logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Brandbuddies z managementem dla internetowych twórców

  PR 20.06.2022, przeczytano 138 razy
ilustracja

74 proc. Polaków, którzy śledzą przynajmniej jednego influencera, deklaruje podejmowanie za jego namową określonych działań konsumenckich – wynika z raportu agencji badawczej IQS. Dla internetowych twórców współprace z markami to bardzo ważna kwestia, która umożliwia rozwój ich kanałów. W tej aktywności pomaga New Media Management, czyli nowa jednostka dedykowana twórcom internetowym powołana przez BrandBuddies. Koncentruje się ona na pozyskiwaniu dla nich współprac komercyjnych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/brandbuddies-z-managementem-dla-internetowych-tworcow,396305,artykul.html

Influencer marketing z roku na rok rośnie, co potwierdzają liczby. W 2022 r. ta branża ma powiększyć się o 19% i jej wartość osiągnie 16,4 miliarda dolarów – wynika z badania Influencer Marketing Benchmark. Taki trend można zaobserwować także na rynku polskim i nic nie wskazuje na to, aby miał się on w najbliższych latach odwracać. Znacząca część wydatków przypada na współprace reklamowe na linii marki – influencerzy.

- Proces pozyskania współprac oraz ich realizacja wymaga coraz większych kompetencji nie tylko ze strony marketerów, ale i samych twórców internetowych. Na obie strony czeka wiele pułapek. Przez pięć lat zrealizowaliśmy ponad 1000 kampanii reklamowych, doradzając markom jak pozyskiwać najlepiej dobranych dla nich twórców – prowadziliśmy także w ich imieniu rekrutacje. W ramach jednostki New Media Management chcemy pomóc także internetowym idolom, dzieląc się z nimi wiedzą z tych procesów i w konsekwencji wesprzeć ich w zdobywaniu bardziej jakościowych i dopasowanych do nich kampanii – mówi Kamil Sokołowski, Brand Director BrandBuddies.

New Media Management reprezentuje już pierwszych twórców, m.in. SALE_PL (czołowy polski kanał zakupowy), Martirenti (wiodąca twórczyni lifestylowa), Elizę Trybałę i Mindofbrunette (Influencerki lifestylowo – parentingowe) oraz TikTokerów:_maciooch, skrudliq_, karoletkaa czy nicole.wec. Influencerzy zrzeszeni w ramach New Media Management są dostępni w ramach struktury na wyłączność. Niedługo do portfolio dołączą kolejni – rekrutacja dla nowych twórców jest jeszcze otwarta.

Poza sprzedażą reklam na ich kanałach, BrandBuddies zajmie się tworzeniem nowych, komercyjnych formatów w ich social mediach. Pierwszym z nich jest LIVE STREAM SHOPPING realizowany z SALE_PL. Cykl zakupowy na żywo zadebiutuje już 30 czerwca.

Zespół, który odpowiada za działania New Media Management po stronie BrandBuddies nadzorują Natalia Fijałkowska oraz Jan Boniecki.

Źródło: BrandBuddies

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Najważniejsze zmiany w centrum Warszawy, miejskie i prywatne inwestycje w tym rejonie oraz problemy mieszkańców tej części miasta – to niektóre z tematów, które będą ukazywały się przez cały lipiec na łamach „Gazety Stołecznej” oraz w serwisie Warszawa.wyborcza.pl. Materiały z nowego cyklu redakcyjnego pt. „Centrum Warszawy....
Rafał Madajczak redaktorem naczelnym Gazeta.pl
Od 1 lipca br. Rafał Madajczak będzie redaktorem naczelnym Gazeta.pl. To całkowicie nowe stanowisko w strukturach portalu, który ma ambicję wyróżniać się w internecie oraz tworzyć innowacyjne i społecznie zaangażowane medium na nowe czasy. Rafał Madajczak jako dyrektor kreatywny Gazeta.pl był współtwórcą m.in. „Alarmu dla klimatu” –...
Dla TikToka nadrzędnym celem jest dbanie o bezpieczeństwo swojej ponad miliardowej społeczności. By tworzyć przyjazną i otwartą dla każdego cyfrową przestrzeń, platforma na bieżąco reaguje na treści, które naruszają jej Zasady Społeczności oraz Warunki Świadczenia Usług. Najnowszy Raport Egzekwowania Zasad Społeczności przedstawia działania podjęte w pierwszym...
Wieloletnia współpraca obu firm poszerzyła się dzięki wykorzystaniu voicebotów w badaniach opinii i satysfakcji Klientów PZU. Należąca do Grupy OEX spółka Voice Contact Center stworzyła dla PZU dedykowane rozwiązanie w swojej autorskiej technologii. Klienci po kontakcie z infolinią firmy ubezpieczeniowej mogą spodziewać się telefonu od Primebota –...
Piotr Karczmarczyk w zespole Moto.pl
Moto.pl, jeden z najpopularniejszych polskich serwisów motoryzacyjnych wzmacnia swój zespół redakcyjny. W czerwcu br. do grona jego dziennikarzy dołączył Piotr Karczmarczyk, związany wcześniej z serwisem Auto-swiat.pl.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764