logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Bigówka Multigraf C-375 Plus w Fundacji Nadzieja Dzieci

  PR 11.05.2020, przeczytano 473 razy
ilustracjastrzałka

Fundacja Nadzieja Dzieci zakupiła jakiś czas temu do swojego Zakładu Aktywności Zawodowej w Zabrzu automatyczną bigówkę Multigraf C-375 Plus z oferty Duplo. Urządzenie zwiększyło wydajność zakładu i wpłynęło na możliwość lepszego planowania w nim procesów produkcyjnych. Dostawcą urządzenia była firma Tadan.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/bigowka-multigraf-c-375-plus-w-fundacji-nadzieja-dzieci,386954,artykul.html

Fundacja Nadzieja Dzieci została założona w 1999 roku i od początku swojej działalności wspiera dzieci, młodzież i dorosłych pokrzywdzonych przez los. Jednym z elementów jej szerokiej działalności jest także pomoc osobom niepełnosprawnym. W tym celu m.in. w 2003 roku uruchomiła dla swoich podopiecznych Zakład Aktywności Zawodowej, który zatrudnia obecnie ponad 120 osób o dużym stopniu niepełnosprawności.

- Jesteśmy jednym z największych tego typu ośrodków w Polsce – mówi Joanna Okońska-Szyszko, dyrektor zakładu. - Prowadzimy nie tylko działalność gospodarczą, ale również rehabilitujemy pracowników ucząc ich zawodu oraz przygotowujemy do funkcjonowania na wolnym rynku pracy. Obecnie nasz zakład, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, aktywnie zaangażował się m.in. w produkcję maseczek i przyłbic. Środki na działalność statutową fundacja pozyskuje poprzez wpłaty 1% podatku (jest bowiem organizacją pożytku publicznego); organizuje także bale charytatywne, pikniki, turnieje, koncerty. - Zakład Aktywności Zawodowej, jaki zorganizowała kilka lat temu nasza fundacja – kontynuuje Joanna Okońska-Szyszko - pozwala naszym podopiecznym na zdobycie doświadczenia w trzech zawodach: poligrafa, introligatora oraz krawca. Dlatego inwestujemy w sprzęt i maszyny, które nie odbiegają od dostępnych w innych zakładach poligraficznych, introligatorskich czy pracowniach krawieckich, by jak najlepiej przygotować naszych podopiecznych do pracy.

Jeśli chodzi o działalność poligraficzną, Zakład Aktywności Zawodowej Fundacji Nadzieja Dzieci świadczy szereg usług dla zaprzyjaźnionych drukarń ze Śląska i innych regionów. Są wśród nich prace introligatorskie, zajmuje się on także produkcją opakowań tekturowych, oprawą broszurową i twardą.

- W naszym zakładzie staramy się gromadzić sprzęt najlepszej jakości, gwarantujący wysoką jakość i wydajność. Jedną z naszych ostatnich inwestycji jest automatyczna bigówka szwajcarskiej firmy Multigraf z oferty Duplo. Wcześniej korzystaliśmy przez wiele lat z modelu tego samego producenta i byliśmy z niego bardzo zadowoleni. Rozpoczynając jednak nasze poszukiwania bardziej wydajnego sprzętu, przyglądaliśmy się podczas targów RemaDays Warsaw także ofercie innych dostawców. Po raz kolejny jednak najlepszą dla nas okazała się oferta Duplo i jej lokalnego przedstawiciela – firmy Tadan. Głównie za sprawą naszych dobrych doświadczeń z poprzednią bigówką, ale również poprzez fakt, że oferowane nam urządzenie Multigraf jest proste i intuicyjne w obsłudze, co w przypadku obsługujących je na co dzień osób niepełnosprawnych ma bardzo duże znaczenie – mówi Joanna Okońska-Szyszko.

C-375 Plus - model, na który zdecydowała się fundacja - to system bigujący, pozwalający na produkcję prac o gramaturze w zakresie od 100 do 400g/m2 i perforujący w zakresie gramatur od 80 do 300g/m2. Pracuje z prędkością 6000 arkuszy A5 bądź 5000 arkuszy A4 na godzinę.  Maszyna jest wyposażona w pojemny podajnik stosu arkuszy (o wysokości do 180 mm) z podciśnieniowym podawaniem oraz systemem nadmuchu powietrza dla sprawnej separacji arkuszy. Urządzenie wyposażone jest również w ultradźwiękowy detektor podwójnego podawania arkuszy. Programowanie prac odbywa się poprzez dotykowy panel sterujący.

Joanna Okońska-Szyszko wymienia szereg korzyści, jakie przyniosło to urządzenie w codziennej produkcji realizowanej przez Zakład Aktywności Zawodowej fundacji.

- Przede wszystkim zapewnia ono łatwy i automatyczny proces bigowania – podkreśla dyrektor zakładu – a także możliwość szybkiego i prostego programowania maszyny, co przyspiesza proces realizacji zleceń i pozwala nam wykonać ich więcej w tym samym czasie. Urządzenie umożliwia także perforację fragmentaryczną wzdłużną i poprzeczną. Z kolei podciśnieniowe pobieranie arkuszy i dokładna separacja zapewnia prawidłowe wykończenie prace, bez zarysowań. Natomiast detekcja podwójnych pobrań gwarantuje zachowanie ciągłości produkcji i eliminację tych błędnie pobranych.  Do 20 bigów na arkuszu zapewnia także możliwość wykonywania prac o większym stopniu zróżnicowania.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Fundacją Nadzieja Dzieci – mówi Mariusz Bednarek, odpowiedzialny za sprzedaż urządzeń z oferty Duplo w firmie Tadan. – Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy zaproponować tu sprzęt odpowiedni dla jej aktualnych potrzeb. Mamy nadzieję, że będzie on służył przez lata, dzięki czemu będzie mogła sprawniej realizować swoje zlecenia.

- Ze współpracy z firmą Tadan i jej serwisem – podkreśla Joanna Okońska-Szyszko - jesteśmy zadowoleni od wielu lat i mamy nadzieję, że będzie ona równie owocna przez kolejne. Wdrożenie samej maszyny i szkolenia dotyczące jej obsługi odbyły się sprawnie, dzięki czemu mogliśmy niemal od razu przystąpić do produkcji z nową bigówką.

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Okoliczności związane z pandemią wpływają na całą gospodarkę, zmuszając do zmian w sposobie działania nie tylko przedsiębiorstw, ale i funkcjonowania całego społeczeństwa. Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, mamy przyjemność zaprosić Państwa na specjalne spotkanie online „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”.
Przyszłość etykiety według Mark Andy
Technologia identyfikacji produktów za pomocą fal radiowych (RFID) staje się coraz bardziej obecna w naszej codziennej rzeczywistości. Sklep, pralnia, hotel, magazyn, przemysł z RFID to już od wielu lat fakty. Ale lodówka, która prześle nam informacje o brakujących w niej produktach do smartfona to dla wielu wciąż futurologia. Czy jednak na pewno? Jeszcze 10 lat...
Grafmasz produkuje maszyny do kaszerowania i okładek twardych
Polski producent i importer maszyn introligatorskich rozpoczął produkcję urządzeń do oprawy twardej. Maszyny zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych rozwiązań od zagranicznych dostawców. Posiadane doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie szeregu usprawnień do oferowanych maszyn, które...
ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764