logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Blik, Spark Foundry i AMS testują zakup powierzchni DOOH w modelu programmatic

  PR 13.12.2021, przeczytano 335 razy
ilustracja

6 grudnia br. wystartowała kampania systemu płatności mobilnych BLIK zakupiona w modelu programmatic na powierzchniach Digital Cityscreen firmy AMS. Za planowanie i realizację kampanii odpowiada agencja mediowa Spark Foundry, za kreację do kampanii Change Serviceplan.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/blik%2C-spark-foundry-i-ams-testuja-zakup-powierzchni-dooh-w-modelu-programmatic,394122,artykul.html

Ta pierwsza programatyczna kampania digital OOH została zrealizowana w modelu „automated guaranteed” przy użyciu autorskiego narzędzia stworzonego przez AMS. Łączy ono w sobie cechy adserwera oraz platformy do zakupu powierzchni reklamowej, czyli DSP. Cały proces jest zautomatyzowany. Klient wraz z agencją sami definiują parametry kampanii, wybierają nośniki i wgrywają kreację, która jest jedynie weryfikowana przez zespół AMS. W narzędziu oprócz możliwości zakupu powierzchni dostępne są również bieżące statystyki kampanii, dzięki czemu można on-line śledzić postęp jej realizacji. BLIK i Spark Foundry, we współpracy z departamentem Publicis Groupe APEX, zajmującym się testowaniem, tworzeniem i wdrażaniem nowych produktów mediowych w grupie Publicis, są pierwszymi firmami na rynku, które wykorzystują nowe narzędzie.

Innowacyjność przyjętego modelu zakupu wyraża się tym, że klient kupuje określoną liczbę wyświetleń, a nie sztywno zdefiniowaną obecność w pętli reklamowej, co jest odwzorowaniem rozliczeń, jakie znamy z kampanii online.

— Programmatic stał się dominującym modelem zakupu kampanii typu display w reklamie online. Swoją popularność zawdzięcza takim cechom jak elastyczność, wygoda i szybkość działania. Dokładnie w ten sam sposób można scharakteryzować nośniki Digital Out-of-Home, które dają ogromne możliwości reklamodawcom. Połączenie rozwiązań znanych z reklamy online z jakościowymi ekranami, znajdującymi się w kluczowych punktach poszczególnych miast to główne założenie realizowanej obecnie kampanii BLIKA — mówi Małgorzata Kuczyńska ze Spark Foundry.

— Cieszymy się, że możemy wyznaczać ścieżki rozwoju na rynku Digital Out-of-Home w Polsce. Obserwujemy, co dzieje się na bardziej zaawansowanych rynkach i sprawdzone tam rozwiązania chcemy wprowadzać także u nas. Inspirujemy się światem cyfrowym i adaptujemy również modele z rynku internetowego, do którego coraz bardziej można zaliczać nasze nośniki digitalowe — komentuje Radosław Gołąb, Dyrektor ds. rozwoju oferty digital w AMS. — Przygotowując się do zmiany modelu sprzedaży naszej oferty Digital OOH, stworzyliśmy narzędzie, którego produkcyjnie używamy już od dłuższego czasu. Stabilność rozwiązania i jego zadowalające wyniki sprawiły, że uznaliśmy, iż jesteśmy gotowi na pierwszą kampanię, którą obsłużymy w modelu programatycznym — dodaje.

Kampania realizowana jest od 6 do 23 grudnia na 8 nośnikach Digital Cityscreen w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie.

Źródło: AMS

www.ams.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

AUDIENCE CPC to nowa oferta reklamowa Grupy ZPR Media wykorzystująca potencjał 1st party data, czyli danych własnych wydawcy. Mając świadomość zmian zachodzących w podejściu do prywatności w sieci i ograniczeń możliwości „obserwowania” zachowań Użytkownika w Internecie, proponujemy zakup przestrzeni reklamowej w oparciu o zweryfikowane wskaźniki jakościowe oraz...
Podcasty są medium coraz chętniej wybieranym nie tylko przez polskich słuchaczy, ale też przez reklamodawców. Sprzyja temu wysoki poziom akceptacji treści promocyjnych związanych z seriami podcastowymi, co potwierdzają wyniki trzeciej edycji raportu „Słuchacz podcastów w Polsce”, stworzonego przez zespół Tandem Media z Grupy Radiowej Agory.  
Wyborcza.pl i Storytel łączą siły. Od sierpnia 2022 r. dwie subskrypcje - pakiet Premium Wyborcza.pl i pakiet Unlimited Storytel dostępne będą w atrakcyjnej, konkurencyjnej cenie 55 zł*. W ramach łączonej usługi subskrybenci będą mogli sięgnąć do sprawdzonych informacji, nagradzanych reportaży, wywiadów z nietuzinkowymi gośćmi i wielu innych tekstów w serwisach...
Aleph i Reddit będą wspólnie obsługiwać reklamodawców
Aleph Group, Inc, globalny dostawca reklamy digital w krajach rozwijających się (“emerging countries”), ogłosił właśnie globalne partnerstwo sprzedażowe z platformą Reddit. Celem partnerstwa jest zapewnienie jak najefektywniejszych rozwiązań partnerom reklamowym w Europie i Azji Środkowej, w obliczu szybkiego rozwoju Reddit na całym świecie.
Złoty znak Qualid dla Idemnet
Spółka Time S.A. (Grupa ZPR Media) otrzymała kolorowe znaki QUALID: Brand Safety, Anti-Fraud i Viewability. Oznacza to, że ukończyła procedurę weryfikacji, spełniając warunki w przysługujących jej kategoriach, a pracownicy mający bezpośredni wpływ na jakość reklamy przeszli specjalistyczne szkolenia.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764