logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Business Insider z nową sekcją tematyczną „Prawo”

  PR 06.10.2022, przeczytano 109 razy

Serwis Business Insider Polska uruchomił nową kategorię o tematyce prawnej. Do redakcji Business Insider Polska dołączyli także kolejni dziennikarze, eksperci z dziedziny prawa: Jolanta Ojczyk i Łukasz Guza oraz – od listopada – Łukasz Zalewski, specjalizujący się w tematyce podatkowej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/business-insider-z-nowa-sekcja-tematyczna-_prawo_,397491,artykul.html

W nowej sekcji Business Insider Polska o tematyce prawnej znajdują się zagadnienia z zakresu prawa gospodarczego, regulacji dotyczących rynku pracy i zabezpieczenia emerytalno-rentowego oraz podatków. Szefową działu „Prawo” została Jolanta Ojczyk.

– Bardzo się cieszę, że dołączyłam do redakcji Business Insider Polska. To była trudna decyzja. Miałam bardzo dobrą, dającą dużo satysfakcji pracę, ale Mikołaj Kunica przekonał mnie do podjęcia nowego wyzwania, do stworzenia sekcji „Prawo” w Business Insider Polska. Wkrótce nasz zespół powiększy się o kolejnych dziennikarzy. Wierzę, że razem stworzymy sekcję z aktualnymi artykułami dotyczącymi prawa pracy, podatków i szeroko rozumianego prawa gospodarczego – mówi Jolanta Ojczyk, szefowa nowej sekcji tematycznej „Prawo” w serwisie Business Insider Polska. – Dziś rzadko, kto zagląda na papierowe „żółte” strony. Większość z nas każdy dzień zaczyna od przejrzenia portali internetowych, a teraz w największym serwisie biznesowym znajdzie niezbędne i pogłębione informacje prawne. Można śmiało powiedzieć, że Polska jest liderem w produkcji ustaw i rozporządzeń. Problem ze śledzeniem zmian mają nawet eksperci, ale my będziemy trzymać rękę na pulsie. Zapraszam do #PrawoBusinessInsider – dodaje.

Jolanta Ojczyk od ponad 20 lat zajmuje się dziennikarstwem prawnym jako dziennikarka i redaktorka.  Pracowała najpierw w „Gazecie Prawnej” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”, a następnie w „Rzeczpospolitej”, gdzie była zastępcą kierownika Działu Prawa. Uczestniczyła w tworzeniu serwisu Prawo.pl z informacjami dla prawników, przedsiębiorców, doradców podatkowych, księgowych i urzędników.  Prowadziła sekcję Prawo w Biznesie, w której pisała o zmianach ważnych dla firm z różnych branż i problemach ze stosowaniem prawa.

– Od wielu lat obserwujemy z niepokojem jak rozrasta się w Polsce inflacja prawa. Tylko w pierwszej połowie 2022 r. powstało 955 nowych aktów prawnych, liczących aż 14,5 tys. stron A4. Zadaniem opiniotwórczego serwisu ekonomiczno-biznesowego jest możliwie wszechstronna i profesjonalna pomoc czytelnikom w zrozumieniu zazwyczaj złożonych i zawiłych przepisów, które mogą istotnie wpływać na kondycję prowadzonych przez nich firm, czy stabilność finansów osobistych. Cieszę się, że udało nam się zaprosić na pokład Business Insider Polska tak doświadczonych ekspertów, którzy pod wodzą Jolanty rozwijać będą nową sekcję w naszym serwisie – mówi Mikołaj Kunica, redaktor naczelny serwisu Business Insider Polska.

W październiku do redakcji Business Insider Polska dołączy Łukasz Guza, specjalizujący się w tematyce prawa pracy i rynku zatrudnienia (w latach 2005-2022 w Dzienniku Gazecie Prawnej). Z wykształcenia prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat stypendium Prezesa Rady Ministrów Jerzego Buzka oraz nagród m.in. Pracodawców RP, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Wielokrotny laureat nagrody dziennikarskiej Głównego Inspektora Pracy. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS, współautor publikacji książkowych z zakresu prawa pracy

Łukasz Zalewski, dziennikarz podatkowy dołączy do redakcji BI w listopadzie. O podatkach dla biznesu pisze od 17 lat, wcześniej – od 2005 do 2022 r. – pracował w Dzienniku Gazecie Prawnej. Specjalizuje się m.in. w PIT, CIT, w tym rozliczeniach zysków kapitałowych, VAT i podatku od nieruchomości. Ukończył podyplomowe studia prawa podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim.

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

www.ringieraxelspringer.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Jaki materiał fotograficzny uzyska tytuł najlepszego w minionym roku w finale konkursu za „Odwagę patrzenia"? Tego dowiemy się już w czwartek, 8 grudnia 2022 r. po godz. 20:00. Serwis Wyborcza.pl przedstawi finalistów i laureata lub laureatkę Nagrody im. Krzysztofa Millera oraz zwycięzcę lub zwyciężczynię w kategorii „Wolność, solidarność,...
„Polish Gamers Kids”
PURR Media oraz inicjatywa Polish Gamers Observatory prezentują pierwsze w Polsce badanie na temat konsumpcji gier wideo przez dzieci w wieku 9-15 lat – „Polish Gamers KIDS”. Jak pokazują wyniki – dla 88% dzieci z pokoleń Z i Alfa, gry są częścią ich codziennej rutyny, a granie stanowi czynność pierwszego wyboru w wolnym czasie. Badanie „Polish Gamers...
W raporcie „Biura Reklamy 2022” przygotowanym przez magazyn „Media&Marketing Polska” po raz kolejny liderem rankingu w swojej kategorii został AMS. Najwyższe oceny zebrały także zespoły Tandem Media – zarówno ten zajmujący się reklamą radiową (wkrótce jako Tandem Audio Broker), jak i kinową (niebawem pod szyldem Helios Media). Nagrodę...
Rossmann po raz kolejny zajął pierwsze miejsce w rankingu najbardziej zauważalnych w prasie, serwisach internetowych i mediach społecznościowych firm w branży aptek i drogerii. Organizatorem rankingu Top marka jest wydawnictwo Press.
Bankier.pl ponownie wybrany głównym źródłem informacji dla inwestorów giełdowych
Bankier.pl został ponownie uznany za najpopularniejszy i najbardziej wartościowy serwis internetowy dla polskich inwestorów w corocznym badaniu przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764