logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canon: zdalne sterowanie aparatami z wymienną optyką

  PR 19.09.2019, przeczytano 342 razy
ilustracjastrzałka

Canon poinformował, że pracuje nad nowatorskim rozwiązaniem do zdalnego sterowania aparatami Canon z wymienną optyką. Zapowiadana technologia ma ułatwić pracę profesjonalnym fotografom (m.in. prasowym czy sportowym), których specyfika pracy często wymaga obsługi kilku aparatów jednocześnie. Rozwiązanie, które obecnie jest w fazie rozwoju, wykorzystuje centralny system sterowania, gdzie oś optyczna aparatu jest prostopadła do osi obrotu urządzenia, dając wrażenia zbliżone do tradycyjnych metod fotografowania.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon%3A-zdalne-sterowanie-aparatami-z-wymienna-optyka,384015,artykul.html

W połączeniu z aplikacją Remote Camera, nowe rozwiązanie umożliwi sterowanie wieloma systemami Pan-Tilt z poziomu zaledwie jednego komputera. W efekcie, fotograf będzie w stanie samodzielnie obsługiwać kilka aparatów, a przez to wykonywać więcej zdjęć – co szczególnie sprawdzi się np. podczas dużych wydarzeń sportowych. System Pan-Tilt umożliwia także fotografowanie pod różnymi, trudno dostępnymi kątami, stwarzając dodatkowe możliwości uchwycenia kadrów niemożliwych do zarejestrowania wcześniej tradycyjnymi metodami.

Canon wciąż rozwija system Pan-Tilt pod kątem szerszej gamy zastosowań produkcyjnych, m.in. pracy na planach zdjęciowych (fotosy z produkcji telewizyjnych i filmowych), a także do zastosowań w branży e-commerce czy fotografii produktowej.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Voice Contact Center współpracuje z Allegro w obszarze Customer Experience
Spółka z Grupy OEX wspiera od października 2019 roku najbardziej popularną platformę zakupową  w realizacji strategii excellent customer experience. Odpowiada między innymi za wsparcie procesów biznesowych w obszarze obsługi klienta, kampanii komercyjnych i marketingowych oraz za budowanie katalogu produktów na platformie.
Karolina Studzińska w 19 Południku
Z początkiem czerwca br. do zespołu 19 Południka dołączyła Karolina Studzińska, obejmując stanowisko Project Managera. Jest odpowiedzialna za kompleksowe zarządzanie projektami obsługiwanych przez agencję klientów.
Serviceplan Health autorem kolejnej kampanii dla marki Biotebal
Serviceplan Health (Group One) - warszawski oddział międzynarodowej grupy specjalizującej się w komunikacji marketingowej w kategorii zdrowia, realizuje kolejny projekt  dla  marki Biotebal z portfolio Polpharma S.A. Za koncepcję kreatywną i nadzór nad realizacją kampanii, pod kierunkiem zespołu Serviceplan Health, po raz trzeci z rzędu odpowiada agencja kreatywna...
24/7Communication wzmacnia kompetencje w sektorze Healthcare
W czerwcu do zespołu agencji 24/7Communication dołączyła Barbara Wyszyńska, która objęła stanowisko Senior Account Managera w zespole dedykowanym pracy z klientami z obszaru Healthcare i Lidera Praktyki Healthcare. Nowa menadżer będzie odpowiedzialna za strategiczne doradztwo i zarządzanie projektami komunikacji korporacyjnej dla Klientów agencji.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764