logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canon: nowy imagepress C10000VP

  PR 10.09.2015, przeczytano 1125 razy
ilustracjastrzałka

Firma Canon Europe zapowiedziała dziś premierę nowego urządzenia imagePRESS C10000VP - pierwszego kolorowego systemu cyfrowego, który drukuje z prędkością do 100 stron na minutę.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon%3A-nowy-imagepress-c10000vp,25924,artykul.html

Seria C10000VP została zaprojektowana z myślą o rosnącym zapotrzebowaniu zewnętrznych i wewnętrznych dostawców usług druku (PSP) na zwiększanie nakładów bez obniżania jakości druku. Wyznacza nowe standardy w zakresie jakości i produktywności poprzez wprowadzenie technologicznych innowacji, które zwiększają przepustowość, gwarantują stabilność kolorów oraz dokładniejszą kontrolę pasowania barw, zapewniając jednocześnie elastyczną obsługę i wiele opcji obróbki końcowej drukowanych prac.

Nowa flagowa seria została stworzona w oparciu o modele imagePRESS, które od debiutu w 2006 r. cieszą się opinią solidnych systemów o potwierdzonej niezawodności i jakości druku. 40 000 kolorowych urządzeń imagePRESS zainstalowanych dotychczas na świecie , w tym ponad 2000 drukarek z samej serii C800 sprzedanych w Europie od zeszłorocznej premiery (lipiec 2014 r.), to świadectwo zaufania, jakim użytkownicy darzą tę technologię. Dzięki niej tysiące drukarni w całej Europie rozszerzyły ofertę o nowe usługi i zwiększyły swoją produktywność. Teraz seria C10000VP, zapewniająca jakość i produktywność niespotykaną w tej klasie urządzeń, łączy nowe funkcje ze sprawdzoną technologią, otwierając przed klientami drogę do nowego segmentu rynku. 

Optymalna produktywność i wszechstronność

Urządzenie imagePRESS C10000VP drukuje z szybkością nawet do 100 stron na minutę bez względu na gramaturę nośnika (do 350 g/m2). Zapewnia wysoką wydajność nawet podczas druku długich serii albo stosowania nośników mieszanych, w tym materiałów specjalistycznych, takich jak podłoża syntetyczne. Toner Consistently Vivid (CV) oferuje większą efektywność transferu i niższą temperaturę utrwalania, tworząc żywe obrazy nawet na papierach teksturowanych. Nowy nóż powietrzny w zespole utrwalania umożliwia też drukowanie na cienkich nośnikach powlekanych o gramaturze zaledwie 70 g/m2.

Urządzenie oferuje dużą wszechstronność dzięki licznym opcjom końcowej obróbki, takim jak nowy profesjonalny dziurkacz, który obsługuje więcej rozmiarów nośników. Wybór kontrolerów cyfrowych – Canon PRISMAsync lub nowy EFI Fiery FS200 – pozwala dostawcom usług druku usprawnić przepływ pracy dzięki odpowiedniej kombinacji kontrolera i procesora przetwarzania danych. 

Wyjątkowa jakość obrazu i stabilność kolorów

imagePRESS C10000VP oferuje najwyższy standard jakości obrazu, wyznaczając nowy wzorzec w segmencie urządzeń drukujących 100 stron na minutę. Wykorzystując ten sam toner CV oraz technologię 32-wiązkowego lasera VCSEL (Vertical Cavity Service Emitting Laser), którą zastosowano w uznanej serii imagePRESS C800, urządzenie zapewnia rozdzielczość 2400 x 2400 dpi oraz wysoką jakość wydruków.

Nowa jednostka wywołująca utrzymuje stabilność barw, gwarantując powtarzalne wyniki nawet podczas druku długich serii. Za sprawą technologii Multi Density Adjustment gęstość tonera korygowana jest automatycznie w czasie rzeczywistym, natomiast zintegrowany czujnik spektrofotometryczny umożliwia codzienną kalibrację kolorów na szerokiej gamie mediów.

imagePRESS C10000VP pomaga dostawcom tworzyć wydruki „poprawne już za pierwszym razem”. Jest to możliwe dzięki drugiemu, elastycznemu pasowi transferowemu, który zwiększa kontrolę nad pasowaniem braw, oraz nowej technologii Simple Registration Control, która maksymalizuje wydajność pracy, umożliwiając szybsze i łatwiejsze korygowanie rozmieszczenia poszczególnych kolorów.

Mark Lawn, European Professional Print Director w Canon Europe, powiedział: „Optymalizacja produktywności ma kluczowe znaczenie dla dostawców usług druku. Potrzebują oni zatem rozwiązania, które zagwarantuje wyjątkową jakość obrazu, przewidywalną stabilność kolorów i dokładne pasowanie barw na dowolnym nośniku, bez kompromisów pod względem prędkości. Nowe urządzenie imagePRESS C10000VP stanowi odpowiedź na te potrzeby”

„Dzięki innowacjom, które Canon nieustannie wprowadza w linii imagePRESS, urządzenia z tej serii pozwalają klientom wykorzystać rosnący potencjał rynku kolorowego druku produkcyjnego. Nowy, flagowy model imagePRESS C10000VP obecnie przewodzi linii znakomitych produktów i potwierdza podejście oraz  nacisk, jaki Canon kładzie na potrzeby drukarni. Jest doskonałą propozycją dla dostawców usług druku, którzy chcą zwiększyć wydajność kolorowego druku wysokiej jakości, by w pełni dostosować swoją ofertę do zmieniających się wymagań rynku”.

Europejska premiera urządzenia imagePRESS C10000VP odbędzie się na wystawie Canon EXPO w Paryżu.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Jaka jest przyszłość sitodruku? API.PL w wizytą w Portugalii
W kwietniu API.PL miało przyjemność wspólnie z partnerami – ROQ International i Avient Corporation- organizować wydarzenie "Z Tradycją w Przyszłość". Zaproszono klientów związanych z sitodrukiem do Portugalii, by wspólnie przekonać się, jaka jest przyszłość tej techniki druku na tekstyliach. Podczas trzydniowego wydarzenia zaprezentowano...
Sztanca B2, system iSaddle Senshi - Duplo na targach drupa 2024
Firma Duplo, podczas zbliżających się targów drupa w Düsseldorfie, zaprezentuje nowe rozwiązania w swojej ofercie. Znajdą się wśród nich innowacyjna sztanca w formacie B2+ i rewolucyjny – jak zapewnia producent - system broszurujący iSaddle Senshi. Te i wiele innych urządzeń do wykańczania można będzie zobaczyć na stoisku A31 w hali nr 6.
Mark Andy: Open House w zakładzie Kingfisher Labels
Brytyjska drukarnia Kingfisher Labels po raz pierwszy w swojej historii zorganizowała spotkanie w formule Open House. Ponad 100 gości przybyło do jej nowego zakładu produkcyjnego w Bristol, by wziąć udział w prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych wdrożonych przez tę firmę. W centrum uwagi gości Kingfisher Labels znalazła się m.in. cyfrowa maszyna hybrydowa Mark Andy...
Należąca do Stora Enso celulozownia Skutskär (zlokalizowana we wschodniej części Szwecji) specjalizuje się w wytwarzaniu celulozy higienicznej, przeznaczonej do produkcji różnego rodzaju wyrobów higieny osobistej (także chłonnych np. pieluch). Firma podkreśla, że znajdują tu zastosowanie wszystkie elementy drzew. Zakład w Skutskär ma za sobą długą drogę...
Niskomigracyjne farby SunPak FSP EcoPace w drukarni Cardbox Packaging
Sun Chemical poinformował o zrealizowaniu kolejnego etapu współpracy z Cardbox Packaging – austriacką drukarnią opakowaniową. Od niedawna firma zaopatruje ją w SunPak FSP EcoPace - arkuszowe farby niskomigracyjne, mające zapewnić wyższą wydajność i prędkość realizowanej tu produkcji opakowań kartonowych. Jednocześnie Sun Chemical wyposażył zakład klienta w...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764