logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Bigówko-falcerka Swift Speed Fold w „Druku Firmowym”

  PR 03.12.2019, przeczytano 328 razy
ilustracjastrzałka

„Druk Firmowy” to firma działająca na rynku prawie 14 lat! 25-osobowy zespół tworzą specjaliści i pasjonaci branży poligraficznej i reklamowej, odpowiadających na rosnące zapotrzebowanie wymagającego rynku. Firma stawia na print management, czyli outsourcing poligrafii, dający możliwość zredukowania kosztów druku i materiałów reklamowych bez konieczności obniżania ich jakości. “Druk Firmowy” szczyci się zaufaniem ponad 200 świadomych, nowoczesnych marek.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/bigowko-falcerka-swift-speed-fold-w-_druku-firmowym_,384963,artykul.html

Na potrzeby realizacji zamówień firma stworzyła System DrukFirmowy – autorskie, innowacyjne narzędzie IT, którego zadaniem jest podnoszenie jakości drukowanych materiałów, usług poligraficznych, optymalizowanie czasu ich obsługi i realizacji oraz ograniczanie wydatków i tworzenie oszczędności dla jego użytkowników. To rozwiązanie IT nie jest zamkniętą strukturą i wciąż jest rozwijane w zależności od pojawiających się potrzeb i uwag zgłaszanych przez jego użytkowników. System służy do zamawiania produktów poligraficzno-drukarskich oraz innych produktów powiązanych z wizerunkiem Klienta i jego organizacją a obecnie korzysta z niego blisko 600 dużych, średnich i małych podmiotów ze wszystkich sektorów gospodarki. Funkcjonalność systemu zapewnia pełną obsługę, ewidencję i rozliczenia zamówień w zakresie produktów personalizowanych, wizytówek, kopert, papierów firmowych, pieczątek imiennych i firmowych, materiałów wspierających sprzedaż typu foldery, katalogi reklamowe, papierowe teczki na dokumenty, torby papierowe i inne indywidualne realizacje poligraficzne.

Wykonanie wspomnianych produkcji “Druk Firmowy” musiał zlecać częściowo na zewnątrz do swoich podwykonawców, co wiązało się często nie tylko z dłuższym czasem wykonywania zleceń, ale też z angażowaniem do danego zlecenia większej ilości pracowników. Ponieważ jednak firma nieustannie dąży do rozwoju w każdym zakresie, poczyniono inwestycję pozwalającą w pełni zautomatyzować procesy introligatorskie. Najodpowiedniejszym wyborem okazała się bigówko-falcerka Swift Speed Fold, dostarczona do “Druku Firmowego” na początku października przez firmę Akonda.

– Nie bardzo miałem się nad czym zastanawiać, ponieważ opieka, jaką zostałem otoczony jeszcze przed zakupem maszyny, wsparcie i doradztwo handlowca, budziły we mnie poczucie nie tylko słusznej decyzji, ale i poczucie bezpieczeństwa. – przekonuje właściciel firmy Daniel Konatowicz, u którego zaufanie wzbudzał fakt, że firma, o której wcześniej już słyszał, sprzedaje urządzenia introligatorskie od wielu lat.– Akonda pomogła nam w bardzo przemyślany sposób, słuchając o naszych potrzebach naprawdę z uwagą. Przedstawiciel handlowy nie ukrywam, odegrał tu kluczową rolę a wszystkie rozwiązania otrzymałem tak naprawdę na tacy.

Bigówko-falcerka Swift Speed Fold to wielofunkcyjna maszyna bigująco-perforująco-składająca, która składa papier do 350g/m2 (łam podwójny) czy nawet 400g/m2 (łam pojedyńczy) i pozwala na ułożenie stosu arkuszy papieru do 10 centymetrów oraz pracę z prędkością nawet do 6300 arkuszy/godzinę. Wszystko to bez rysowania arkuszy, z kompensacją dokładności w zależności od grubości papieru, z pobieraniem podciśnieniowym od góry i unoszonym stołem. 7-calowy, dotykowy programator sprawia, że ustawianie pracy jest intuicyjne i proste.

Na pytanie, jakie korzyści jego firma uzyskała dzięki nowej maszynie Daniel Konatowicz się uśmiecha – Do tej pory pracowaliśmy na urządzeniach ręcznych lub półautomatach. Nie minął miesiąc a cała linia działa pełną parą. Minęły czasy, kiedy część nakładów zlecamy na zewnątrz, bo automatyzacja wszystkich procesów to niewyobrażalna oszczędność czasu. Kiedyś jedno zlecenie wykonywało 5 osób w 4 godziny, teraz wykonuje je jedna osoba w pół godziny! Nie mogę nie wspomnieć o tym, że to urządzenie bardzo przyjazne i proste w obsłudze, a wszelkie najdrobniejsze wątpliwości rozwiało bardzo rzetelne szkolenie, jakie Akonda przeprowadziła podczas instalacji.

Automatyczna bigówko-falcerka Swift Speed to doskonałe rozwiązanie do wszystkich drukarni cyfrowych i offsetowych. Swift Speed oferuje wysoką precyzję bigowania z możliwością regulacji głębokości. Innowacyjne rozwiązanie w postaci krążków perforacyjnych, sterowanych elektromagnesem, pozwala na załączenie i wyłączenie perforacji, tworząc tak zwaną perforację fragmentaryczną. Urządzenie daje możliwość wykonania kilku perforacji na arkuszu, umożliwiając tym samym produkcję kuponów, biletów czy zrywek bez konieczności wykonywania wykrojnika. Bigówka automatyczna Swift Speed może zostać wyposażona w narzędzia dodatkowe: listwę perforującą, listwę bigującą 0,6mm do pracy z papierami do około 250 g/m2, listwę bigującą 1mm do pracy z papierami około 300 g/m2, listwę bigującą 1,4mm do pracy z papierami od około 300 g/m2 oraz moduły: perforujące, rozcinające, bigujące, perforujące fragmentaryczne. Zastosowany mechanizm listwy pozwala na wykonanie bigowania lub perforacji co 0,5mm. Samo urządzenie może zarówno bigować i składać, perforować i składać jak tylko bigować lub tylko perforować.

Kompaktowa linia bigująco-falcująca Speed Swift Fold już wcześniej zdobyła uznanie Klientów swoją innowacyjnością a także precyzją i prędkością, a goście tegorocznego Festiwalu Druku mogli przyjrzeć się maszynie z bliska w trakcie pracy. Kluczowa w tym przypadku jest również atrakcyjna cena urządzenia, na tle konkurencji oferujących maszyny o takim lub podobnym zakresie działań. Chwalona za ergonomiczny kształt a także prostą i intuicyjną obsługę, która nie wymaga wykwalifikowanego pracownika, jest dla potencjalnych Klientów nie tylko wizją, ale gwarancją doskonałej inwestycji.

Źródło: AKONDA S.C.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

#WspieramGastro to hasło, które powstało w obliczu pandemii i kryzysu w branży, który został spowodowany zamknięciem restauracji w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 marca, które nakazało zamknięcie m.in. wszystkich lokali gastronomicznych. Za inicjatywą stoi Tomasz Czudowski - właściciel restauracji Ale Wino, Forty i cukierni...
Spicy Mobile z nowymi inżynierami tworzy platformę DSP
Spicy Mobile buduje zaplecze technologiczne i rozwija dział IT. Na czele zespołu odpowiedzialnego za stworzenie nowej platformy DSP stanęli Kamil Lenartowicz i Kamil Adamczyk.
Sieć VMLY&R znalazła się w grupie Liderów w corocznym badaniu ośrodka Gartner „Magic Quadrant for Global Marketing Agencies” już po raz czwarty z rzędu.
OOH w nowej rzeczywistości
Od marca reklama OOH działa w zupełnie nowej rzeczywistości. Użytkownicy przestrzeni publicznej zmienili swoje dotychczasowe uniwersalne zachowanie – przestali się przemieszczać na długich dystansach. Z naszymi klientami pracujemy zdalnie, ale nieprzerwanie pokazujemy świetne pomysły na komunikację, także w trudnych warunkach.
Super-Pharm przygotował promocyjną kampanię telewizyjną w warunkach home office
Sieć handlowa Super-Pharm przygotowała kampanię telewizyjną mającą na celu zachęcenie odbiorców do robienia zakupów online i korzystania z darmowej dostawy. Spot powstał w warunkach pracy zdalnej wszystkich zaangażowanych stron.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764