagrodą “Best Brands Awards”, przyznawaną najsilniejszym markom na danym rynku oraz tym, którzy stoją za ich sukcesem. Ranking obecny m.in. w Niemczech, Włoszech, Francji czy Rosji, wyróżnia unikalna metodologia badania łącząca sukces rynkowy marki oraz siłę jej relacji z konsumentem. Partnerem merytorycznym jest największa niezależna grupa komunikacyjna w Europie - Serviceplan Group.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/best-brands-po-raz-pierwszy-w-polsce,393457,artykul.html

Best Brands Award to niezależna, międzynarodowa nagroda w obszarze marketingu, przyznawana na podstawie kompleksowego badania GfK, globalnego lidera w dziedzinie analityki danych. Nazywana powszechnie “Oscarami marketingu” od lat cieszy się wysokim uznaniem i zaufaniem branży oraz silnych partnerów mediowych na liczących się rynkach europejskich, jak również w Rosji i w Chinach.

Ranking Best Brands został zainicjowany ponad 18 lat temu w Monachium przez Serviceplan Group, w celu promowania najlepiej zarządzanych marek na rynku niemieckim oraz wyróżnieniu tych, którzy stoją za ich sukcesem. W tym roku do tej grupy dołącza Polska i Wielka Brytania.

- Ranking Best Brands sukcesywnie rozwija się na świecie od wielu lat, dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że już czas na polską edycję. Mamy wieloletnie doświadczenie w budowaniu silnych marek i wdrażaniu pozytywnej zmiany w biznesie, dlatego Group One wprowadza tę niezależną międzynarodową nagrodę w obszarze marketingu do Polski razem z Serviceplan Group i GfK. W odróżnieniu od innych tego typu rankingów, tu decydujący głos mają konsumenci a unikalna metodologa badania będzie źródłem cennych informacji o sile i kondycji marek na naszym rynku - mówi Marek Żołędziowski, CEO Group One.

To nie przypadek, że za Best Brands stoją silni gracze na rynku marketingowym jak Serviceplan Group oraz Group One. Budowanie marki w tak dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości wymaga dużej uważności i obserwacji rynku, innowacyjnego podejścia oraz zintegrowania wszystkich działań, które składają się na jej przewagę konkurencyjną i sukces komunikacyjny.

- W Serviceplan Group podzielamy wizję budowania najlepszych marek. Ale chcemy nie tylko pomagać tworzyć te, a także rozumieć sposoby na sukces tych, którzy go odnoszą. Dlatego w 2004 roku rozpoczęliśmy projekt Best Brands Awards and Colleges. Najbardziej fascynuje mnie to, że w czasach kryzysu najwięcej można się nauczyć od odnoszących sukcesy marek. To właśnie sprawia, że ​​Best Brands jest szczególnie ważny teraz, gdy wciąż mamy do czynienia z konsekwencjami kryzysu COVID. Jestem bardzo dumny, że w marcu 2022 roku w Warszawie odbędzie się pierwsza polska gala Best Brands i poznam najsilniejsze polskie marki - mówi Florian Haller, CEO Serviceplan Group.

Marki nominowane do nagrody Best Brands Awards wyłaniane są w kompleksowym badaniu, przeprowadzonym przez niezależny instytut badań konsumenckich GfK na podstawie dwóch kluczowych wskaźników: rzeczywistego sukcesu rynkowego “Share of Wallet” oraz “Share of Soul”, który reprezentuje stopień atrakcyjności marki dla konsumentów.

- Obecnie żaden inny ranking nie bierze pod uwagę obu tych aspektów siły marki. Badanie w Polsce obejmie aż 33 kategorie produktowe GfK, około 260 marek oraz 5 000 respondentów. Co więcej do pomiaru siły marki będziemy wykorzystywać najnowsze rozwiązanie GfK - Brand Architect, dzięki któremu po raz pierwszy w historii możemy zrobić to z tak olbrzymią dokładnością i wiarygodnością - podkreśla Barbara Lewicka, Senior Director Marketing & Consumer Intelligence GfK Polonia.

O tytuł Best Brand marki będą walczyć w pięciu kategoriach: Best Overall Brand, Best Customer Centricity Brand, Best Sustainable Brand, Best Polish Brand i Best Omnichannel Brand. Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród 260 potencjalnych kandydatów, z których najsilniejsi zostaną nominowane do "Top 10" w każdej kategorii.

- To właśnie oddanie głosu polskim konsumentom, którzy będą decydować o finalnych wynikach osiągniętych przez nominowane do nagrody marki sprawia, że ranking Best Brands jest wiarygodnym narzędziem, który odzwierciedla jej rzeczywisty sukces i pozwala  w pełni zobaczyć siłę marki - dodaje Izabela Wic, dyrektor zarządzająca GfK Polonia.

Uroczysta gala wręczania nagród odbędzie się 10 marca 2022 r. w Warszawie.

Źródło: Group One S.A.

www.groupone.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Trwają zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
Po raz dwudziesty piąty, kampanie, działania i rozwiązania marketingowe oraz ich twórcy będą rywalizować o tytuł najbardziej efektywnych. Zgłoszenia do tej wyjątkowej, jubileuszowej edycji konkursu potrwają do 5 lipca 2024 roku.
Rafał Lampasiak ponownie Jurorem w Mad Stars
Dyrektor strategiczny Mullenlowe Warsaw (Mullenlowe Group) - Rafał Lampasiak, po raz kolejny znalazł się w gronie jurorów konkursu MAD STARS.
Twórczość lokalna w konkursie ArtInPost 2024
InPost zaprasza do udziału w piątej, jubileuszowej edycji ArtInPost. Ten doceniony przez branżę i konsumentów konkurs, skierowany jest do pasjonatów projektowania, autorów grafiki użytkowej oraz wszystkich tych, którzy chcą promować swój region, kulturę i wartości. Na uczestników tegorocznej odsłony wydarzenia czeka pula atrakcyjnych nagród takich jak Laptop Apple MacBook Pro,...
Kolejne nagrody dla Nobonobo za wzornictwo mebli
NOBONOBO kontynuuje swą imponującą drogę sukcesu, zdobywając prestiżowe wyróżnienia w świecie międzynarodowego designu. Stolik Flesia został uhonorowany nagrodą Iconic Awards 2024, po raz kolejny potwierdzając doskonałą jakość i unikalne wzornictwo, z jakich słynie NOBONOBO. Ponadto, firma z Łodygowic znalazła się w elitarnym gronie finalistów konkursu Elle...
Międzynarodowy sukces polskiej architektki
Architektka Magdalena Federowicz-Boule, założycielka oraz prezeska cenionej polskiej pracowni architektonicznej Tremend, zasiądzie w jury World Architecture Festival 2024. Polka znalazła się wśród reprezentantów tak uznanych pracowni jak Zaha Hadid Architects czy MAD Architects. Wcześniej pracownia Tremend dwukrotnie wyróżniona została...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764