logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canon doceniony w raporcie Quocirca Sustainability Leaders

  PR 31.01.2024, przeczytano 318 razy
ilustracja

Canon Europe zdobywa miano lidera w prestiżowym raporcie Quocirca Sustainability Leaders' Report 2023, w którym oceniono działania dostawców druku na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla. Firma została wyróżniona za strategię zrównoważonego rozwoju i plan ograniczania wpływu organizacji na środowisko.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon-doceniony-w%C2%A0raporcie-quocirca-sustainability-leaders,402943,artykul.html

Quocirca zwraca uwagę na wszystkie działania, które Canon podejmuje na rzecz zwiększenia efektywności w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wśród nich na uwagę zasługuje dążenie do osiągnięcia zerowej emisji netto oraz szereg inicjatyw, których celem jest zwiększenie efektywności w działaniach operacyjnych i łańcuchach dostaw. Raport ukazuje też sposób, w jaki Canon uwzględnia wprowadzane przez siebie rozwiązania w całym cyklu życia produktów. Wdrażając kompaktowe, lekkie i energooszczędne projekty oraz programy recyklingu, firma pomaga także klientom w osiągnięciu ich własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Inicjatywy, które przyczyniły się do uznania Canon za lidera rynku w raporcie Quocirca, obejmują:

Odnowione i refabrykowane produkty: Seria urządzeń wielofunkcyjnych imageRUNNER ADVANCE ES, które są wykonane co najmniej w 90% z odnowionych materiałów. W raporcie uznano ją jako przykład budowania pozycji lidera w obszarze zrównoważonego rozwoju. Quocirca wskazuje również na pięć zakładów recyklingu firmy Canon, w tym na zakład renowacji i remanufacturingu w Niemczech. W raporcie podkreślono, że to właśnie tam od 2008 roku firma Canon przyjęła do recyklingu 44 343 tony tworzyw sztucznych pochodzących ze zużytych produktów, wykorzystując ponownie 35 216 ton produktów i części.

Recykling: Canon od ponad 30 lat rozwija inicjatywy związane z odpowiedzialną utylizacją oraz recyklingiem zużytych urządzeń i materiałów eksploatacyjnych – m.in. firma poddała recyklingowi około 454 000 ton wkładów atramentowych w 24 krajach i regionach. W raporcie doceniono także działania na rzecz zmniejszenia ilości odpadów, w tym m.in. politykę "zero odpadów na wysypiskach" i fakt, że aż 97% produktów firmy podlega recyklingowi. Canon dąży także do zmniejszenia ilości odpadów opakowaniowych, aby wyeliminować z nich jednorazowy plastik i styropian.

Łańcuch dostaw: Canon konsekwentnie angażuje się w różnorodne inicjatywy, których celem jest utrzymanie i rozwijanie łańcucha dostaw oraz podniesienie standardów zaopatrzenia. W ramach tych działań firma współpracuje z dostawcami, z którymi wspólnie określa cele na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Transformacja cyfrowa: Canon oferuje obszerną paletę usług z zakresu cyfryzacji. Należą do nich Managed Print Services - rozwiązania stosowane do współpracy w przestrzeni roboczej oraz cyfrowego obiegu dokumentów w chmurze. Te innowacyjne usługi pomagają firmom zoptymalizować pracę, a także zwiększać kontrolę nad drukowaniem i korzystaniem z urządzeń w biurach. Canon oferuje również rozwiązania z zakresu oceny wpływu na zrównoważony rozwój, aby pomóc swoim klientom w identyfikowaniu wydajności procesów biznesowych.

Cieszymy się, że w raporcie Quocirca Sustainability Leaders zostaliśmy uznani za lidera. To ważne wyróżnienie potwierdza kluczowe znaczenie zrównoważonego rozwoju dla Canon. Kroki, które podejmujemy, dotyczą wszystkich aspektów naszej działalności. W przyszłości będziemy nieustannie podejmować działania, które pomogą nam osiągnąć nasz cel zerowej emisji netto. Jako członkowie United Nations Global Compact, jesteśmy zobowiązani do wspierania Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ do 2030 roku” – komentuje wydarzenie Hiro Imamura, Executive Vice President, Digital Printing & Solutions w Canon Europe.

  • Aby dowiedzieć się więcej o podejściu firmy Canon do zrównoważonego rozwoju, zapraszamy do przeczytania corocznego Raportu Zrównoważonego Rozwoju, który dostępny jest tu: global.canon/en/csr/report/.

Źródło: Canon Europe

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
Remadays 2024: automatyzacja w roli głównej na stoisku Duplo
Automatyzacja stała się motywem przewodnim prezentacji Duplo podczas targów RemaDays Warsaw 2024. Okazało się bowiem, że klienci poszukują obecnie tego typu rozwiązań. Z kolei firma Duplo ma w tej kwestii bardzo wiele do zaoferowania. Od lat dostarcza bowiem maszyny automatyzujące działy introligatorskie drukarń. Jej sprzęt wspiera również produkcję w firmach...
Stora Enso Packaging Automation wzbogaca portfolio o polskie rozwiązania
Stora Enso poinformowała o rozbudowie swojego portfolio w obszarze automatyzacji pakowania – Packaging Automation. W tym celu nawiązała współpracę z firmą Radpak – polskim producentem koncentrującym się na rozwiązaniach automatyzujących procesy pakowania na rynku pierwotnym i wtórnym.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764