logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Biokompozyty Durasense: Alternatywa dla plastiku bardziej dostępna

  PR 04.07.2019, przeczytano 517 razy
ilustracjastrzałka
Fot. Stora Enso

Stora Enso poinformowała o rozszerzeniu dostępności bazujących na drewnie biokompozytów DuraSense. Są one obecnie oferowane także klientom działającym na rynkach kosmetyków, żywności oraz produktów premium, którzy poszukują proekologicznej alternatywy dla opakowań z tworzyw sztucznych. Stora Enso kieruje DuraSense przede wszystkim do klientów oczekujących od opakowania walorów estetycznych oraz dotykowych, a także większej przyjazności względem środowiska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/biokompozyty-durasense%3A-alternatywa-dla-plastiku-bardziej-dostepna,383113,artykul.html

Wprowadzenie DuraSense do nowych segmentów rynkowych to kolejny krok Stora Enso w realizowanej przez firmę strategii systematycznego zastępowania materiałów bazujących na surowcach kopalnych przez rozwiązania odnawialne. Jej nowy biokompozyt to mieszanka włókien drzewnych oraz polimerów (kopalnych, biopolimerów bądź polimerów poddanych recyklingowi). DuraSense to w założeniach producenta proekologiczna alternatywa dla plastiku, wspierająca realizowaną przez użytkownika politykę zrównoważonego rozwoju, a zarazem umożliwiająca redukcję tzw. śladu węglowego. W przypadku zastosowanej tu mieszanki włókien drzewnych i biopolimerów, DuraSense jest odnawialny – jak zapewnia Stora Enso – nawet w 98%, co umożliwia korzystającym z niego przedsiębiorstwom uniezależnianie się od ograniczonych zasobów surowców kopalnych.

- Redukcja ilości plastiku to jeden z priorytetów naszych klientów, którzy angażują się w działania dążące do eliminowania z rynku surowców nieodnawialnych. Za sprawą DuraSense możemy zaoferować rozwiązania bazujące na biokompozytach (np. zakrętki czy zatyczki do butelek) wymagającym klientom z segmentu kosmetyków klasy premium, produktów spożywczych oraz dóbr luksusowych, którzy stawiają na wysoki standard zarówno pod względem estetyki, jak i jakości – mówi Hannu Kasurinen, wiceprezes i szef działu Liquid Packaging & Carton Board w firmie Stora Enso.

DuraSense to – jak podkreśla Stora Enso – wydajna zarówno w kontekście kosztów produkcji, jak i dostępności surowców alternatywa umożliwiająca zredukowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Ten materiał biokompozytowy został zaprojektowany z myślą o zastąpieniu konwencjonalnego plastiku – także w kontekście modułów produkcyjnych. Oznacza to, że w istniejących liniach wytwórczych nie trzeba wprowadzać jakichkolwiek modyfikacji, bądź też są one znikome.

- Dzięki biokompozytom bazującym na drewnie, zużycie materiałów wykonanych z plastiku może zostać zredukowane nawet o 50%. Oznacza to, że mniejsze ilości tworzyw sztucznych trafią do środowiska. DuraSense może być ponownie wykorzystywany nawet siedem razy, poddawany recyklingowi wraz z tworzywami sztucznymi bądź – w końcowej fazie cyklu życia – używany jako źródło energii – dodaje Lars Axrup, kierujący działem Sustainable Packaging Components w firmie Stora Enso.

Komercyjna produkcja biokompozytów DuraSense rozpoczęła się w ubiegłym roku. Obecnie Stora Enso dysponuje największym w Europie potencjałem wytwórczym tego proekologicznego materiału. Do jego wytwarzania wykorzystywane jest drewno pochodzące ze skandynawskich upraw leśnych, zarządzanych zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju, posiadających certyfikat kontroli pochodzenia produktu.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dla nowych kadr w poligrafii – współpraca Canon i Politechniki Warszawskiej
Z raportu pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” wydanego przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga we współpracy z KPMG oraz Uniwersytetem Warszawskim wynika, że w naszym kraju liczba pracowników sektora poligraficznego przekroczyła 50 tysięcy osób. Pod tym względem ustępujemy już tylko największym gospodarkom Europy.
Sun Chemical poinformował o współpracy nawiązanej z CGS Publishing Technologies International GmbH – globalnym liderem w  dziedzinie zarządzania barwą, cyfrowego proofingu i specjalistycznych mediów. Jej efektem jest – jak zapewniają obie firmy – przełomowe, unikalne i innowacyjne rozwiązanie do cyfrowego proofingu na dekorowanych (zadrukowywanych) podłożach metalowych,...
20 lat Kodak Prinergy i premiera Prinergy VME + Managed Services
W dniach 29-31 października br. w Berlinie odbyła się 13. konferencja Graphic Users Association (GUA) – organizacji zrzeszającej użytkowników rozwiązań firmy Kodak. Spotkanie było okazją do świętowania 20-lecia obecności na rynku systemu workflow Prinergy. W tym roku pojawiła się jego nowa wersja – Prinergy VME + Managed Services, bazująca na technologii „chmury” i...
Sun Chemical o przyszłości farb dla wąskiej wstęgi
Firma Sun Chemical była po raz kolejny jednym ze współorganizatorów konferencji z cyklu „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Jej 14. już edycja odbywała się w dniach 24-25 października w Krynicy Zdroju. Podczas wydarzenia z prezentacją, dotycząca przyszłości farb dla produkcji wąskowstęgowej, wystąpił Mark Walkling – Product...
Rapida 106 w Tosho Printing
W firmie Tosho Printing w miejscowości Kawagoe pod Tokio od czterech lat pracują dwie maszyny typu Rapida 106. Na jednej z nich, pięciokolorowej maszynie z suszeniem typu LED-UV, został w ostatnim czasie ustanowiony rekord ilości zmian zleceń produkcyjnych wykonanych podczas jednej zmiany. W ciągu 11,5 godziny maszyna wyprodukowała 130 zleceń o średnim nakładzie 270 arkuszy. Oznacza...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764