logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Bigówka Multigraf C-375 Plus w Fundacji Nadzieja Dzieci

  PR 11.05.2020, przeczytano 894 razy
ilustracjastrzałka

Fundacja Nadzieja Dzieci zakupiła jakiś czas temu do swojego Zakładu Aktywności Zawodowej w Zabrzu automatyczną bigówkę Multigraf C-375 Plus z oferty Duplo. Urządzenie zwiększyło wydajność zakładu i wpłynęło na możliwość lepszego planowania w nim procesów produkcyjnych. Dostawcą urządzenia była firma Tadan.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/bigowka-multigraf-c-375-plus-w-fundacji-nadzieja-dzieci,386954,artykul.html

Fundacja Nadzieja Dzieci została założona w 1999 roku i od początku swojej działalności wspiera dzieci, młodzież i dorosłych pokrzywdzonych przez los. Jednym z elementów jej szerokiej działalności jest także pomoc osobom niepełnosprawnym. W tym celu m.in. w 2003 roku uruchomiła dla swoich podopiecznych Zakład Aktywności Zawodowej, który zatrudnia obecnie ponad 120 osób o dużym stopniu niepełnosprawności.

- Jesteśmy jednym z największych tego typu ośrodków w Polsce – mówi Joanna Okońska-Szyszko, dyrektor zakładu. - Prowadzimy nie tylko działalność gospodarczą, ale również rehabilitujemy pracowników ucząc ich zawodu oraz przygotowujemy do funkcjonowania na wolnym rynku pracy. Obecnie nasz zakład, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, aktywnie zaangażował się m.in. w produkcję maseczek i przyłbic. Środki na działalność statutową fundacja pozyskuje poprzez wpłaty 1% podatku (jest bowiem organizacją pożytku publicznego); organizuje także bale charytatywne, pikniki, turnieje, koncerty. - Zakład Aktywności Zawodowej, jaki zorganizowała kilka lat temu nasza fundacja – kontynuuje Joanna Okońska-Szyszko - pozwala naszym podopiecznym na zdobycie doświadczenia w trzech zawodach: poligrafa, introligatora oraz krawca. Dlatego inwestujemy w sprzęt i maszyny, które nie odbiegają od dostępnych w innych zakładach poligraficznych, introligatorskich czy pracowniach krawieckich, by jak najlepiej przygotować naszych podopiecznych do pracy.

Jeśli chodzi o działalność poligraficzną, Zakład Aktywności Zawodowej Fundacji Nadzieja Dzieci świadczy szereg usług dla zaprzyjaźnionych drukarń ze Śląska i innych regionów. Są wśród nich prace introligatorskie, zajmuje się on także produkcją opakowań tekturowych, oprawą broszurową i twardą.

- W naszym zakładzie staramy się gromadzić sprzęt najlepszej jakości, gwarantujący wysoką jakość i wydajność. Jedną z naszych ostatnich inwestycji jest automatyczna bigówka szwajcarskiej firmy Multigraf z oferty Duplo. Wcześniej korzystaliśmy przez wiele lat z modelu tego samego producenta i byliśmy z niego bardzo zadowoleni. Rozpoczynając jednak nasze poszukiwania bardziej wydajnego sprzętu, przyglądaliśmy się podczas targów RemaDays Warsaw także ofercie innych dostawców. Po raz kolejny jednak najlepszą dla nas okazała się oferta Duplo i jej lokalnego przedstawiciela – firmy Tadan. Głównie za sprawą naszych dobrych doświadczeń z poprzednią bigówką, ale również poprzez fakt, że oferowane nam urządzenie Multigraf jest proste i intuicyjne w obsłudze, co w przypadku obsługujących je na co dzień osób niepełnosprawnych ma bardzo duże znaczenie – mówi Joanna Okońska-Szyszko.

C-375 Plus - model, na który zdecydowała się fundacja - to system bigujący, pozwalający na produkcję prac o gramaturze w zakresie od 100 do 400g/m2 i perforujący w zakresie gramatur od 80 do 300g/m2. Pracuje z prędkością 6000 arkuszy A5 bądź 5000 arkuszy A4 na godzinę.  Maszyna jest wyposażona w pojemny podajnik stosu arkuszy (o wysokości do 180 mm) z podciśnieniowym podawaniem oraz systemem nadmuchu powietrza dla sprawnej separacji arkuszy. Urządzenie wyposażone jest również w ultradźwiękowy detektor podwójnego podawania arkuszy. Programowanie prac odbywa się poprzez dotykowy panel sterujący.

Joanna Okońska-Szyszko wymienia szereg korzyści, jakie przyniosło to urządzenie w codziennej produkcji realizowanej przez Zakład Aktywności Zawodowej fundacji.

- Przede wszystkim zapewnia ono łatwy i automatyczny proces bigowania – podkreśla dyrektor zakładu – a także możliwość szybkiego i prostego programowania maszyny, co przyspiesza proces realizacji zleceń i pozwala nam wykonać ich więcej w tym samym czasie. Urządzenie umożliwia także perforację fragmentaryczną wzdłużną i poprzeczną. Z kolei podciśnieniowe pobieranie arkuszy i dokładna separacja zapewnia prawidłowe wykończenie prace, bez zarysowań. Natomiast detekcja podwójnych pobrań gwarantuje zachowanie ciągłości produkcji i eliminację tych błędnie pobranych.  Do 20 bigów na arkuszu zapewnia także możliwość wykonywania prac o większym stopniu zróżnicowania.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Fundacją Nadzieja Dzieci – mówi Mariusz Bednarek, odpowiedzialny za sprzedaż urządzeń z oferty Duplo w firmie Tadan. – Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy zaproponować tu sprzęt odpowiedni dla jej aktualnych potrzeb. Mamy nadzieję, że będzie on służył przez lata, dzięki czemu będzie mogła sprawniej realizować swoje zlecenia.

- Ze współpracy z firmą Tadan i jej serwisem – podkreśla Joanna Okońska-Szyszko - jesteśmy zadowoleni od wielu lat i mamy nadzieję, że będzie ona równie owocna przez kolejne. Wdrożenie samej maszyny i szkolenia dotyczące jej obsługi odbyły się sprawnie, dzięki czemu mogliśmy niemal od razu przystąpić do produkcji z nową bigówką.

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Promo Show 2023: rozwiązania inkjetowe Sun Chemical do drukowania tekstyliów na stoisku firmy Sico Print Solutions
Wśród wystawców targów Promo Show, odbywających się w dniach 8-9 lutego br. w centrum wystawienniczym Expo XXI w Warszawie znajdzie się firma Sico Print Solutions. Na jej stoisku (nr E2 w pawilonie 3) będą promowane m.in. rozwiązania Sun Chemical, skierowane na rynek sublimacyjnego druku inkjetowego na różnego rodzaju materiałach tekstylnych. Są one...
Styropianowe wypełnienia do opakowań – z firmą Nordterm i maszynami z oferty Amagraf
Firma Amagraf po raz kolejny dotarła ze swoją niestandardową ofertą do klienta spoza branży poligraficznej. Tym razem maszyny z jej bogatego portfolio, dedykowanego różnym sektorom – ploter termiczny i frezujący polskiej firmy Coner - wzbogaciły park maszynowy firmy Nordterm z Koszalina. Zajmuje się ona produkcją styropianu, kształtek styropianowych i od niedawna -...
Dni Otwarte w LFP Industrial Solutions
Zaledwie kilka miesięcy po pierwszej edycji Dni Otwartych, które cieszyły się sporym zainteresowaniem, LFP Industrial Solutions zaprasza na kolejne wydarzenie w dniach 22 i 23 lutego. Podobnie jak poprzednia edycja, spotkanie odbędzie się w Centrum Demonstracyjnym firmy we Wrocławiu. Event, który potrwa przez dwa dni będzie niepowtarzalną okazją dla wszystkich...
Firma API Foilmakers poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty 6261 Magenta – folii metalizowanej do hot stampingu. Jest ona wytwarzana w kolorze zgodnym z ogłoszonym w grudniu ub.r. „Pantone of the Year 2023” – Viva Magenta 18-750. Może znaleźć zastosowanie w wielu aplikacjach zarówno poligraficzno-reklamowych, jak i przemysłowych i jest już dostępna...
Równoważenie rozwiązań offsetowych technologiami cyfrowymi to już widoczny trend na rynku, który pozwala drukarniom znacznie ograniczyć koszt projektów o mniejszych nakładach – lepiej dopasowanych do zmiennych oczekiwań klienta. Konica Minolta optymalizuje procesy Drukarni Edytor wdrażając urządzenie AccurioJet KM-1e. Nowa maszyna poszerza możliwości...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764