logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Całodobowy dyżur wyborczy w serwie Wyborcza.pl

  PR 10.07.2020, przeczytano 163 razy

12 lipca od godz. 7:00 w serwie Wyborcza.pl rozpocznie się całodobowy dyżur wyborczy, gdzie godzina po godzinie zespół „Gazety Wyborczej” będzie zdawać relację z najważniejszych wydarzeń drugiej tury wyborów prezydenckich. Redakcja przez cały dzień będzie przekazywać informacje o sondażowych, cząstkowych i ostatecznych wynikach wyborów, transmitować przemówienia Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego, rozmawiać z politykami oraz ekspertami na temat przebiegu i rezultatu głosowania czy odpowiadać na listy od czytelników.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/calodobowy-dyzur-wyborczy-w-serwie-wyborcza.pl,387752,artykul.html

Od godz. 7:00 w serwisie Wyborcza.pl będą pojawiać się teksty i materiały wideo relacjonujące najważniejsze wydarzenia drugiej tury wyborów prezydenckich. Zespół Wyborcza.pl będzie m.in. transmitować przemówienia Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego oraz relacje ze sztabów obu kandydatów na prezydenta.  Tego dnia reporterzy będą towarzyszyć również m.in. Jarosławowi Kaczyńskiemu, Szymonowi Hołowni, Borysowi Budce, Tomaszowi Grodzkiemu, Donaldowi Tusk, Lechowi Wałęsie oraz obywatelom w całej Polsce.

O godz. 21.00 Agnieszka Kublik i Paweł Wroński będą analizować wyniki sondaży exit-poll, które następnie skomentuje Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”. Następnie dziennikarze warszawskiego jak i lokalnych wydań dziennika będą rozmawiać, o wynikach i ich konsekwencjach dla przyszłości kraju, z politykami i ekspertami m.in. prof. Ewą Marciniak, prof. Radosławem Markowskim, prof. Małgorzatą Myśliwiec, Władysławem Frasyniukiem, Włodzimierzem Cimoszewiczem, Barbarą Labudą, Borysem Budką oraz Joanną Muchą. Natomiast zespół Biqdata.wyborcza.pl przygotuje jasne i przejrzyste wykresy analizujące frekwencję oraz pokazujące sposób głosowania różnych grup demograficznych oraz przepływ elektoratu.

Ostatecznie o godz. 22.00 Mikołaj Chrzan (zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”), połączy się z polskimi samorządowcami, by skomentowali sondażowe wyniki. W rozmowie wezmą udział: Aleksandra Dulkiewicz- prezydent Gdańska, Jacek Jaśkowiak- prezydent Poznania, Jacek Karnowski- prezydent Sopotu, Dorota Zmarzlak-wójt gminy Izabelin.

Natomiast, w poniedziałek 13 lipca „Gazeta Wyborcza” wraz z Radiem TOK.FM i portalem Gazeta.pl połączą siły w  powyborczy poranek, żeby zaprezentować słuchaczom i czytelnikom najciekawsze polityczne dyskusje oraz analizy i komentarze do wyników głosowania. Program, który będzie można oglądać w wersji wideo już od godz. 7:00, na głównej stronie portalu Tokfm.pl i Gazeta.pl oraz w serwisie Wyborcza.pl poprowadzą Karolina Lewicka, Dominika Wielowieyska, Łukasz Kijek i Maciej Głogowski oraz Roman Imielski, Dorota Roman i Mikołaj Chrzan. Wśród ich gości znajdą się znani politycy, eksperci i publicyści, a rozmowy będą uzupełniać m.in. najświeższe dane dotyczące wyborów, materiały filmowe ze sztabów wyborczych i przemówienia partyjnych liderów, czy analizy wyników czy komentarze rezultatów głosowania z perspektywy miast i regionów, od wschodu do zachodu Polski. Szczegółowe informacje: link.

Zespół „Gazety Wyborczej” zachęca wszystkich do wysyłania informacji o potencjalnych  zaobserwowanych nieprawidłowościach podczas głosowania i wysyłania ich na listy@wyborcza.pl – w tej sprawie będą interweniować dyżurni reporterzy w 20 polskich miastach.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pandemiczne trendy w konsumpcji podcastów
Podcasty to biznes niezwykle obiecujący, ale i bardzo jeszcze młody, a więc również dynamicznie się zmieniający. Tym bardziej więc należy docenić insighty „zza Wielkiej Wody”. Podcasty bowiem rosną w siłę, a co więcej, ich konsumpcja zyskuje na jakości. Zamiast medium tła podczas dojazdów do pracy to coraz częściej sposób na spędzanie czasu z...
Robert Burneika w Fantasyexpo
Do portfolio gwiazd stale współpracujących z Fantasyexpo dołącza Robert Burneika, znany także jako Hardkorowy Koksu. Burneika to były kulturysta, zawodnik MMA a przede wszystkim osobowość medialna. Od 10 lat regularnie tworzy materiały na swój kanał YouTube a w TVN Turbo prowadził swój autorski program - Nie ma lipy. Fantasyexpo będzie odpowiedzialne za...
Empik Premium o 50% taniej na rok i miesięczny dostęp do HBO GO

Wraz z początkiem pandemii Empik udostępnił wszystkim dostęp do swojej flagowej usługi całkowicie za darmo. To wsparcie stanowiło zachętę do pozostania w domach,  korzystania z darmowej dostawy zamówień i jakościowego spędzania czasu wolnego. Widząc, że Polacy chętnie korzystają z tego rozwiązania, akcję dwukrotnie przedłużano, a teraz Empik Premium wraz z...
Streetcom kupuje Hash.fm
Agencja Streetcom odkupiła od Konrada Traczyka i koncernu Agora 100% udziałów w spółce Hash.fm.
WP Pilot z aplikacją na Samsung Smart TV
WP Pilot udostępnił właśnie nową aplikację dla użytkowników Samsung Smart TV. Pozwala na oglądanie prawie 100 kanałów telewizyjnych na żywo. Wystarczy do tego połączenie z internetem i pakiet telewizyjny WP Pilot.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764