logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canal+ usunął z sieci prawie 2700 pirackich źródeł z odcinkami „Żmijowiska”

  PR 29.11.2019, przeczytano 496 razy
ilustracjastrzałka

Sekcja do walki z piractwem telewizyjnym CANAL+ wykryła 2720 pirackich źródeł, w których nielegalnie udostępniano do obejrzenia lub pobrania cztery pierwsze odcinki serialu „Żmijowisko” i w ramach podjętych działań operacyjnych skutecznie usunęła z sieci 99 proc. z nich.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canal%2B-usunal-z-sieci-prawie-2700-pirackich-zrodel-z-odcinkami-_zmijowiska_,384917,artykul.html

W ramach prowadzonych działań monitoringu sekcja dw. z piractwem telewizyjnym CANAL+ trafiła na 62 serwisy internetowe, w których piraci zamieścili w sumie 2720 plików, linków oraz odnośników do nielegalnego pobrania lub obejrzenia czterech odcinków serialu „Żmijowisko”. Zdecydowaną większość serwisów w których doszło do wykrycia naruszeń stanowiły serwisy pirackie, serwisy hostingowe i sieci torrent, jednak piraci zamieszczali odcinki serialu również w serwisie Chomikuj.pl. Z całkowitej liczby 2 720 wykrytych naruszeń, CANAL+ doprowadził do skutecznego usunięcia z sieci 2 685 z nich.

- Wysoka skuteczność cieszy, jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że to niekończąca się walka, a miejsce usuniętych źródeł po chwili zastąpią nowe. Jeśli jednak trafimy już na takie źródła, to oprócz działań zmierzających do usunięcia gromadzimy przy okazji dodatkowe materiały, które w przyszłości mogą posłużyć jako dowody w sprawach sądowych przeciwko właścicielom serwisów pirackich. Organy ścigania podchodzą do spraw o naruszenie prawa autorskiego coraz poważniej, wydając wyroki skazujące. - powiedział jeden z członków sekcji dw. z piractwem telewizyjnym CANAL+

Sekcji dw. z piractwem telewizyjnym CANAL+ powstała kilka lat temu w odpowiedzi na rosnący problem kradzieży własności intelektualnej. Do głównych zadań sekcji należy ochrona praw autorów treści emitowanych na antenach CANAL+, wyszukiwanie i likwidowanie pirackich serwisów i źródeł udostępniających nielegalnie sygnał telewizyjny oraz walka z procederem tzw. „card sharingu”. Członkowie sekcji aktywnie wspierają również organy ścigania oraz organy administracji państwowej w realizacji działań skierowanych przeciwko osobom naruszającym prawo autorskie.

Źródło: CANAL+

www.canalplus.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zmiany w zarządzie Fundacji TVN
W związku z zakończeniem kadencji dotychczasowego zarządu Fundacji TVN, przypadającym na 14 kwietnia br., Rada Fundacji TVN podjęła decyzję o mianowaniu nowych członków zarządu. Katarzyna Kolenda-Zaleska, dotychczasowa prezes Fundacji TVN, zakończyła swoją 8-letnią kadencję. Z początkiem maja nowe stanowisko łączące funkcje prezesa i dyrektora zarządzającego Fundacji...
Tenesys transformuje koncern mediowy Bonnier
Stworzona w Polsce firma Tenesys przeprowadziła migrację i modernizację infrastruktury Grupy Bonnier. Usunęła przestarzałe systemy, poprawiając wydajność, stabilność i skalowalność. Dzięki partnerstwu z OVHcloud, Tenesys zwiększyła elastyczność i efektywność zarządzania zmianą technologiczną w dużych korporacjach.
Nowe cenniki Grupy Eurozet
Z dniem 29 kwietnia br. Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.  
Bilguun Ariunbaatar w Radiu ZET
W czwartek 11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączy Bilguun Ariunbaatar  
Udział Radia ZET najwyższy od 2014 roku
W fali I-III 2024 badania Radio Track udział w czasie słuchania Radia ZET wzrósł do 14,6 proc. To najlepszy wynik stacji od 10 lat. Ostatnia fala okazała się również rekordowa dla całej Grupy Eurozet.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764