logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Brand Support dla marki Vetrex

  PR 10.05.2017, przeczytano 875 razy
ilustracjastrzałka

Agencja Brand Support opracowała nową strategię marketingową oraz platformę komunikacyjną dla producenta stolarki okiennej Vetrex. Rusza kampania reklamowa.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/brand-support-dla-marki-vetrex,32394,artykul.html

W maju startuje kampania reklamowa marki Vetrex. Jest ona efektem wygranego przez Brand Support w kwietniu 2016 r. przetargu na obsługę działań marketingowych. Przez pierwszy rok współpracy agencja przeprowadziła liczne badania, stanowiące punkt wyjścia dla strategii marketingowej. W ich wyniku powstała nowa, szeroka platforma komunikacyjna “Dbamy... Tak jak Ty”.

Stworzona przez agencję platforma „Dbamy” opiera się o ideę troszczenia się o klienta, tak jak klient dba o swój dom, o swoją rodzinę.

- Z przeprowadzonych badań jasno wynika, że proces budowy domu, w tym również zakupu okien, jest bardzo frustrujący, głównie z powodu braku fachowej wiedzy wśród klientów, ale też z samej rangi i kosztowności przedsięwzięcia oraz chęci zapewnienia jak największego poczucia bezpieczeństwa rodzinie. Vetrex jest firmą, która ten stres chce zmniejszyć - wyjątkową dbałością o swojego klienta na każdym etapie procesu zakupowego. Przy czym dbałość ta jest wielowymiarowa. To zarówno możliwość zakupu wysokiej klasy produktów (okna Vetrex poddawane są rygorystycznym testom), troskliwa obsługa klienta, fachowe doradztwo, ale też dbałość o bezpieczeństwo rodzin kupujących produkty i akcesoria Vetrex oraz o finanse naszych klientów – mówi Daniel Malinowski, wiceprezes Vetrex. - Dlatego zaproponowana przez Brand Support platforma “Dbamy” celnie trafia w potrzeby i troski grupy docelowej – dodaje.

- Pod względem kreacji szukaliśmy rozwiązania nie tylko oryginalnego, ale również takiego, dzięki któremu zawłaszczymy styl trudny do skopiowania. Dlatego nie chcieliśmy używać zdjęć. Postawiliśmy na wykreowanie czarno-białej ilustracji, wzbogaconej dodatkowo czerwonymi elementami kolorystycznymi, charakterystycznymi dla identyfikacji wizualnej marki Vetrex. W zależności od tematyki będziemy „grać" właśnie tymi czerwonymi elementami, by podkreślić główne motywy kampanii. Jedynym motywem zdjęciowym jest samo okno, które stanowi tło dla historii opowiedzianej ilustracją - mówi Aurelia Szokal-Egierd, dyrektor zarządzająca agencji Brand Support.

Ilustracje stworzone przez agencję na potrzeby platformy komunikacyjnej powstały z połączenia kreski z akwarelową plamą, co pozwala podkreślić unikalną ideę kreatywną. Ten styl graficzny będzie wykorzystywany we wszelkich materiałach kreatywnych tworzonych przez agencję na potrzeby kampanii prasowych, internetowych i outdoorowych.

Pierwsza kampania oparta o nową platformę startuje w maju z okazji 20-lecia istnienia firmy Vetrex i potrwa do końca miesiąca. Prowadzona jest pod hasłem: “Od 20 lat dbamy o Twój dom. Tak jak Ty” i obejmie prasę (Newsweek, Polityka, Olivia, Świat Kobiety, High Living, Świat Rezydencji Wnętrz i Ogrodów), Internet (m.in. Onet i WP) oraz outdoor (82 nośniki 6x3i 12x4). Kampanii towarzyszy akcja promocyjna, dzięki której klienci mogą otrzymać do 20 proc. rabatu na wybrane produkty i akcesoria marki Vetrex.

Grupą docelową działań komunikacyjnych są osoby w wieku 25-45 lat o wykształceniu średnim i wyższym, dokonujące zakupu okien przy budowie domu jednorodzinnego. Celem kampanii jest wzrost świadomości marki Vetrex wśród osób stawiających dom lub planujących takie przedsięwzięcie.

Planowaniem i zakupem mediów na potrzeby działań reklamowych dla marki Vetrex zajmuje się dom mediowy Star Media.

Źródło: Brand Support

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Salonowa jakość w kampanii TRESemmé
Marka TRESemmé wprowadza na rynek nowe produkty i odświeżone wersje swoich profesjonalnych kosmetyków.
Wiosenna kampania Jantar: Taka jak ja! #Regeneracja
Jedyne w swoim rodzaju kosmetyki do włosów marki Jantar, opracowane na bazie cennej esencji bursztynowej, od lat podbijają serca Polek, gromadząc rzesze stałych Klientek. Na przełomie marca i kwietnia wystartowała kampania wizerunkowa pod hasłem „Taka jak ja! #Regeneracja” - promująca kultową, regeneracyjną serię do włosów zniszczonych w nowej odsłonie – szampon do...
Nowe władze Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB
W dniu 19 kwietnia br. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB, które zgromadziło kluczowych przedstawicieli branży marketingu. Podczas tego ważnego wydarzenia ogłoszono skład nowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej, stanowiących fundamenty dalszego rozwoju stowarzyszenia.
Rogalik na drogę w kampanii 7Days
W maju marka 7Days startuje z największą aktywacją w tym roku w ramach kampanii „7Days. Złap na drogę!”, której celem jest promocja produktu – rogalika 7Days. Smaczny, zawsze świeży dzięki szczelnemu opakowaniu, doskonały na każdą okazję. W ramach działań przewidziana została również aktywacja lokalna – w maju na ulicach Lublina pojawi się...
Firma Hochland, która w tym roku świętuje jubileusz 30-lecia na polskim rynku, rozstrzygnęła przetarg na obsługę strategiczno-kreatywną marki Hochland. Marka, która na początku tego roku odświeżyła swoją identyfikację wizualną, do współpracy wybrała agencję reklamową Ogilvy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764