logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Biokompozyty Durasense: Alternatywa dla plastiku bardziej dostępna

  PR 04.07.2019, przeczytano 425 razy
ilustracjastrzałka
Fot. Stora Enso

Stora Enso poinformowała o rozszerzeniu dostępności bazujących na drewnie biokompozytów DuraSense. Są one obecnie oferowane także klientom działającym na rynkach kosmetyków, żywności oraz produktów premium, którzy poszukują proekologicznej alternatywy dla opakowań z tworzyw sztucznych. Stora Enso kieruje DuraSense przede wszystkim do klientów oczekujących od opakowania walorów estetycznych oraz dotykowych, a także większej przyjazności względem środowiska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/biokompozyty-durasense%3A-alternatywa-dla-plastiku-bardziej-dostepna,383113,artykul.html

Wprowadzenie DuraSense do nowych segmentów rynkowych to kolejny krok Stora Enso w realizowanej przez firmę strategii systematycznego zastępowania materiałów bazujących na surowcach kopalnych przez rozwiązania odnawialne. Jej nowy biokompozyt to mieszanka włókien drzewnych oraz polimerów (kopalnych, biopolimerów bądź polimerów poddanych recyklingowi). DuraSense to w założeniach producenta proekologiczna alternatywa dla plastiku, wspierająca realizowaną przez użytkownika politykę zrównoważonego rozwoju, a zarazem umożliwiająca redukcję tzw. śladu węglowego. W przypadku zastosowanej tu mieszanki włókien drzewnych i biopolimerów, DuraSense jest odnawialny – jak zapewnia Stora Enso – nawet w 98%, co umożliwia korzystającym z niego przedsiębiorstwom uniezależnianie się od ograniczonych zasobów surowców kopalnych.

- Redukcja ilości plastiku to jeden z priorytetów naszych klientów, którzy angażują się w działania dążące do eliminowania z rynku surowców nieodnawialnych. Za sprawą DuraSense możemy zaoferować rozwiązania bazujące na biokompozytach (np. zakrętki czy zatyczki do butelek) wymagającym klientom z segmentu kosmetyków klasy premium, produktów spożywczych oraz dóbr luksusowych, którzy stawiają na wysoki standard zarówno pod względem estetyki, jak i jakości – mówi Hannu Kasurinen, wiceprezes i szef działu Liquid Packaging & Carton Board w firmie Stora Enso.

DuraSense to – jak podkreśla Stora Enso – wydajna zarówno w kontekście kosztów produkcji, jak i dostępności surowców alternatywa umożliwiająca zredukowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Ten materiał biokompozytowy został zaprojektowany z myślą o zastąpieniu konwencjonalnego plastiku – także w kontekście modułów produkcyjnych. Oznacza to, że w istniejących liniach wytwórczych nie trzeba wprowadzać jakichkolwiek modyfikacji, bądź też są one znikome.

- Dzięki biokompozytom bazującym na drewnie, zużycie materiałów wykonanych z plastiku może zostać zredukowane nawet o 50%. Oznacza to, że mniejsze ilości tworzyw sztucznych trafią do środowiska. DuraSense może być ponownie wykorzystywany nawet siedem razy, poddawany recyklingowi wraz z tworzywami sztucznymi bądź – w końcowej fazie cyklu życia – używany jako źródło energii – dodaje Lars Axrup, kierujący działem Sustainable Packaging Components w firmie Stora Enso.

Komercyjna produkcja biokompozytów DuraSense rozpoczęła się w ubiegłym roku. Obecnie Stora Enso dysponuje największym w Europie potencjałem wytwórczym tego proekologicznego materiału. Do jego wytwarzania wykorzystywane jest drewno pochodzące ze skandynawskich upraw leśnych, zarządzanych zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju, posiadających certyfikat kontroli pochodzenia produktu.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Katalog „123... polskie plakaty, które warto znać” na papierze Antalis
W czerwcu br. Warszawa gościła European Design Festival. Interesującym elementem imprezy była zorganizowana przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) w Wilanowie wystawa plakatów, otwierająca wydarzenie. Towarzyszyła jej publikacja – katalog plakatów – wydrukowana na papierze sprzedawanym przez Antalis.
Oki Europe: nowy pakiet oprogramowania Sendys Explorer
OKI Europe Ltd ogłosiła uruchomienie nowego pakietu oprogramowania SENDYS Explorer. Kompletne oprogramowanie, dostępne wyłącznie dla OKI, pozwala użytkownikom z dowolnej branży i organizacji na pełniejsze wykorzystanie możliwości drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych OKI. Od firm po handel detaliczny, organizacje opieki zdrowotnej i inne przedsiębiorstwa – wszyscy użytkownicy...
Urządzenie sztancujące Optima-K 106 w firmie RD
Wchodząca w skład Technopol Group drukarnia offsetowa RD Sp. z o.o. z Krotoszyna stała się pierwszym polskim użytkownikiem w pełni zautomatyzowanego urządzenia sztancującego Optima-K 106 marki Koenig & Bauer Iberica. Maszyna, pracująca tu od kilkunastu miesięcy, znacząco – jak podkreśla Rafał Czwojdziński, właściciel przedsiębiorstwa – zwiększyła jego potencjał...
Drukarnia Printma z nową foliarką Matrix
Drukarnia Printma to drukarnia cyfrowa z 15-letnim doświadczeniem w branży poligraficznej. Obecnie działa pod nową marką i w nowej lokalizacji, będąc kontynuacją Drukarni Bema Graphics s.c. W ostatnim czasie park maszynowy poszerzył się o foliarkę z dociskiem pneumatycznym MATRIX 530P angielskiego producenta VIVID LAMINATING. Urządzenie dostarczył i wdrożył wyłączny polski...
Wizytówki w technologii Multiloft dostępne w Chroma.pl
Wizytówki nadal stanowią istotny element budowania marki i renomy firmy. Mimo rozwoju komunikacji elektronicznej to one są potwierdzeniem osobistej relacji i zaproszeniem do komunikacji biznesowej. Dlatego ważny jest ich design i jakość wykonania. Można je podkreślić za pomocą technologii Multiloft, dostępnej w drukarni internetowej Chroma.pl.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764