logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Bimax Print nowym Członkiem PSSiDC

  PR 05.01.2024, przeczytano 941 razy

W IV kwartale br. grono Członków Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku cyfrowego powiększyło się o nową firmę Członkowską: Bimax Print Sp. z o.o..


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/bimax-print-nowym-czlonkiem-pssidc,402639,artykul.html

Bimax Print Sp. z o.o. to firma produkcyjna działająca blisko 30 lat na rynku. Obszary w których się specjalizuje to druk, cięcie i obróbka płaskich podłoży. Absolutną specjalizacją biznesową Bimax Print jest sitodruk oraz druk cyfrowy UV. Są to również historycznie najstarsze metody druku stosowane w działalności firmy. W ślad za rozwojem umiejętności drukarskich firma rozbudowała park maszynowy do obróbki i cięcia różnych materiałów. Na ten moment organizacja posiada ponad 40 maszyn i blisko 60 technologii dedykowanych branżom POSM/Retail/Shopfittig i szeroko rozumianej produkcji. Model biznesowy spółki polega na handlu usługami z zakresu druku, cięcia i obróbki głównie pod kontraktami NDA dla firm polskich oraz zagranicznych.

Największymi atutami w prosperowaniu Bimax jest jakość, rzetelność i etyka prowadzonych biznesów. Jesteśmy ogniwem w łańcuchu dostaw. Tu deklaracje, wysoki poziom usług, rzetelne wywiązywanie się z obietnic są kluczowe – mówi Janusz Czajka dyrektor zarządzający spółką. Zdecydowaną przewagę rynkową dają nam też wiedza i doświadczenie. Dla wielu firm atutem są duże pola wykonawcze: dla druku cyfrowego płaskiego jest to 3000x2500 mm natomiast największa maszyna sitodrukowa ma 2100x 1300 mm powierzchni zadruku - Firma w minionych latach wprowadziła do swojej oferty możliwość wykonywania wydruków hybrydowych w których skrzyżowane są metody sitodruku oraz druku cyfrowego UV. Metoda ta zyskała dużą popularność głównie na rynkach zachodnioeuropejskich oraz w szeroko rozumianej branży beauty, gdzie walory estetyczne mają duże znaczenie.

Skrzyżowanie fotograficznej jakości druku cyfrowego oraz realnych kolorów z palety Pantone daje ciekawy efekt.

Firma Bimax Print Sp. z o.o. to biznes rodzinny, prowadzony przez Bogdana i Małgorzatę Piskadło oraz Janusza Czajkę. Głowna siedziba (biuro + produkcja) znajduje się w Pustynach, odział handlowy w Krośnie. Bimax zatrudnia w grupie około 50 specjalistów, hale produkcyjne zajmują powierzchnie 2400 mkw.

Źródło: PSSiDC

pssidc.org.pl

Dodatkowe informacje:

Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego zrzesza ponad 80 Członków, są to czołowi, krajowi producenci i  dystrybutorzy maszyn i urządzeń do  sitodruku i  druku cyfrowego, dystrybutorzy farb i  środków pomocniczych oraz  zakłady sitodrukarskie i  drukarnie cyfrowe. Podstawowym zadaniem PSSiDC jest szeroko rozumiana współpraca i wzajemna pomoc w obrębie działalności członków Stowarzyszenia. Od 1997 roku Stowarzyszenie należy do europejskiej organizacji sitodruku i druku cyfrowego FESPA (Federation of Europran Screen Printing Association). Pozwala to na kontakty z międzynarodowym środowiskiem oraz promocję polskiego sitodruku i  druku cyfrowego w Europie. Stowarzyszenie we współpracy z FESPA, organizuje wystawy, zjazdy i targi, które umożliwiają poznanie nowych materiałów, technologii i maszyn do sitodruku i druku cyfrowego.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W dniach 09-10 Października 2024 roku w EXPO Kraków odbędzie się 16. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – jednego z największych i najbardziej merytorycznych wydarzeń dla branży opakowań w Polsce dla producentów opakowań, etykiet, maszyn, komponentów, standów reklamowych, ale także usługodawców związanych z...
Canon podsumowuje targi drupa 2024. Kampania The Power to Move
Canon, globalny dostawca kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie cyfrowego druku produkcyjnego, uznaje targi drupa 2024 za wydarzenie wyjątkowe pod względem zaangażowania klientów, skali dokonanych inwestycji i zainteresowania odwiedzających. Pomimo spadku liczby gości w porównaniu z edycją targów w 2016 r., obecni i potencjalni klienci tłumnie odwiedzali...
Chroma dumą prezentuje nowy program rabatowy skierowany do firm z branży reklamowej. Program "Rabat dla branży" to odpowiedź na potrzeby agencji marketingowych, drukarni, agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych i innych podmiotów związanych z reklamą. Weryfikacja odbywa się na podstawie kodów PKD, zapewniając, że oferty trafiają do...
Quad Europe podsumowuje targi Drupa 2024
Udział w tegorocznych targach Drupa stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Jest to również wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży.
Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764