logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canal+ z prawami do transmisji meczów UEFA

  PR 26.03.2024, przeczytano 182 razy

CANAL+ pozyskał wyłączne prawa do transmisji wszystkich meczów Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Młodzieżowej UEFA i Superpucharu UEFA w sezonach 2024/25, 2025/26 i 2026/27 na terenie Polski.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canal%2B-z-prawami-do-transmisji-meczow-uefa,403607,artykul.html

Lewandowski, MBappé, Salah, Haaland, Vinicius Junior, De Bruyne, Bukayo Saka, Odegaard… Najwięksi piłkarze świata, najlepsze europejskie kluby i najbardziej prestiżowe rozgrywki piłkarskie UEFA wracają na anteny CANAL+. Pierwszym wydarzeniem transmitowanym przez CANAL+ w Polsce będzie Superpuchar UEFA rozgrywany w sierpniu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zaraz po nim rozpocznie się rywalizacja w pierwszej fazie Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Młodzieżowej UEFA, którą będzie można śledzić w CANAL+ i w serwisie streamingowym CANAL+ online.

Dzięki nowemu modelowi rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA widzowie CANAL+ będą mogli doświadczyć jeszcze większej dawki piłkarskich emocji. Liczba rywalizujących drużyn zwiększy się z 32 do 36. Nowy format rozgrywek i większa liczba drużyn oznacza również mniej przerw w grze - mecze będą rozgrywane w każdym miesiącu od sierpnia do maja.

Począwszy od sezonu 2024/25 rywalizacja grupowa zostanie zastąpiona fazą ligową, a każda z drużyn rozegra w niej po osiem meczów – cztery u siebie i cztery na wyjeździe, wobec dotychczasowych sześciu. Każdego dnia meczowego będzie rozgrywanych dziewięć meczów, czyli o jeden więcej niż do tej pory. Począwszy od 1/8 finału rozgrywki będą kontynuowane w dotychczasowym formacie play-off.

Równolegle do Ligi Mistrzów UEFA widzowie CANAL+ i serwisu CANAL+ online zobaczą najlepsze mecze drużyn rywalizujących w Lidze Młodzieżowej UEFA.

Sport jest zapisany w naszym DNA i od niemal 30 lat zapewniamy naszym widzom w Polsce dostęp do najlepszych sportowych wydarzeń i niezapomnianych emocji. Liga Mistrzów UEFA jest tego najlepszym potwierdzeniem, dlatego jesteśmy zaszczyceni mogąc ogłosić tę informację dla wszystkich kibiców, którzy oczekiwali powrotu największej europejskiej piłki do CANAL+ 

Edyta Sadowska, prezes i dyrektor generalna CANAL+ Polska

Liga Mistrzów UEFA, Liga Młodzieżowa UEFA oraz Superpuchar UEFA to kolejne prawa sportowe poszerzające bogate portfolio CANAL+ na polskim rynku. CANAL+ Polska transmituje na swoich antenach rozgrywki wszystkie mecze PKO BP Ekstraklasy, wybrane mecze Premier League, LaLiga EA Sports, najlepszej żużlowej ligi świata PGE Ekstraligi oraz mecze najlepszej koszykarskiej ligi świata NBA oraz tenisowe turnieje z cyklu WTA Tour.

Grupa CANAL+, obecna w Polsce z 3 milionami abonentów, jest zachwycona możliwością kontynuacji długoterminowej współpracy z UEFA na tym rynku. Grupa CANAL+ posiada obecnie prawa do rozgrywek klubowych UEFA w ponad 50 krajach, m.in. we Francji, Szwajcarii, Afryce Subsaharyjskiej, Birmie czy na Haiti, a od przyszłego sezonu w Austrii.

Źródło: CANAL+

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Wystartowała kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest też konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
Zmiany w dziale sprzedaży „Wyborczej”
W kwietniu br. nastąpiły zmiany w zespole zajmującym się sprzedażą reklam w mediach marki „Wyborcza”. Mateusz Gros objął stanowisko kierownika ds. sprzedaży agencyjnej w „Wyborczej” i Wyborcza.pl, a Wioletta Napurka – dyrektorki sprzedaży w regionie Warszawa.  
Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat
16 kwietnia, w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez Patronów audycje. A wieczorem o godzinie 19.00 creme de la creme, czyli koncert WAGLEWSKI FISZ EMADE w koncert holu z udziałem Patronów.
Bankier.pl otrzymał nagrodę Media Rynku 2023
Portal Bankier.pl otrzymał nagrodę MEDIA RYNKU 2023 podczas jubileuszowej, 10 edycji gali Invest Cuffs towarzyszącej największej w Europie konferencji gromadzącej przedstawicieli świata inwestorów. W głosowaniu, w którym wzięło udział ponad 138 tysięcy osób, Bankier.pl pokonał inne nominowane w tej kategorii redakcje:...
Media relations - PR-owcy a dziennikarze
Dziennikarze otrzymują dziennie średnio kilkadziesiąt informacji prasowych od działów PR lub agencji PR-owych, z czego udaje się im przeczytać od 10 do 30 proc. O tym, czy informacja prasowa będzie wykorzystana przez dziennikarza decyduje najczęściej tytuł, treść maila oraz nadawca wiadomości. Jak wynika z raportu „Media relations. Status związku – to skomplikowane”...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764