logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Blisko 1200 prac i 28 krajów walczy o nagrody w konkursach Golden Drum

   10.10.2018, przeczytano 422 razy
ilustracjastrzałka

Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Kreatywności Golden Drum, który odbędzie się w dniach 17-19 października 2018 roku w Portorož w Słowenii, zgromadził już w konkursowym portfolio prace z 28 krajów. Lista finalistów zostanie ogłoszona 17 października, zaś zwycięzców poznamy w piątek, 19 października, podczas ceremonii wręczenia nagród.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/blisko-1200-prac-i-28-krajow-walczy-o-nagrody-w-konkursach-golden-drum,379692,artykul.html

Spośród 28 krajów konkurujących w tym roku, Rumunia zgłosiła największą liczbę prac - 188 (o 165% więcej niż przed rokiem), wyprzedzając Rosję (149 zgłoszeń). Największy wzrost liczby zgłoszeń odnotowano w przypadku Macedonii (600% w porównaniu z 2017 r.). Po raz pierwszy w historii Golden Drum, na liście państw kwalifikujących się do udziału w festiwalu znalazły się Hiszpania i Portugalia.

25 edycja Golden Drum obfituje w nowości w programie konkursowym. "Tak radykalna zmiana była dla nas wyzwaniem, ale agencje przyjęły je, składając więcej prac niż się spodziewaliśmy" - stwierdził Stojan Pelko, który wraz z komisją konkursową uczestniczył w przygotowaniu nowego regulaminu.

196 agencji zgłosiło się do rywalizacji o nagrodę Golden Rose, a 28 agencji sieciowych powalczy o nagrodę Golden Net Award. 103 niezależne agencje biorą udział w rywalizacji o nagrodę Golden Dragon Award. Dodatkowo zgłoszono 172 plakaty biorące udział w konkursie Young Drummers Competition.

Mojca Briščik, przewodniczący Golden Drum Festival, wyjaśnił: "Jesteśmy wyjątkowo usatysfakcjonowani rezultatem, ponieważ zanotowaliśmy wzrost liczby zgłoszeń w konkursie Young Drummers, a zgłoszenia do głównego konkursu pozostały na ubiegłorocznym poziomie, mimo trudności na rynku tureckim, który był zawsze mocno reprezentowany na festiwalu. Poza tym, w tym roku o prestiżowe nagrody konkuruje kilka kolejnych sieci i krajów. Sądzę, że przed tegorocznym jury stoi niełatwe zadanie".

Zgłoszenia zostaną ocenione przez dwa zespoły jury składające się z 22 uznanych na arenie międzynarodowej ekspertów z branży kreatywnej. Duszan Drakalski, dyrektor kreatywny z Ray Productions, jest przewodniczącym jury w sekcji WHAT, zaś Adrian Botan, dyrektor kreatywny z McCann Worldgroup i przewodniczący European Creative Leadership Council - w sekcji WHY. Zgłoszenia w konkursie Young Drummers będą oceniane przez specjalne 5-osobowe jury pod kierownictwem Josefine Richards, dyrektor kreatywnej INGO w Sztokholmie.

Jubileuszowa edycja Golden Drum objęta jest patronatem medialnym Signs.pl.

Źródło: Golden Drum

www.goldendrum.com

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konkurs na pamiątkę regionu Warmii i Mazur 2019
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu na „Pamiątkę regionu Warmii i Mazur”. Celem konkursu jest pozyskanie pamiątki, która kojarzy się z regionem, symbolizuje jej kulturę, tradycje regionalne i zwyczaje. Do wygrania jest 5 tys. zł brutto, prace można przesyłać do końca czerwca.
Grotowski. Elementarz - Konkurs na 4 gadżety
Instytut im. Jerzego Grotowskiego ogłasza konkurs na projekt graficzny kompletu 4 gadżetów: torby, notesu, bidonu oraz ołówka, które stanowić będą spójną całość. Konkurs realizowany jest w 20. rocznicę śmierci Jerzego Grotowskiego i stanowi część projektu „Grotowski. Elementarz”, w ramach którego refleksji poddajemy najważniejsze...
Redakcja magazynu „Kalejdoskop” ogłosiła konkurs na okładkę majowego numeru. Nagrodą jest publikacja pracy oraz honorarium autorskie.
Ambasada RP w Singapurze ogłosiła otwarty konkurs na zaprojektowanie logo "Polsko-singapurskiej przyjaźni" z okazji 50. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Singapuru.
Nabór na 11. edycję Bella Skyway Festival
Już jedenasty raz z rzędu, pod koniec sierpnia, Toruń zmieni się nie do poznania za sprawą świetlnych instalacji i zjawiskowych mappingów 3D. W ramach rozpoczynającego się naboru, artyści mogą zgłaszać swoje pomysły na instalacje, projekcje czy interaktywne świetlne działania. Projekty można przesyłać tylko do 28 lutego 2019 roku. Więcej informacji o tegorocznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764