logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canon: 2020 rok to rewolucja w wielu obszarach poligrafii

  PR 30.12.2020, przeczytano 499 razy
ilustracja

Nowatorska fabryka tapet, umożliwiająca sprawne tworzenie wielkoformatowych wydruków do wnętrz, rewolucja w obszarze digitalizacji dokumentów, premiery nowych urządzeń dla biur inżynieryjnych. Czym jeszcze zaskoczył nas Canon w 2020 roku? Eksperci producenta podsumowują mijający rok w poligrafii.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon%3A-2020-rok-to-rewolucja-w-wielu-obszarach-poligrafii,389726,artykul.html

Dla wielu obszarów gospodarki rok 2020 okazał się niełatwy. Jak jednak przekonują eksperci Canon Polska, branża druku poradziła sobie z komplikacjami kończącego się roku względnie dobrze.

2020 był rokiem wielu istotnych zmian rynkowych – mówi Tomasz Miękus, Product Business Developer w Canon Polska. – Przykładowo: obserwowaliśmy dużo większe zainteresowanie tanimi ploterami wielkoformatowymi. Wygląda na to, że finalni odbiorcy decydują się na inwestycje we własne urządzenia drukujące, aby zminimalizować ryzyko kontaktu bezpośredniego z firmami świadczącymi usługi druku
– zauważa.

Czego jeszcze nauczył nas 2020 rok? Jakie nowe urządzenia pojawiły się na rynku?

Rozwiązania dla biznesu coraz bardziej intuicyjne

Mijający rok przyniósł rewolucję w obszarze digitalizacji dokumentów. To przede wszystkim zmiany w dziedzinie oprogramowania, zwłaszcza chmurowego. Digitalizacja rozwiązań dla biznesu tworzona jest dziś w sposób maksymalnie prosty oraz użyteczny. Producentom urządzeń chodzi bowiem o to, aby użytkownik końcowy mógł wykonać profesjonalny skan przy pomocy zaledwie jednego przycisku – resztą zajmuje się oprogramowanie.

Przykład? Wprowadzone przez Canon w 2020 roku nowe funkcjonalności oprogramowania uniFLOW Online. Popularne środowisko do zarządzania firmowymi dokumentami zostało wyposażone w opcję automatycznego rozpoznawania danych. Nowa wersja uniFLOW Online potrafi zidentyfikować rodzaj dokumentu, odczytać najważniejsze informacje, a następnie umieścić je w odpowiednim miejscu, na przykład we wskazanej tabeli. Dla oferty oprogramowania opartego o chmurę swego rodzaju testem okazała się pandemia koronawirusa. Rozwiązania chmurowe zdecydowanie zyskały na znaczeniu wraz z rosnącą popularnością pracy zdalnej.

2020 rok to także zmiany w parku maszynowym. Światło dzienne ujrzały maszyny biurowe serii DX. Jak twierdzi producent, to jedna z nielicznych dostępnych na rynku serii urządzeń biurowych, oferujących najnowsze standardy szyfrowania i najbardziej aktualne mechanizmy uwierzytelnienia użytkownika.

Nowe technologie dla inżynierów i dekoratorów wnętrz

2020 to także rok wielu premier i nowości w obszarze profesjonalnego druku wielkoformatowego- W mijającym roku wymieniliśmy całą naszą linię ploterów inżynieryjnych - mówi Rafał Osiekowicz, ekspert od urządzeń do druku wielkoformatowego w Canon Polska. - Pięć nowych modeli monochromatycznych serii PlotWave oraz trzy modele kolorowe serii ColorWave to urządzenia zaprojektowane z myślą o codziennych potrzebach inżynierów i konstruktorów. Wiemy, że druk jest dla biur inżynieryjnych zaledwie środkiem do realizacji projektu, dlatego zaproponowaliśmy urządzenia oszczędne oraz jak najbardziej intuicyjne w użyciu pozwalające na szybkie rozładowania spiętrzeń prac projektowych - przekonuje.

Nowe plotery wspiera przyjazne użytkownikowi oprogramowanie ClearConnect. Wchodzące w jego skład aplikacje umożliwiają całkowitą kontrolę nad ostateczną formą wydruku. Wszystko po to, aby nawet mało zaawansowany użytkownik mógł poprawnie przeprowadzić proces wydruku wielkoformatowej dokumentacji. Bez próbnych wydruków oraz konieczności skomplikowanej konfiguracji urządzenia.

Ponadto, jak przypomina Rafał Osiekowicz, we wrześniu Canon zaprezentował nowy model plotera stołowego Arizona 2300. – W ploterach płaskich starszej generacji przed wydrukiem trzeba było maskować niewykorzystane podczas druku strefy stołu. Dzięki technologii FLOW eliminujemy tę konieczność, a operator oszczędza nawet do 40 proc. czasu poświęconego na wydruk – wyjaśnia ekspert.

W 2020 r. oferta Canon w dużym stopniu skupiała się również na rosnącym rynku wystroju wnętrz. Tak powstała rewolucyjna fabryka tapet z ploterem rolowym Colorado 1650. Sekretem fabryki tapet jest wykorzystanie technologii UVgel, dzięki której nakładanie farby na podłoże odbywa się w temperaturze zaledwie 24 stopni Celsjusza. Tak niska temperatura powoduje stabilność kolorystyczną oraz rozmiarową podłoża, a co więcej, wydruki nie wymagają czasochłonnego schnięcia.

Kolor zyskuje popularność

Trudno nie wspomnieć o nieoczekiwanym wzroście rynku książek, jaki w ubiegłym roku wywarł duży wpływ na branżę poligrafii. Pandemiczne ograniczenia spowodowały, że wielu czytelników ruszyło do księgarń po nowe tytuły. Na przełomie marca i kwietnia jedna z ważnych sieci handlowych informowała o podwojeniu comiesięcznej liczby zamówień książkowych1.

W okresie zwiększonych nakładów pracy, a zarazem komplikacji związanych z koniecznością izolacji pracowników, Canon wyszedł naprzeciw oczekiwaniom drukarzy, oferując nowe maszyny modeli varioPRINT iX2100 oraz iX3200. – To arkuszowe urządzenia atramentowe stworzone z myślą o druku w najwyższej jakości, na bardzo szerokiej palecie mediów, przy jednoczesnym minimalnym wkładzie pracy operatora i wysokiej produktywności – mówi Jacek Korzeniewski, Product Manager w Canon Polska. – Ich światowa premiera miała miejsce 1 kwietnia. Od tego czasu minęło już kilka miesięcy, podczas których obserwowaliśmy, jak dużą zmianę wnosi wykorzystana w modelach iX2100 oraz iX3200 technologia InkFusion. To ogromny postęp w druku atramentami wodnymi, przede wszystkim w dziedzinie jakości druku na mediach powlekanych. Powierzchnia wydruku jest dużo bardziej wytrzymała, dzięki czemu prace nadają się do natychmiastowej obróbki, na przykład dodatkowego uszlachetniania – przekonuje ekspert.

O książkach – choć nie tylko – wspomina także Michał Młynarczyk, specjalista od urządzeń do druku profesjonalnego mniejszego formatu w Canon Polska. – W mijającym roku widzieliśmy zmieniające się potrzeby drukarzy i konieczność radzenia sobie z coraz bardziej nietypowymi podłożami. Stąd też premiera naszego urządzenia imagePRESS10010, zapewniającego ulepszoną możliwość drukowania na grubych mediach, nawet o gramaturze 400g/m2. Obserwując oczekiwania naszych klientów, postawiliśmy także na ulepszenie procesu drukowania długich bannerów – mówi.

Jak podkreśla Michał Młynarczyk, pomimo wielu trudności, pod względem sprzedażowym Canon Polska dobrze ocenia kończący się rok 2020. – Mamy nadzieję, że przyszły rok przyniesie kontynuację wielu rozpoczętych projektów i trendów w obszarze druku profesjonalnego – zaznacza ekspert.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Rok 2020 zapisze się w pamięci jako pełen nieznanych wcześniej zjawisk, obaw i ograniczeń w skali świata, kraju, branży poligraficznej oraz najbliższego otoczenia. Rok, który upłynął pod znakiem społecznego dystansu i ekonomicznej niepewności. Rok, w którym z pewnością częściej zdarzało się wszystkim przystanąć i dopuścić do siebie refleksję nad tym, co -...
Ecofishbox – proekologiczne opakowanie firmy Stora Enso na świeże oraz przetworzone wyroby rybne zyskuje na popularności
Stora Enso informuje, że EcoFishBox – proekologiczne opakowanie na świeże ryby i przetworzone produkty rybne, pozostające w jej ofercie od dłuższego czasu, wciąż zyskuje na popularności. Firma podkreśla, że do jego wdrożenia przez kolejnych klientów przyczynia się jego odnawialność, wychodząca naprzeciw ich oczekiwaniom. Coraz częściej poszukują oni bowiem...
Konica Minolta wprowadza na rynek nową serię maszyn Accuriopress C4080
Konica Minolta poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej serii, cyfrowych maszyn produkcyjnych do druku kolorowego – AccurioPress C4080. Jak zapewnia firma, łączą one wysoką wydajność i jakość reprodukcji, znane z wcześniejszych modeli tego producenta. Jednocześnie urządzenia zostały wzbogacone o dodatkowe funkcje i opcje, mające wspierać użytkowników w...
Paragon inwestuje w Ricoh Pro VC70000
Paragon Customer Communications, jeden z największych graczy na rynku direct malingu w Wielkiej Brytanii, zainwestował w system druku Ricoh Pro VC70000. Firma specjalizuje się w druku materiałów wykorzystywanych w wysyłkach marketingowo-reklamowych a dzięki nowemu systemowi będzie mogła rozszerzyć skalę wydruków realizowanych na mediach powlekanych.
Stora Enso z nagrodą Worldstar 2021 za projekt proekologicznego opakowania na pelet
Stora Enso poinformowała, że stworzone przez nią proekologiczne opakowanie na pelet uzyskało prestiżową nagrodę Worldstar w ramach edycji za rok 2021. Jak podkreśla skandynawski koncern, odnawialne i odzyskiwalne opakowanie zostało zaprojektowane z myślą o intensywnym użytkowaniu w transporcie i magazynowaniu peletu drzewnego, przeznaczonego do ogrzewania. W zamierzeniach...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764