logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Budowanie marki – od produktu do opakowania

  PR 02.07.2021, przeczytano 697 razy

Istnieje wiele korzyści płynących z zastania producentem oraz sprzedawcą detalicznym jednocześnie. Sprzedawcy detaliczni tworzący własne produkty mogą przejąć kontrolę nad całym procesem produkcji i dostaw, skracając czas realizacji zamówień oraz optymalizując koszty produkcji i wysyłki, których wysokość regulują producenci oraz dostawcy. Podobnie mniejsi producenci, którzy wcześniej dostarczali produkty sprzedawcom detalicznym, mogą czerpać zyski z bezpośredniego dostępu do klientów poprzez otwarcie własnych, samodzielnie zarządzanych kanałów detalicznych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/budowanie-marki-%E2%80%93-od-produktu-do-opakowania,392123,artykul.html

Od browarów rzemieślniczych, palarni kawy i producentów win po mniejszych sprzedawców detalicznych produkujących i sprzedających pyszne dżemy, sery oraz wypieki – istnieje wiele nowych możliwości dla producentów, aby zareklamować się i zwiększyć sprzedaż. Media społecznościowe oraz handel elektroniczny ułatwiły producentom sprzedającym własne produkty nawiązywanie kontaktu z klientami, którzy poszukują wyjątkowych, małoseryjnych produktów. Jednakże w przypadku pozostałych obszarów działalności, takich jak tworzenie małych ilości opakowań oraz etykiet dla produktów w profesjonalny i przystępny cenowo sposób, mogą wystąpić trudności, zwłaszcza w obliczu rosnącego trendu w zakresie personalizacji i dostosowywania do indywidualnych potrzeb.

Akceptowanie oczekiwanych oraz niespodziewanych zmian

Wyzwanie dla producentów sprzedających własne produkty może stanowić również szybkie i elastyczne reagowanie na nagłe zmiany, jak pojawienie się nowego, dochodowego produktu lub trendu, a także niespodziewane wyzwania, takie jak te w sektorze detalicznym wywołane pandemią.

Według firmy McKinsey dwie trzecie firm twierdzi, że ich sektory charakteryzują się szybkimi zmianami1. Coraz bardziej skomplikowane i niepewne czasy, w których obecnie żyjemy, wyraźnie przypominają o tym, jak szybko mogą i będą następować zmiany oraz jak ważna jest elastyczność przedsiębiorstw niezależnie od ich rozmiaru.

Niezależnym przedsiębiorstwom, takim jak producenci sprzedający własne produkty, będzie zdecydowanie trudniej reagować na zmiany zagrażające firmie w porównaniu z większymi, bardziej ugruntowanymi sprzedawcami, posiadającymi zwykle więcej rezerw gotówkowych oraz zasobów, na których mogą się oprzeć.

Budowanie marki – od produktu do opakowania

Rozwiązania w zakresie druku na żądanie pozwolą producentom sprzedającym własne produkty na elastyczność umożliwiającą tworzenie, dostosowywanie oraz drukowanie etykiet, opakowań, materiałów marketingowych i innych na żądanie w szybki, łatwy i przystępny cenowo sposób, co pozwoli wesprzeć promowanie ich produktów.

Drukowanie we własnym zakresie może pomóc producentom sprzedającym własne produkty w dostosowaniu się i zwiększeniu różnorodności oferty w obliczu nieoczekiwanych zmian oraz przeciwności. Inwestując w wielonośnikową cyfrową drukarkę produkcyjną, producenci sprzedający własne produkty zyskują możliwość tworzenia wszystkiego, co potrzebne do ich promowania wśród nowych i dotychczasowych klientów. Ponadto, ponieważ cena spersonalizowanych produktów może być wyższa o 20%2, producenci sprzedający własne produkty mogą czerpać zyski z rosnących oczekiwań klientów bez minimalnej granicy nakładów ani długiego czasu realizacji narzucanego przez zewnętrznych dostawców druku, co pozwala im działać w bardziej zrównoważony sposób i z wyprzedzeniem dostosowywać się do zmieniających się wymagań rynkowych i konsumenckich.

Pomoc dla producentów sprzedających własne produkty w nadawaniu osobistego akcentu

Firma OKI pomaga europejskim sprzedawcom detalicznym oraz producentom sprzedającym własne produkty w skutecznym podążaniu za zmianami oraz wykorzystywaniu druku do zwiększania zysków swoich firm.

OKI i Tea Club tworzą idealną kompozycję

Tea Club, klient firmy OKI, prowadzi dobrze prosperującą sieć sklepów z herbatą i kawą, a jednocześnie produkuje własne, spersonalizowane mieszanki herbat oraz kaw i sprzedaje je bezpośrednio. Ta rodzinna firma tworzy i drukuje wszystkie swoje projekty etykiet we własnym zakresie przy użyciu drukarki etykiet firmy OKI, co pozwala na całkowitą elastyczność, zarówno w przypadku drukowania spersonalizowanego zamówienia w ostatniej chwili, jak i szybkiego wprowadzania na rynek nowej mieszanki.

Browar rzemieślniczy Zion wznosi toast za OKI

Browar Zion nie tylko produkuje własne piwa rzemieślnicze, lecz także sprzedaje je bezpośrednio i organizuje firmowe degustacje piwa. Konkurując z uznanymi i lubianymi markami piwa, firma Zion dostrzega znaczenie materiałów promocyjnych drukowanych w wysokiej jakości w zakresie pozyskiwania klientów i zwiększania sprzedaży. Jednakże możliwość szybkiej personalizacji produktów oraz wspierania wydarzeń za pomocą spersonalizowanych materiałów marketingowych odgrywa istotną rolę w przyciąganiu potencjalnych klientów oraz pozyskiwaniu ich na stałe.

Korzystając z pojedynczej kompaktowej drukarki OKI o niezrównanej elastyczności obsługiwanych nośników, firma Zion produkuje spersonalizowane, atrakcyjne wizualnie materiały marketingowe we własnym zakresie. Dzięki temu marka może szybko reagować na zmieniające się rynki sprzedaży oraz inne wyzwania, takie jak pojawiające się trendy społeczne. W obliczu nieoczekiwanych przeszkód druk stanowi rozwiązanie, dzięki któremu producenci sprzedający własne produkty mogą szybciej i skuteczniej reagować, dostosowywać się, a nawet przestawiać na nowe modele operacyjne.   

Aby pomóc producentom sprzedającym własne produkty, w ramach kampanii Adapt Today firma OKI Europe oferuje bezpłatny* pakiet Business Agility Pack o wartości około 2200 PLN* przy zakupie spełniającej warunki drukarki kolorowej OKI i zestawu oryginalnych tonerów CMYK firmy OKI*. Klienci posiadający już kolorową drukarkę OKI mogą skorzystać z pakietu „Adapt Today” przy zakupie zestawu oryginalnych tonerów CMYK firmy OKI*.

Pakiet obejmuje bezpłatną** sześciomiesięczną subskrypcję usługi The Design Hub i ABBYY FineScanner Premium, nośniki do zastosowań dla poszczególnych sektorów oraz dostęp do szablonów i grafik. Te narzędzia i zasoby zostały zaprojektowane, aby pomóc firmom szybko dostosować komunikaty i oznakowania klienta do zmieniających się warunków, takich jak przestrzeganie wytycznych rządowych lub reagowanie na zmieniające się trendy rynkowe i społeczne, bez konieczności polegania na dostawcach zewnętrznych.

Źródło: Oki Systems Polska

Dodatkowe informacje:

* Obowiązuje regulamin. Podane wartości są przybliżone.

Bibliografia
Mckinsey - how-to-create-an-agile-organization
The Deloitte Consumer review

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Lechar z nową strategią komunikacji i tożsamością wizualną
Agencja kreatywna i brandingowa Lotna stworzyła nowy, kompleksowy system tożsamości wizualnej oraz strategię komunikacji dla firmy Lechar.
X DOZ Forum - jak powstawało, jakie były wyzwania i atrakcje dla uczestników?
Jak realizować event, który każdego roku zrzesza partnerów biznesowych, farmaceutów oraz producentów w jednym miejscu? I jak sprawić, by ewaluował wyłącznie z wydarzenia branżowego również w forum towarzyskie? Poznaj case study X DOZ Forum.
Reklamy a postanowienia Polaków wg Google
Właśnie porzuciłeś postanowienia noworoczne, ale wciąż widzisz reklamy siłowni, suplementów diety i fit cateringów? Narzędzie Google pozwala je ograniczyć. 49% Polek i Polaków porzuca postanowienia noworoczne w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku. Mimo to aż 79% z nich nadal zauważa reklamy związane z tymi postanowieniami nawet po ich porzuceniu,...
In-house printing: Canon robi przegląd zalet
W dzisiejszym zdigitalizowanym świecie angażowanie klienta okazuje się coraz trudniejsze. Dlatego, szukając sposobów na przyciągnięcie jego uwagi warto przyjrzeć się zaletom spersonalizowanych materiałów drukowanych. Można je dzisiaj tworzyć samodzielnie wewnątrz organizacji, a ułatwiają to rozwiązania przeznaczone dla druku na potrzeby własne (in-house). Inwestycja we...
Do 2026 r. wyszukiwarkom ma ubyć 1/4 użytkowników
Do 2026 roku wyszukiwarkom internetowym ma ubyć aż 25 proc. użytkowników – wynika z najnowszego raportu analityków Gartnera. Przestaniemy wyszukiwać w tradycyjny sposób? Nie, ale na pewno to AI i nasze z nią rozmowy będą czymś na porządku dziennym. Co to oznacza dla właścicieli sklepów internetowych, którzy w swoich działaniach wykorzystują...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764